12 Mart 2012, Pazartesi 13:40:47

TAV'DA NELER DEĞİŞECEK?

İşte dev anlaşmanın detayları...
  • Hayirli olsun diyelim . Zaten markada eskidi artik :) tarihi geliyordu tazelemenin.
  • tav gibi bir markayı satma kararı ancak nakite çok sıkışınca ve başka bir seçenek kalmadığında olabilecek son karardı. oldu. yanlıştır tav gibi bir markanın satılması. uzun dönemde görülecektir. yeniden bir tav gibi bir marka yaratmak çok zordur.
  • siyaset ile ticareti ayrıştırmak gerekir. bu anlaşma çok gurur verici, bir türk firması sıfırdan gelip dünyanın en büyüklerinden birinin koltuğuna oturuyor. global platformlarda adımızın duyulması için çok önemli bir adım. ayrıca eminim ki iki firmanın know-how'ı bizi çok daha ileriye götürecek.
  • bu olaylar böyledir , yani en anlaşılmaz olayı bile bişekilde meşrulaştırırsın... ne demiş izzet yıldızhan: Anne olma haklarını ellerinden almadım :))) TAV ne diyor: büyüme hakkını çalışanların elinden almadım :D
Beşiktaş Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısına TAV Havalimanları Holding A.Ş ve TAV İnşaat şirketinin hisselerini satın alan Aeroports De Paris grubu CEO'su Pierre Graff, TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener ile Bilkent Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Atalar katıldı.

AirportHaber'in dakika dakika takip ettiği anlaşmanın ardından %26.1'i Tepe Holding, %26.1'i Akfen Holding, %4'ü Sera Holding'e ait olan hisselerin haricinde %3.5 Kuveyt'li Global Investment hisse satmazken, yeni anlaşmanın ardından Tepe Holding'in hisse oranı %8'e Akfen Holding'in hisse oranı %8'e, Sera Holding'in hisse oranı ise %2'ye düştü.

Ayrıca TAV İnşaat'ın da %49'unu satın alan Aereports De Paris şirketinin CEO'su Pierre Graff "Bu bir fetih değil, bir işbirliğidir. Amsterdam Schiphol Havalimanı hariç 180 milyon yolcuya hizmet verecek bir anlaşmaya imza attık. Eğer Schiphol Havalimanı'nı da işin içine katacak olursak, İspanyol AENA'yı da geçerek dünyanın en büyük havalimanı işletmecileri olduk" diye konuştu.

TAV personellerinin gelecekleri konusuna da değinen Graff "Zaten işleyen ve beğendiğimiz bir yapı mevcut. Bu yapıya müdahale etmeyeceğiz. Biz sadece bu yapıya biraz daha motivasyon ekleyerek, dünyada adından söz ettiren şeyler yapmak istiyoruz"dedi. Türkiye - Fransa arasındaki gerginliğin bu anlaşmayı etkilemesine izin vermeyeceklerini de sözlerine ekleyen Graff "Bu tamamen ticari bir işbirliğidir. Biz şeffaf ve halka açık şirketleriz. Ve yıllardır da birçok yerde birlikte çalışıyoruz. Yaşanan olayların aramıza girmeyeceğini biliyorum. Çünkü bu tamamen ticari bir anlaşmadır" diyerek yaşanan gerginliğin bu anlaşmaya etki etmediğini açıkladı.

TAV logosunu değiştirecek misiniz? sorusuna Graff  "TAV dünya çapında bir markadır. Bu markanın gelecekle ilgili çok büyük bir değişim programı yok ise şu anda mevcut logoyu değiştirmek gereksizdir" diyerek değişim konusundaki fikirlerini ortaya koydu.

AirportHaber'in Avrupa'da yapılacak en büyük havalimanlarından birisi olacak üçüncü havalimanı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna Graff şu cevabı verdi; "Bu konu hakkında evet ön bilgiye sahibim. Parise de üçüncü havalimanı gerekiyor. Kendi aramızda da bu konuyu tartışıyoruz. Tabi böyle projeler öncesinde bu ortaklık çok kuvvetli oldu. Fakat 10 sene içinde bu havalimanlarının yapılacağını düşünmüyoruz" diye konuştu. Graff'ın ardından söz alarak soruyu cevaplayan TAV CEO'su Sani Şener ise "Elbette biz İstanbul konusunda en deneyimli ve tecrübeli firmayız. Ve bu anlaşmanın ardından üçüncü havalimanı için en kuvvetli adayız" diye konuştu.

©AirportHaber.comTAV'DA NELER DEĞİŞECEK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 6 yıl önce
Hayirli olsun diyelim . Zaten markada eskidi artik :) tarihi geliyordu tazelemenin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tav gibi bir markayı satma kararı ancak nakite çok sıkışınca ve başka bir seçenek kalmadığında olabilecek son karardı. oldu. yanlıştır tav gibi bir markanın satılması. uzun dönemde görülecektir. yeniden bir tav gibi bir marka yaratmak çok zordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
siyaset ile ticareti ayrıştırmak gerekir. bu anlaşma çok gurur verici, bir türk firması sıfırdan gelip dünyanın en büyüklerinden birinin koltuğuna oturuyor. global platformlarda adımızın duyulması için çok önemli bir adım. ayrıca eminim ki iki firmanın know-how'ı bizi çok daha ileriye götürecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu olaylar böyledir , yani en anlaşılmaz olayı bile bişekilde meşrulaştırırsın... ne demiş izzet yıldızhan: Anne olma haklarını ellerinden almadım :))) TAV ne diyor: büyüme hakkını çalışanların elinden almadım :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000