02 Kasım 2012, Cuma 16:25:17

TAV KÂRINI 3'E KATLADI

TAV Havalimanları Holding'in , 2012 yılı ilk 9 aylık net kârı 102 milyon euro olarak açıklandı. Geçen yılın aynı döneminde 35 milyon euro olan kar oranı, yaklaşık üçe katlandı.
  • eee tayyib bey boş yere demedi gevur izmir diye, başbakanının yolunda ilerleyen tav da izmir personeline gevur davranarak başbakanı gibi durmak yok yola devam.. tav ın dış kapısının dış mandalı mağdur tav izmir personeli.
  • istanbul'daki personel başına düşen iş yükü ile izmirde hemen hemen aynıdır. malum ordaki personel sayısı ile izmir belli, izmirden de kar ediyorsa ve izmir yaşam gecim zorluğuda istanbuldan az değil, ne diye personelden tasarruf ederler maaş vermekten kaçarlar? ee mühendisten genel müdür olursa olucağı budur..
  • tav istanbulda çalışmak ciddi anlamda ayrıcalık ama bunu izmir için söleyemiceğim. Çünkü, tav izmirde operasyonda çalışan en yüksek maaşlı personelin maaşı, tav istanbulda vale olarak çalışan vasıfsız personelin aylık cebine giren para kadar!! hal böle oluncada izmir personelinde motivasyon beklenmesi ve helede performans değerlemeleri yapmak çok saçma!!
  • tav, personelinden tasarruf yaptıkça, ay sonunu getiremeyen biçok personelleri varken izmir tav ailesinin babası villalar alıp lüks içinde yaşayıp personelin halini düşünmedikçe kimse tav uluslararası ve kurumsal firma demesin, hele bir aileyiz diye kendilerini kandırmasın.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 2012'nin ilk 9 aylık performansını değerlendirdi.

TAV'ın operasyonel ve finansal başarısının hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Şener, "Toplam yolcu sayısındaki artış, dikkat çekici şekilde devam ederken FAVÖK'de çift haneli büyümeyi sürdürdük ve kârlılığımızı artırmaya devam ettik. Konsolide gelirlerimiz önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırdığımızda yüzde 23 artarak 2012 yılının ilk dokuz ayında 818 milyon euroya yükseldi. Konsolide FAVÖK 205 milyon eurodan 253 milyon euroya ulaştı. Böylece kuvvetli nakit yaratma performansımız da sürmüş oldu. Serbest nakit akışımız ise dokuz aylık performansta yüzde 30 oranında artarak 194 milyon euroya ulaştı." dedi.

2012'in ilk 9 ayında TAV'ın 54 milyon yolcuya hizmet verdiğini aktaran Şener, şimdiden geçen yılın toplam yolcu sayısını geride bıraktığını kaydetti. Şener, "Organik ve inorganik büyümenin güçlü şekilde devam etmesi yolcu rakamlarının artışında da önemli bir rol oynadı. Hizmet verdiğimiz havalimanlarındaki organik büyüme yüzde 19 olurken, portföyümüze 2012 yılında katılan Medine Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali yüzde 16'lık bir inorganik büyüme yarattı." diye konuştu.

TAV KÂRINI 3'E KATLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

gevur izmir ~ 5 yıl önce
eee tayyib bey boş yere demedi gevur izmir diye, başbakanının yolunda ilerleyen tav da izmir personeline gevur davranarak başbakanı gibi durmak yok yola devam.. tav ın dış kapısının dış mandalı mağdur tav izmir personeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hmm ~ 5 yıl önce
istanbul'daki personel başına düşen iş yükü ile izmirde hemen hemen aynıdır. malum ordaki personel sayısı ile izmir belli, izmirden de kar ediyorsa ve izmir yaşam gecim zorluğuda istanbuldan az değil, ne diye personelden tasarruf ederler maaş vermekten kaçarlar? ee mühendisten genel müdür olursa olucağı budur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 5 yıl önce
tav istanbulda çalışmak ciddi anlamda ayrıcalık ama bunu izmir için söleyemiceğim. Çünkü, tav izmirde operasyonda çalışan en yüksek maaşlı personelin maaşı, tav istanbulda vale olarak çalışan vasıfsız personelin aylık cebine giren para kadar!! hal böle oluncada izmir personelinde motivasyon beklenmesi ve helede performans değerlemeleri yapmak çok saçma!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
tav, personelinden tasarruf yaptıkça, ay sonunu getiremeyen biçok personelleri varken izmir tav ailesinin babası villalar alıp lüks içinde yaşayıp personelin halini düşünmedikçe kimse tav uluslararası ve kurumsal firma demesin, hele bir aileyiz diye kendilerini kandırmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuzzzzz ~ 5 yıl önce
esenboğa aç!!! asgari ücret=kira+çocuk kim napsın 3 kat karı?? yazık..çalışanı mutlu etme yolları bu galiba sayın şenerin..bu dünyanın bi de öbür dünyası var ssayın sener bu kadar çalışanın hakkı var üstünde kul hakkı ödenmesi en büyük borctur iki eli yakanızda bu milletin!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000