11 Eylül 2014, Perşembe 14:22:10

TAV SABİHA GÖKÇEN'E ORTAK MI OLDU?

Hindistan basını TAV'ın Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki GMR hisselerini satın aldığını iddia etti. Yüzde 40'lık hisse için TAV'ın 300 milyon dolar ödediği belirtildi...
  • Tav almasina cok sevindim sabiha Gökçen icin daaha iyi olcak herşey bide duty free işletmesini degistirsin süper olur
  • SERMAYENİN DİNİ VE MİLLİYETİ YOKTUR. GLOBALİTENİN HEMEN HER YERDE KULLANILDIĞI BU DÖNEMDE , ÜLKEMİZİN YABANCI SERMAYEYE İHTİYAÇ OLDUĞU HER DÖNEM İLE LİMAK / YABANCI ORTAKLARI VE TAV / YABANCI ORTAKLARI REALİTESİNİN VAR OLDUĞU BU SÜREÇTE BAZI KELİMELER ÇOK DA YERİNE OTURMUYOR, SIĞ KALIYOR . DAHA ÇOK ÇALIŞARAK , BİLHASSA ULUSLARARASI MARKETTE PAZAR BULAN ÜRETİMLER YAPMAMIZ GEREKEN BU DÖNEMDE BİRDE AZ HARCAYIP ULUSAL BİR TASARRUF DÖNEMİ YAŞAR İSEK ÜLKEMİZİN ÇIKIŞ YOLU BUDUR. GERİSİ , ZÜĞÜRTLERİN ÇENESİNİ SERMAYE YORAR ADRESİNE GİDER .
  • TAV ISG ye geldiğinde fransız mı Türk mü öğrenirsiniz. Acele etmeyin.
  • bu haber eski, galiba yanlışlıkla tekrar servis edilmiş...

Hindistan basını TAV'ın Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki GMR hisselerini satın aldığını iddia etti. Yüzde 40'lık hisse için TAV'ın 300 milyon dolar ödediği belirtildi

3'üncü Havalimanı ihalesinde birbirleriyle rakip olan, TAV ve Limak'ın Sabiha Gökçen'de ortaklığa bir adım daha yaklaştığı belirtiliyor. TAV Havalimanları Holding, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yüzde 40'ını satın alacak. Sabiha Gökçen'in 3 ortağından biri olan Hintli GMR Infrastructure, ekonomik kriz nedeniyle bazı varlıklarını vitrine çıkarmıştı. Hindistan basını, şirketin Sabiha Gökçen'deki yüzde 40 hissesi için TAV'ın 300 milyon dolar teklif ettiğini, sürecin tamamlandığını yazdı.

EŞİT ORTAK OLACAK

Hindistan merkezli Economic Times, yüzde 40'lık hissenin 200- 250 milyon euro arasında satıldığını kaydederken, Livemint & The Wall Street Journal ise anlaşmayla TAV'ın 220 milyon euro ödediğini iddia etti. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın işletmesini Limak ve Malaysia Airports Holding'le gerçekleştiren Hintli GMR'den yapılan açıklamada, "Yüzde 40'lık hissemizin satışı konusunda henüz anlaşma yapılmadı. Bu konuda 'öncelik hakkı' süreci devam ediyor" denildi. TAV Havalimanları Holding yetkilileri ise iddiaların doğru olmadığını, hisse satışının gerçekleşmediğini belirtti. Şirket kaynaklarına dayanan haber sonrasında Hintli şirketin hisseleri de yüzde 2 düşüş yaşadı. Sabiha Gökçen'de GMR dışında yüzde 40 Limak, yüzde 20 oranında da Malaysian Airports hissesi var. 3'lü konsorsiyum havalimanının işletme hakkını 2007'de 20 yıllığına 1.93 milyar euro bedelle almıştı.

LİMAK: ŞİRKET FRANSIZLAR'IN

Son olarak Nihat Özdemir, Fransız ADP'nin TAV'daki en büyük ortak olduğuna dikkat çekmişti. Özdemir, "TAV bir Türk şirketi değil. Gözden kaçırılıyor. Çoğunluğu Fransızlar'da. Herkesle ortaklık, işbirliği yaparım. Benim için bir sakıncası yok. Yönetimde azınlığa düşmem ama TAV Fransızlar'ın" demişti.

TAV SABİHA GÖKÇEN'E ORTAK MI OLDU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

çalışan ~ 4 yıl önce
Tav almasina cok sevindim sabiha Gökçen icin daaha iyi olcak herşey bide duty free işletmesini degistirsin süper olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLEN ~ 4 yıl önce
SERMAYENİN DİNİ VE MİLLİYETİ YOKTUR. GLOBALİTENİN HEMEN HER YERDE KULLANILDIĞI BU DÖNEMDE , ÜLKEMİZİN YABANCI SERMAYEYE İHTİYAÇ OLDUĞU HER DÖNEM İLE LİMAK / YABANCI ORTAKLARI VE TAV / YABANCI ORTAKLARI REALİTESİNİN VAR OLDUĞU BU SÜREÇTE BAZI KELİMELER ÇOK DA YERİNE OTURMUYOR, SIĞ KALIYOR . DAHA ÇOK ÇALIŞARAK , BİLHASSA ULUSLARARASI MARKETTE PAZAR BULAN ÜRETİMLER YAPMAMIZ GEREKEN BU DÖNEMDE BİRDE AZ HARCAYIP ULUSAL BİR TASARRUF DÖNEMİ YAŞAR İSEK ÜLKEMİZİN ÇIKIŞ YOLU BUDUR. GERİSİ , ZÜĞÜRTLERİN ÇENESİNİ SERMAYE YORAR ADRESİNE GİDER .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fransız ~ 4 yıl önce
TAV ISG ye geldiğinde fransız mı Türk mü öğrenirsiniz. Acele etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ist ~ 4 yıl önce
bu haber eski, galiba yanlışlıkla tekrar servis edilmiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 4 yıl önce
haber yeni yakinda gorursunuz. Yakisir TAV a! Helal olsun durmak yok buyumeye devam

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000