03 Kasım 2011, Perşembe 10:26:02

100 KM HIZLA TGS ARACINA ÇARPTI! (FOTO HABER)

Atatürk Havalimanı apronunda bir kaç gün önce yaşanan kazada yüksek hızla seyreden DHMİ aracı, TGS aracına çarptı. Kusurlu gösterilen TGS çalışanına 250 euro ceza kesildi!
  • dhmi her türlü işin içinden kendini sıyırır olan çalışana olur çünkü tgs hiçbir zaman işçisinin arkasında durmadı ve durmaz da. do&co ya çelebiye hız yapmak serbest tgs üvey evlat olduğu için her türlü suçlu zaten
  • Airporthaberin ve bazı yorum yapanların DHMİ'ye karşı bir sancısı var galiba. Haksız yere insanları suçlamayın. TGS kurulduğu günden beridir yaptığı kazalar, ihlaller belli. 6 aylık ehliyetli insanları sırf torpilli diye işe aldılar olacağı buydu. Diğer yandan kurallar herkes içindir, ancak bazı istisnalar vardır, bunlarıda bilmeniz gerekir. Mesela bu DHMİ teknik aracının acil durumlarda hız sınırına uyması beklenemez.Pistte uçağın inişi sırasında meydana gelen bir arızaya 25 km hızla müdahele etmesini beklemek ahmaklıktır.
  • DHMİ APRONDA ÇALIŞANLAR CEZA KESME LÜKSÜNE SAHİP ÇÜNKÜ; ÇÜNKÜYÜ ORDA ÇALIŞANLAR BİLİYOR.ULAŞTIRMA BKNLIĞI MEYDAN İÇİNDE TAKİPLİK SÜRECİ BAŞLATSIN
  • dhmi aracı hızlı olabilir hatalıdır diğer araçta 25 km ile gitmiş olsa zaten farkederdi her iki tarafta hatalı...
Atatürk Havalimanı apronu geçtiğimiz günlerde ilginç bir kazaya sahne oldu. Bazı özel hizmet araçları hariç üst hız limiti saatte 25 kilometre olan apronda, yaklaşık 80-100 kilometre hızla seyrettiği öne sürülen DHMİ teknik aracı, TGS harekat aracına çarptı.

DHMİ aracı, TGS aracına çarptıktan yaklaşık 150 metre sonra durabildi. Araçlarda hasar oluşurken şans eseri olayda kimsenin burnu kanamadı.

Kazadan sonra olayla ilgili inceleme yapan DHMİ ekipleri, saatte 20 kilometre hızla seyreden TGS aracının şoförü Kemal Güneş’i kusurlu buldu. Güneş’e, dikkatsizlik sonucu kazaya sebebiyet vermekten 250 euro ceza kesildi.

Sözkonusu cezanın TGS çalışanı tarafından ödeneceği belirtilirken hem cezai yaptırım uygulayanın hem de kazaya karışanın Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin olması akıllarda soru işareti oluşturdu.

©AirportHaber.com ÖZEL100 KM HIZLA TGS ARACINA ÇARPTI! (FOTO HABER)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Misafir ~ 7 yıl önce
dhmi her türlü işin içinden kendini sıyırır olan çalışana olur çünkü tgs hiçbir zaman işçisinin arkasında durmadı ve durmaz da. do&co ya çelebiye hız yapmak serbest tgs üvey evlat olduğu için her türlü suçlu zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Airporthaberin ve bazı yorum yapanların DHMİ'ye karşı bir sancısı var galiba. Haksız yere insanları suçlamayın. TGS kurulduğu günden beridir yaptığı kazalar, ihlaller belli. 6 aylık ehliyetli insanları sırf torpilli diye işe aldılar olacağı buydu. Diğer yandan kurallar herkes içindir, ancak bazı istisnalar vardır, bunlarıda bilmeniz gerekir. Mesela bu DHMİ teknik aracının acil durumlarda hız sınırına uyması beklenemez.Pistte uçağın inişi sırasında meydana gelen bir arızaya 25 km hızla müdahele etmesini beklemek ahmaklıktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
DHMİ APRONDA ÇALIŞANLAR CEZA KESME LÜKSÜNE SAHİP ÇÜNKÜ; ÇÜNKÜYÜ ORDA ÇALIŞANLAR BİLİYOR.ULAŞTIRMA BKNLIĞI MEYDAN İÇİNDE TAKİPLİK SÜRECİ BAŞLATSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
dhmi aracı hızlı olabilir hatalıdır diğer araçta 25 km ile gitmiş olsa zaten farkederdi her iki tarafta hatalı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000