12 Haziran 2015, Cuma 16:14:58

TGS apronda riski sıfırlayacak

Atatürk Havalimanı’ndaki operasyon yükünün büyük bölümünü üstlenen Turkish Ground Service (TGS), apron bölgesinde riski en aza indirmek için Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü kurdu. O müdürlüğün görevi ne olacak?
  • Aprondan bağımsız masa başı yapılmayacak bir görev umarım başarılı olur.
  • Mustafa Usta gelicek dertler bitecek
  • kaza nedeni sürekli takviye(yani mesai yaptırılması) devletin özel şirkretinde bile kanunlar uygulanmıyor
  • 15 yıldır bu sektördeyim insanlarımızın tamamen ne istediklerini anlamak zor şuan bu şirkette 3 sıkıntı var 1 personel eksikliği 2 düzensiz vardiya 3 ise adamcilik adamlar kıymet bilmek yerine personelini daha fazla nasıl bıktırırız anlayışındalar tabiki güvenlik ustduzeyde olsun tabiki kaza olmasın ama siz personeli sıkarsanız güvenliğin ve önlemin ne kıymeti var biraz profesyonel olun kendi koltuğunuzdan başka birşey düşünmeye çalışın yapabilirseniz o sahte resimlerde verdiğiniz pozları reklam olmadan gerçek davranın işçi ve memurunuzla samimi olup çizginizden şaşmadan işinize odaklanin size kalmayan bir dünyadasınız yeni bir hayatınız olmayacak bari insan olarak kaliteli olmaya çalışın zira kaybetmezsiniz bunlar benim şahsi fikirim bir işçi olarak yada vicdan sahibi biri tüm havacılık çalışanlarına kolay gelsin kazasız günler emekçi dostlarım.....A.f.......

Atatürk Havalimanı’ndaki operasyon yükünün büyük bölümünü üstlenen Turkish Ground Service (TGS), apron bölgesinde riski en aza indirmek için Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü kurdu.

Atatürk Havalimanı’nda yıllar geçtikçe artan kapasite sorunu, zaman zaman operasyonel sıkışıklığa, bu da kazalara neden olabiliyor. THY’nin bütün operasyonlarına yer hizmeti sağlayan Turkish Ground Service ( TGS), apron bölgesinde yaşanan aksaklık ve kazalara çözüm bulmak amacıyla yeni bir birim oluşturdu.  Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü’ne, daha önce Sabiha Gökçen Havalimanı Ramp Müdürlüğü görevinde bulunan Sami Cebeci atandı.

Türkiye’nin en eski yer hizmetleri şirketlerinden Havaş’ta kazandığı deneyimlerini TGS için kullanan Nurzat Erkal’ın girişimleriyle hayata geçirilen Operasyonel Risk Takip Müdürlüğü, yer operasyonları ve emniyeti kapsamında risklerin belirlenmesi, ölçümü, takibi ve önleyici tedbirlerin alınmasını sağlayacak. Yeni kurulan müdürlük, TGS’nin hizmet verdiği tüm istasyonlarda emniyet kültürünün yerleştirilmesi kapsamında, farkındalık düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar yaparak, her türlü risk oluşturabilecek durumu önceden tespit edip azaltma yönünde uygulamalı faaliyetlerde bulunacak.

©AirportHaber

TGS apronda riski sıfırlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Nedim Şendağ ~ 3 yıl önce
Aprondan bağımsız masa başı yapılmayacak bir görev umarım başarılı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mmm ~ 3 yıl önce
Mustafa Usta gelicek dertler bitecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 3 yıl önce
kaza nedeni sürekli takviye(yani mesai yaptırılması) devletin özel şirkretinde bile kanunlar uygulanmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs kurucuları ~ 3 yıl önce
15 yıldır bu sektördeyim insanlarımızın tamamen ne istediklerini anlamak zor şuan bu şirkette 3 sıkıntı var 1 personel eksikliği 2 düzensiz vardiya 3 ise adamcilik adamlar kıymet bilmek yerine personelini daha fazla nasıl bıktırırız anlayışındalar tabiki güvenlik ustduzeyde olsun tabiki kaza olmasın ama siz personeli sıkarsanız güvenliğin ve önlemin ne kıymeti var biraz profesyonel olun kendi koltuğunuzdan başka birşey düşünmeye çalışın yapabilirseniz o sahte resimlerde verdiğiniz pozları reklam olmadan gerçek davranın işçi ve memurunuzla samimi olup çizginizden şaşmadan işinize odaklanin size kalmayan bir dünyadasınız yeni bir hayatınız olmayacak bari insan olarak kaliteli olmaya çalışın zira kaybetmezsiniz bunlar benim şahsi fikirim bir işçi olarak yada vicdan sahibi biri tüm havacılık çalışanlarına kolay gelsin kazasız günler emekçi dostlarım.....A.f.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000