02 Temmuz 2012, Pazartesi 13:58:52

UNITED AIRLINES ATATÜRK HAVALİMANI'NDA

Dünyanın en büyük havayolu şirketi United Airlines, İstanbul ile New York arasında direkt uçuşlara başladı.
  • Bence UA uçuş saatini daha erkene çekebilseydi daha başarılı olabilirdi. Zira, mevcut tarifeli kalkış saatinden dolayı, en ufak bir gecikmede (ki bu UA da sık sık oluyordu) EWR'den hemen hemen tüm bağlantıların kaçması anlamına geliyor ve genelde alternatif uçuş olmuyordu. Bu irregularity durumlarında yolcular otele alınıp şirkete ek bir maliyet doğuyordu. Uçuş IST'dan daha erken kalkıyor olsaydı, gecikme durumunda EWR'^de bağlantılı uçuşları yakalayacak daha fazla vakit olurdu. Havacılıkta ne kadar şirket uçarsa bu hepimiz için o kadar daha iyi olur, yolcu ve personel...yazık olmuş!
  • UNİTED AİRLİNES NE ZAMAN NEW YORK'A UCTU!!! BU SEFERLER İSTANBULDAN NEWARK HAVALİMANİNA YAPİLİYOR.YANİ NEWARK SEHRİNE YAPİLİYOR. BU HABERİ YAZANLAR SANİRİM AMERİKAYA HİC GİTMEMİSLER.NEWARK SEHRİ NEW YORK SEHRİNE COK YAKİN AMA İKİSİ FARKLİ EYALETLERDEDİR. NEWARK SEHRİ NEW JERSEY EYALETİNİN EN BUYUK SEHRİDİR. HAVACİLİK SEKTORUNDE NEWARK HAVALİMANİNİ HER ZAMAN NEWARK SEHRİNİN HAVALİMANİ OLARAK TANİNMİSTİR.KİSACASİ NEW YORK-İSTANBUL SEFERİ DEGİL,DOGRUSU NEWARK-İSTANBUL SEFERİ OLUCAKTİR.EGER Kİ NEWARK HAVALİMANİNİ NEW YORKA YAKİN OLDUGUNU BELİRTMEK İSTİYORLARSA NEWARK (NEW YORK) - İSTANBUL SEFERİDE DİYEBİLİRLERDİ. AMA BU SEFERE SADECE NEW YORK-İSTANBUL SEFERİ DERLERSE CAHİLLİKTİR VEYA BİLGİ YETERSİZLİGİDİR !!!!
  • Merak etme thy de dc-9 larin oldugu donemlerden beri ucaklara binen bi ailedenim ve ucaklarida senden cok upiyi biliyorum;) kabin memurlugu hakkinda tartisacagin son insanim bu konuda yeterince bilgim var. Havacilik tecrube ole olacak bir istir cok merakliysan THY ile uc seni tutan yok. Biz iftira atmiyoruz olani soyluyoruz sen bi thy tarihine bak 4-5 senede bir buyuk ölümlu kaza yaptigini biz uydurmuyoruz malesef gercekler bunlar pistten cikma olaylarinin haddi hesabi yok. Adamlar nehire sapa saglam ucak indirirken thy Ankaradan, İstanbula heryerde kazasi mevcut. Keske boyle olmasa ama boyle. B767 ucagini begenmeyenler sanki hergun A380 le ucuyorlar. Bu ucak oldukca guvenli ve bircok konuda tasarruflu olmasa DELTA'da bu ucakla sefer yapmazdi. Ucak yapan ulke ne kullanacagini bil,iyor onlardan ucak alan thy biliyor dogruyu birde siz:) bos B777 ile gereksiz masraf yapacak cocuk cocukla ucacak sirketler 3. Dunya ulkelerinde olur canim senin laf attigin ABD ucagi komik oluyorsunuz :)
  • sanki herşeyi siz biliyormuşsunuz gibi yazmışsınız.uçakla uçmak artık çağımızda lüks değil anlayın artık lütfen bunu.bir tek siz uçmuyorsunuz oraya buraya ve deniz aşırı ülkelere ve dünyadaki ülkelere.bu sitedeki çoğu insan havacılıkla oldukça sıkı fıkı.kendimden örnek vermek gerekirse hemen her tip uçakla dünyanın çok yerine gittim.uçmak günümüzde otobüs yolculuğundan farksız.milleti karacahil yaparak,dalga geçer gibi ve kaç kez uçtunuz diyerek baydınız artık.kimin ne kadar uçtuğunu nereden biliyorsunuz siz söyleyin ?bir de havacılık konusunda yaş muhabbeti yaparak genç personeli savunuyorsunuz.havacılıkta tecrübe ve deneyim esastır ama ülkemizde torpil daha agır basıyor,özellikle THY'de işin ehli ve tecrübe öenmli değil.torpile bakılıyor.emegency bir durumda ben görürüm sizi genç ve deneyimsiz kabin memurlarıyla ne yapacaksınız bakalım.elin amerialısından daha iyi biliyoruz havacılığı öyle değil mi ? herşeyi biz biliyoruz vesselam....

Bugün saat 13:50'de Atatürk Havalimanı'na teker koyan United Airlines'ın Boeing 767 tipi yolcu uçağı bir havacılık geleneği olan su takı ile karşılandı.

219 numaralı körüğe park eden uçağın yolcuları alkışlarla karşılandı. Daha sonra ise uçağın İstanbul'dan New York'a uçuşu öncesi bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle şirketin İstanbul’dan New York’taki merkezi Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na gerçekleştirdiği ilk uçuş öncesi, Atatürk Havalimanı’nda, United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, Atatürk Havalimanı Mülki İdari Amiri Ahmet Aydın, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur, TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ve ABD İstanbul Başkonsolosu Scott F. Kilner katıldı.

Törende konuşan United Airlines Başkan Yardımcısı James Mueller, “İstanbul’u global uçuş ağımıza eklemekten son derece mutluyuz. New York uçuşlarımız, Türkiye’den seyahat eden yolculara, Newark Liberty Havalimanı’ndan, Birleşik Devletler’in batı kıyısına ve Amerika kıtasındaki birçok destinasyona, hızlı ve kolay bağlantılı uçuş imkanı sağlayacak. İstanbul – New York uçuşlarının hayat geçirilmesinde bize katkı sağlayan, havacılık otoritelerine, değerli yöneticilerimize, turizm ve seyahar sektörünün temsilcilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ise yaptığı açıklamada, Atatürk Havalimanı'nın artık dünya çapında bir meydan olduğunu United Airlines'ı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden United Airlines'ın Atatürk Havalimanı'ndan uçuşlar yapacak olmasından dolayı memnun olduklarını ve Atatürk Havalimanı'nın Türkiye'nin en önemli, dünyanın ise sayılı meydanlarından biri olduğunu belirtti.

United Airlines, İstanbul – New York uçuşlarını, 183 koltuk kapasiteli Boeing 767-300 uçaklarıyla gerçekleştirecek. Uçakta 6 United Global First, 26 United Global Business ve 67’si ekonomi plus özelliğine sahip 151 ekonomi sınıfı koltuk bulunacak. Yaz sonundan itibaren sefere konulacak Boeing 767-300 uçakları ise 30’u business, 184’ü ekonomi (46’sı ekonomi plus) olmak üzere, toplam 214 koltuk kapasitesine sahip olacak.

Bugün saat 14:55'te kalkan United uçağı 170 yolcusuyla New York'a gitmek üzere havalandı.

United Airlines'ın İstanbul-New York uçuşları haftanın 7 günü gerçekleştirilecek.

United Airlines Atatürk Havalimanı'na indi

UNITED AIRLINES ATATÜRK HAVALİMANI'NDA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

nk ~ 5 yıl önce
Bence UA uçuş saatini daha erkene çekebilseydi daha başarılı olabilirdi. Zira, mevcut tarifeli kalkış saatinden dolayı, en ufak bir gecikmede (ki bu UA da sık sık oluyordu) EWR'den hemen hemen tüm bağlantıların kaçması anlamına geliyor ve genelde alternatif uçuş olmuyordu. Bu irregularity durumlarında yolcular otele alınıp şirkete ek bir maliyet doğuyordu. Uçuş IST'dan daha erken kalkıyor olsaydı, gecikme durumunda EWR'^de bağlantılı uçuşları yakalayacak daha fazla vakit olurdu. Havacılıkta ne kadar şirket uçarsa bu hepimiz için o kadar daha iyi olur, yolcu ve personel...yazık olmuş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilgi eksikligi ~ 6 yıl önce
UNİTED AİRLİNES NE ZAMAN NEW YORK'A UCTU!!! BU SEFERLER İSTANBULDAN NEWARK HAVALİMANİNA YAPİLİYOR.YANİ NEWARK SEHRİNE YAPİLİYOR. BU HABERİ YAZANLAR SANİRİM AMERİKAYA HİC GİTMEMİSLER.NEWARK SEHRİ NEW YORK SEHRİNE COK YAKİN AMA İKİSİ FARKLİ EYALETLERDEDİR. NEWARK SEHRİ NEW JERSEY EYALETİNİN EN BUYUK SEHRİDİR. HAVACİLİK SEKTORUNDE NEWARK HAVALİMANİNİ HER ZAMAN NEWARK SEHRİNİN HAVALİMANİ OLARAK TANİNMİSTİR.KİSACASİ NEW YORK-İSTANBUL SEFERİ DEGİL,DOGRUSU NEWARK-İSTANBUL SEFERİ OLUCAKTİR.EGER Kİ NEWARK HAVALİMANİNİ NEW YORKA YAKİN OLDUGUNU BELİRTMEK İSTİYORLARSA NEWARK (NEW YORK) - İSTANBUL SEFERİDE DİYEBİLİRLERDİ. AMA BU SEFERE SADECE NEW YORK-İSTANBUL SEFERİ DERLERSE CAHİLLİKTİR VEYA BİLGİ YETERSİZLİGİDİR !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
"yorum yapanlarda sanki" arkadasa ~ 6 yıl önce
Merak etme thy de dc-9 larin oldugu donemlerden beri ucaklara binen bi ailedenim ve ucaklarida senden cok upiyi biliyorum;) kabin memurlugu hakkinda tartisacagin son insanim bu konuda yeterince bilgim var. Havacilik tecrube ole olacak bir istir cok merakliysan THY ile uc seni tutan yok. Biz iftira atmiyoruz olani soyluyoruz sen bi thy tarihine bak 4-5 senede bir buyuk ölümlu kaza yaptigini biz uydurmuyoruz malesef gercekler bunlar pistten cikma olaylarinin haddi hesabi yok. Adamlar nehire sapa saglam ucak indirirken thy Ankaradan, İstanbula heryerde kazasi mevcut. Keske boyle olmasa ama boyle. B767 ucagini begenmeyenler sanki hergun A380 le ucuyorlar. Bu ucak oldukca guvenli ve bircok konuda tasarruflu olmasa DELTA'da bu ucakla sefer yapmazdi. Ucak yapan ulke ne kullanacagini bil,iyor onlardan ucak alan thy biliyor dogruyu birde siz:) bos B777 ile gereksiz masraf yapacak cocuk cocukla ucacak sirketler 3. Dunya ulkelerinde olur canim senin laf attigin ABD ucagi komik oluyorsunuz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorum yapanlarda sanki diyene ~ 6 yıl önce
sanki herşeyi siz biliyormuşsunuz gibi yazmışsınız.uçakla uçmak artık çağımızda lüks değil anlayın artık lütfen bunu.bir tek siz uçmuyorsunuz oraya buraya ve deniz aşırı ülkelere ve dünyadaki ülkelere.bu sitedeki çoğu insan havacılıkla oldukça sıkı fıkı.kendimden örnek vermek gerekirse hemen her tip uçakla dünyanın çok yerine gittim.uçmak günümüzde otobüs yolculuğundan farksız.milleti karacahil yaparak,dalga geçer gibi ve kaç kez uçtunuz diyerek baydınız artık.kimin ne kadar uçtuğunu nereden biliyorsunuz siz söyleyin ?bir de havacılık konusunda yaş muhabbeti yaparak genç personeli savunuyorsunuz.havacılıkta tecrübe ve deneyim esastır ama ülkemizde torpil daha agır basıyor,özellikle THY'de işin ehli ve tecrübe öenmli değil.torpile bakılıyor.emegency bir durumda ben görürüm sizi genç ve deneyimsiz kabin memurlarıyla ne yapacaksınız bakalım.elin amerialısından daha iyi biliyoruz havacılığı öyle değil mi ? herşeyi biz biliyoruz vesselam....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000