23 Mart 2014, Pazar 15:12:48

YENİ TERMİNAL HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Türkiye’nin en büyük iç hatlar terminali olan ve TAV’ın 266 milyon Avro yatırımla hayata geçirdiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın yeni iç hatlar terminali hizmet vermeye başladı.
  • Ya boyle guzel bir yapiyi bitmeden acmak cok yazik etraf hala santiye havasinda.
  • Bir havalimani personeli olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki acilis tamamen secim propagandasidir. Acik kapilarda genel board yok, kapilarin boardlari calismiyor, telefonlar calismiyor, anons sistemi bozuk. İzmir gibi onemli baglanti noktasi olan bi istasyonda transit yolu kapali. Hazir olmadan acmasalar daha iyiydi, keyfimiz yerindeydi dis hatlarda.
  • Camaratogh,bir yorum yazmış 40 ( kırk ) kişi uğraşmış siz hiciv nedir bilmezmisiniz yahu...
  • Camaratogh, dünyanın en çevreci terminalini inşa etti adamlar, farkındamısın?

Havalimanı yapımı ve işletmeciliği alanında küresel bir marka konumunda bulunan TAV Grubu’nun 266 milyon avro yatırım gerçekleştirerek 21 ayda hizmete sunduğu İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali’nden uçuşlar başladı. İç hatlar terminaline inen ilk uçak 140 yolcuyla İstanbul’dan gelen Türk Hava Yolları’nın TK2342 sefer sayılı uçağı oldu. Terminalden ilk uçan ise 94 yolcusuyla Türk Hava Yolları’nın TK2305 sefer sayılı İstanbul uçağı oldu. İzmir’in yeni iç hatlar terminali yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alanı, 2 bin 537 araçlık kapalı otopark ve 3 bin araçlık açık otoparkı ile Türkiye’nin de en büyük iç hatlar terminali konumunda bulunuyor.

TAV Havalimanları iştiraki TAV Ege tarafından 2032 sonuna kadar işletilecek yeni terminal binası, keskin ve modern hatları, iç bahçe ve havuzları, geniş ama bir o kadar da sade iç hacmiyle kullanıcılarına hem fonksiyonel hem de estetik açıdan hizmet sunuyor. Yeni terminal, yolcuların check-in salonundan park etmiş uçakları, apronu ve kalkan uçakları kolayca izleyebilmelerine olanak sağlıyor.

TAV Havalimanları, yeni terminalin tasarım, yapım ve işletme süreçlerinin tamamını çevresel sürdürülebilirlik politikası çerçevesinde oluşturdu. Terminal’de; 64 check-in kontuarı, 40 asansör, 30 yürüyen merdiven ve 666 metre yürüyen bant bulunuyor. Bagaj kapasitesi ise saatte 5 bin bagaj ve 291 bin 267 metrekare toplam inşaat alanına sahip.

Ayrıca, yeni terminalde kullanılan ısı pompaları, yağmur hasat sistemleri, gri su kullanım sistemi, güneş kollektörleri ve trijenerasyon santraliyle enerji tüketimi ve su harcaması en aza indirilirken atık yönetimi de verimli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Terminal, doğalgazdan elektrik üretirken ısıtma ve soğutma enerjisini de ortaya çıkaran bir trijenerasyon tesisine sahip.

YENİ TERMİNAL HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ya boyle guzel bir yapiyi bitmeden acmak cok yazik etraf hala santiye havasinda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bir havalimani personeli olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki acilis tamamen secim propagandasidir. Acik kapilarda genel board yok, kapilarin boardlari calismiyor, telefonlar calismiyor, anons sistemi bozuk. İzmir gibi onemli baglanti noktasi olan bi istasyonda transit yolu kapali. Hazir olmadan acmasalar daha iyiydi, keyfimiz yerindeydi dis hatlarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakışıklı ~ 4 yıl önce
Camaratogh,bir yorum yazmış 40 ( kırk ) kişi uğraşmış siz hiciv nedir bilmezmisiniz yahu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Camaratogh, dünyanın en çevreci terminalini inşa etti adamlar, farkındamısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000