21 Ağustos 2010, Cumartesi 16:24:49

TGS YORUMCULARINA CEVAP VERDİ

Posta Gazetesi yazarlarından Hakan Çelik, geçtiğimiz perşembe günü TGS'yi köşesine taşımıştı. Çelik, AirportHaber'de de yayınlanan yazısına gelen yorumlar üzerine bugünkü köşesinde aynı konuya yeniden yer verdi. Peki, Çelik neler yazdı? İşte Hakan Çelik'in o yazısı...
  • Merhaba 04.04.2018 21.00 tarihli XQ9293 sefer sayılı uçuşumuz için AYT terminalinde kontuar sırası beklerken uzun bir süre sırada bekledik. Sıra uzayıp gitti. Yeni kontuar açmak için gelen personeliniz Sinem Hanım ise sıranın en sonundaki insanları alıp yan kontuarı açtı. Bizler sıranın ortasında uzun süredir beklediğimizi dile getirip ortadan bölmesi ve yan kontuara yolcuları alması gerektiğini aksi takdirde bekleyenlere haksızlık yaptığını söylediğimizde ise “ bu şekilde alıyorum” diye ukala bir tavırla yüzümüze bile bakmadan devam etti. İşini iyi yapanları tenzih ederek bir daha alternatifler içinde sunexpress ve tgs hizmetini almamayı öncelikli tercih edeceğimizi bildiririz.
  • Tgs iş baş vuruşunda bulun mayi düşünüyor dum fakat buradaki yorumları okudukdn sonra anladım ki tgs denen firmada sorun yok sorun firma daki yöneticilerde ve iş başvurusu için tek diyeceğim kısmet değilmiş böyle iş cinin hakkını yiyen firmalardan uzak durmak iyidir.
  • Ben postabaşı vekiliyim bir uçaktan bir uçağa giderken resmen Zaman'la yarışıyorum yan yana iki uçak yükleme ayrıyetten boşaltma ve kontrolsüz bir şekilde çalıştırma var izine çıkamıyoruz Ada'm azlığından dolayı rapor alsan disiplin cezası mazeret kullansan vermezler habersiz devamsızlık yazıyorlar daha neler var bil bilseniz
  • Merhaba, bay, bayan arkadaşlar; TGS firması öyle bir firma ki iş alımlarını yaparken çok belirsizliklerin, saçmalıkların,vatandaşın değerli vaktini çalacak kadar hesapçı davranıldığı ve anlaşmalı olduğu doktor personeliyle iş ve eğitim adayının da ağır ve engelleyici bir sağlık sorunu olmamasına rağmen engelliymiş, kusurluymuş gibi değerlendirip adaya olumsuz dönen bir şirkettir.İnsaniyetsizliğin,anlayışsızlığın ve tutarsız kararlarla adaya her yönden muamelesini gösteren bir yöneticileri ve kadroları vardır. Bunları yaşayan bizzat kendim olmuşumdur.TGS başvuranların bunu bence bunları göz önünde bulundurmaları gerekir.

Perşembe günü bu köşeden “TGS böyle devam ederse THY’nin başını derde sokacak” başlıklı bir yazı yazmıştım.

Havalimanlarında yer hizmetleri vermek üzere kurulan ve THY’nin yanı sıra Havaş ile TAV’ın ortak olduğu TGS’de ciddi sorunlar yaşandığını ifade etmiştim. Bu yazı çok ses getirdi.

TGS yönetimi de görüşlerini paylaşmak üzere beni aradı.

Sektörün önde gelen internet sitesi www.airporthaber.com un alıntı yaptığı yazım 20 bin kişi tarafından okunmuş ve yüzlerce yorum yazılmış. Bazı okurlar “Nihayet doğruları söyleyen biri çıktı” gibi değerlendirmeler yaparken bazıları ise yazdığım yazı hakkında “Mutlaka birileri servis etmiştir” gibi şeyler söylemiş.

Beni tanıyanlar iyi bilir, bana hiç kimse bir yazı yazmam için telkinde bulunamaz.

Türkiye’de en fazla uçak yolculuğu yapan insanlardan biriyim, dünyanın dörtte üçünü dolaştım. Havacılığı çok seviyorum. Bu alanda yazı yazarken tek bir önceliğim var, o da, Türkiye’de havacılığın bugün olduğundan daha iyi yerlere gelmesi... Belki de bunun için havacılık kuruluşlarımızın başarılarına gazetede, televizyonda, radyoda en fazla yer veren gazeteci de benim.

Hakan ÇELİK
POSTA

TGS YORUMCULARINA CEVAP VERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Sibel ~ 2 ay önce
Merhaba 04.04.2018 21.00 tarihli XQ9293 sefer sayılı uçuşumuz için AYT terminalinde kontuar sırası beklerken uzun bir süre sırada bekledik. Sıra uzayıp gitti. Yeni kontuar açmak için gelen personeliniz Sinem Hanım ise sıranın en sonundaki insanları alıp yan kontuarı açtı. Bizler sıranın ortasında uzun süredir beklediğimizi dile getirip ortadan bölmesi ve yan kontuara yolcuları alması gerektiğini aksi takdirde bekleyenlere haksızlık yaptığını söylediğimizde ise “ bu şekilde alıyorum” diye ukala bir tavırla yüzümüze bile bakmadan devam etti. İşini iyi yapanları tenzih ederek bir daha alternatifler içinde sunexpress ve tgs hizmetini almamayı öncelikli tercih edeceğimizi bildiririz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cem ~ 2 ay önce
Tgs iş baş vuruşunda bulun mayi düşünüyor dum fakat buradaki yorumları okudukdn sonra anladım ki tgs denen firmada sorun yok sorun firma daki yöneticilerde ve iş başvurusu için tek diyeceğim kısmet değilmiş böyle iş cinin hakkını yiyen firmalardan uzak durmak iyidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl ~ 2 yıl önce
Ben postabaşı vekiliyim bir uçaktan bir uçağa giderken resmen Zaman'la yarışıyorum yan yana iki uçak yükleme ayrıyetten boşaltma ve kontrolsüz bir şekilde çalıştırma var izine çıkamıyoruz Ada'm azlığından dolayı rapor alsan disiplin cezası mazeret kullansan vermezler habersiz devamsızlık yazıyorlar daha neler var bil bilseniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serkan okur ~ 2 yıl önce
Merhaba, bay, bayan arkadaşlar; TGS firması öyle bir firma ki iş alımlarını yaparken çok belirsizliklerin, saçmalıkların,vatandaşın değerli vaktini çalacak kadar hesapçı davranıldığı ve anlaşmalı olduğu doktor personeliyle iş ve eğitim adayının da ağır ve engelleyici bir sağlık sorunu olmamasına rağmen engelliymiş, kusurluymuş gibi değerlendirip adaya olumsuz dönen bir şirkettir.İnsaniyetsizliğin,anlayışsızlığın ve tutarsız kararlarla adaya her yönden muamelesini gösteren bir yöneticileri ve kadroları vardır. Bunları yaşayan bizzat kendim olmuşumdur.TGS başvuranların bunu bence bunları göz önünde bulundurmaları gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000