12 Mart 2012, Pazartesi 09:25:53

TAV RESMEN AÇIKLADI

TAV Havalimanları Holding, Fransız şirket Aéroports de Paris Management'a satışını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na resmi açıklamasını bildirdi.
  • tav, sektöründe dünyanın en büyüklerinden biri oluyor. türkiye için gurur kaynağı. bütün başarılı ve büyük şirketlerin yabancı ortaklı olduğunu unutmamak gerekir. bu bileşme sadece tavı değil, türkiyeyi bir adım öne götürecek.
  • Yabancı ortaklı bir şirket her zaman daha iyi yönetilir.TAV onun bunun tanıdğı,torpilli,işe yaramayan personel umarım bundan sonra alamaz.Ve daha iyi yönetilir.Yönetim açığı kapanır
  • ÖNCE KRİZ ÇIKARCAN... ERMENİ MESELESİ FAN FİLAN... SONRA TOPARLIYCAN PARSAYI... STANDART FRANSIZ TAKTİĞİ... ONU BUNU BİLMEM , FRANSIZ BOŞUNA OT KOYMAZ ÖNÜNE...
  • bu kararın şirketin yönetilmesi açısından daha yerinde olduğunu düşünüyorum. Umarım yeni yönetimle daha büyük başarılara imza atılır
Bugün Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek ortaklık anlaşmasından önce TAV Havalimanları Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) ilk açıklamasını yaptı. 

İşte o açıklama;

TAV Havalimanları Holding'in ortaklarından Tepe İnşaat Sanayi A.Ş. ve Akfen Holding A.Ş.'nin TAV Havalimanları Holding ve TAV Yatırım Holding hisseleri ile ilgili olarak, her türlü stratejik alternatifin tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla, yatırım bankası Credit Suisse Securities (Europe) Limited'e yetki verdiği 28 Eylül 2011 tarihinde kamuya duyurulmuştu.

Şirketimizin müşterek yönetimdeki ortaklığı TAV Havalimanları Holding A.Ş.' de bulunan % 18' e denk düşen hissemizin 414.000.000 Amerikan Doları bedel üzerinden satışına dair Şirketimiz, Tepe İnşaat Sanayi A.Ş.(Tepe), Sera Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. (Sera) ile Aéroports de Paris Management arasında (Taraf/Taraflar) "Hisse Alım Satım Sözleşmesi" (Sözleşme) imzalanmıştır. Ödeme; Sözleşme'nin Kapanış tarihinde peşin olarak yapılacaktır.

Hisselerin kısmen satışı ile Şirketimizin ve İMKB' de hisseleri işlem görmeyen diğer ortaklar Tepe ve Sera' nın TAV Havalimanları Holding A.Ş.' de ortaklığının devam etmesi sebebiyle taraflar arasında bir ortaklık sözleşmesi imzalanmasına karar verilmiş ve bu sözleşmenin ana hatları ile esasları taraflarca mutabakata bağlanarak imza altında alınmıştır (Mutabakat Metni). Sözkonusu mutabakat çerçevesinde; TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener görevlerine devam edecek olup, TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu 11 kişiden oluşacaktır. Aéroports de Paris Management Yönetim Kurulu için üç üye; Tepe ve Akfen birlikte toplam üç üyeyi aday gösterecektir. İcra Kurulu Başkanı aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaparken Yönetim Kurulu'nda dört tane de bağımsız üye yer alacaktır.

Sözleşme kapsamında Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde Şirketimiz tarafından üstlenilen bir sorumluluk mevcut değildir.

Hisse devri Sözleşme' de yer alan izinlerin tamamlanmasını ve Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca gerekli işlemlerin tamamlanmasını müteakkip gerçekleşecektir.

AirportHaber gelişmeleri aktarmaya devam edecek...
TAV RESMEN AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
tav, sektöründe dünyanın en büyüklerinden biri oluyor. türkiye için gurur kaynağı. bütün başarılı ve büyük şirketlerin yabancı ortaklı olduğunu unutmamak gerekir. bu bileşme sadece tavı değil, türkiyeyi bir adım öne götürecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yabancı ortaklı bir şirket her zaman daha iyi yönetilir.TAV onun bunun tanıdğı,torpilli,işe yaramayan personel umarım bundan sonra alamaz.Ve daha iyi yönetilir.Yönetim açığı kapanır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ÖNCE KRİZ ÇIKARCAN... ERMENİ MESELESİ FAN FİLAN... SONRA TOPARLIYCAN PARSAYI... STANDART FRANSIZ TAKTİĞİ... ONU BUNU BİLMEM , FRANSIZ BOŞUNA OT KOYMAZ ÖNÜNE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu kararın şirketin yönetilmesi açısından daha yerinde olduğunu düşünüyorum. Umarım yeni yönetimle daha büyük başarılara imza atılır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000