07 Mayıs 2013, Salı 16:20:31

TAV HEDEF BELİRLEDİ

3. havalimanı ihalesini kaybeden TAV Havalimanları Holding, yeni hedeflere yelken açtı...
  • Dogru soyluyorsunuz .
  • TAV Bilişim (TAV'ın IT şirketi), daha geçen haftalarda Suudi Arabistanda 2,5 milyon euro'luk iş teslim etti, Riyadh ve Dammam havalimanlarının IT altyapılarını yeniledi ve birbirine bağladı. TAV'da kalmadı dediğiniz IT yeterliliği bu mu? :) TAV IT şu an know-how'unu dünyaya pazarlayacak düzeyde.
  • Bu en önemlisi ve fark atan iş aviation IT isleri yapımı ve iozellikle işletimi. Konuya haki olan firma bu işi başarır. operasyonel ve IT bir entegre edebildiğin kadar başarılısındır bu işte. bu tecrübe tav da da fazla kalmadı son yıllarda. tecrubelıler ayrıldı ve dağıldılar. Yonetıcı cok isi yapabılen az maalesef.
  • Yorum yapan arkadaşın tespitleri çok dogru Yakında transfer davetleri başlayacaktır Havalimanını yapımında 2-3 yıl ve 25 yıl işletmesinde görev alacak Uzman kişilere.Tav çalışanları Atatürk havalimanı kapanacagı için Teklifleri seve seve 25 yıllık bir çalışma hayatı için kabul edecektir.IC İçtaş İnşaat kadrosundan Bu projeye geçen olmaz ama İşletme kısmında ICF Bünyesinde çok kopmalar olacaktır ,Yönetim de bulunan Türk G.M. ve Bazı G.M.Yardımcılarının Çalışanları üzerinde şahsi çıkarları, koltuklarını kaybetme korkusunun Çalışanları üzerindeki keyfi davranışları bir çok kişinin ayrılmasına veya kendileri kendi hatalarını ört bas etmeleri için yıllarca çalışanlarından istifaları istemeleriyle bilinen ve bir türlü önüne geçilemeyen bir durumdan dolayı rahatsızlıklar bunun sonucundada beklenen transferlerin en çok Antalya ICF Çatısı altında olacagıda kesindir.

İş Yatırım raporunda, üçüncü havalimanı ihalesinin ardından TAV'ın yeni fırsatlara odaklanacağı kaydedildi.

4 yıl sonra operasyonlarına başlaması planlanan yeni havalimanıyla beraber Atatürk Havalimanı kapatılacağından TAV, portföyününde Atatürk Havalimanı’nın yerine geçebilecek yeni fırsatlara odaklanacak.

Şirketin önünde yakın zamanda gerçekleşecek olan New York La Guardia Havalimanı ihalesi bulunurken, bu ihale için şartnamenin 2013 yılı sonlarına doğru açıklanması bekleniyor. Ayrıca TAV, ADP ile birlikte Brezilya’da bulunan Guarulhos, Brasilia ve Viracopos Havalimanı ihalelerine de katılmak istediklerini belirtmişti.

Bunlara ek olarak, TAV şirketlerinden (ATÜ, BTA ve Havaş) yönetimine kendisinin katılmadığı havalimanlarında da bulunması yönünde adımlar atıyor. Şirket bu yönde ilk adımı Riga Havalimanı'nda atarak ATÜ ve Havaş’ı bu alanda faaliyete geçirdi. Önümüzdeki aylarda da ADP’nin yeni işletmeye aldığı ve TAV’ın da %15 ortaklık için niyet mektubu imzaladığı Zagreb Havalimanında da TAV, BTA ve Havaş’ın hizmet vermesi bekleniyor.

TAV HEDEF BELİRLEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Her ~ 5 yıl önce
Dogru soyluyorsunuz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 5 yıl önce
TAV Bilişim (TAV'ın IT şirketi), daha geçen haftalarda Suudi Arabistanda 2,5 milyon euro'luk iş teslim etti, Riyadh ve Dammam havalimanlarının IT altyapılarını yeniledi ve birbirine bağladı. TAV'da kalmadı dediğiniz IT yeterliliği bu mu? :) TAV IT şu an know-how'unu dünyaya pazarlayacak düzeyde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AVIATION IT ~ 5 yıl önce
Bu en önemlisi ve fark atan iş aviation IT isleri yapımı ve iozellikle işletimi. Konuya haki olan firma bu işi başarır. operasyonel ve IT bir entegre edebildiğin kadar başarılısındır bu işte. bu tecrübe tav da da fazla kalmadı son yıllarda. tecrubelıler ayrıldı ve dağıldılar. Yonetıcı cok isi yapabılen az maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Transfer !!! ~ 5 yıl önce
Yorum yapan arkadaşın tespitleri çok dogru Yakında transfer davetleri başlayacaktır Havalimanını yapımında 2-3 yıl ve 25 yıl işletmesinde görev alacak Uzman kişilere.Tav çalışanları Atatürk havalimanı kapanacagı için Teklifleri seve seve 25 yıllık bir çalışma hayatı için kabul edecektir.IC İçtaş İnşaat kadrosundan Bu projeye geçen olmaz ama İşletme kısmında ICF Bünyesinde çok kopmalar olacaktır ,Yönetim de bulunan Türk G.M. ve Bazı G.M.Yardımcılarının Çalışanları üzerinde şahsi çıkarları, koltuklarını kaybetme korkusunun Çalışanları üzerindeki keyfi davranışları bir çok kişinin ayrılmasına veya kendileri kendi hatalarını ört bas etmeleri için yıllarca çalışanlarından istifaları istemeleriyle bilinen ve bir türlü önüne geçilemeyen bir durumdan dolayı rahatsızlıklar bunun sonucundada beklenen transferlerin en çok Antalya ICF Çatısı altında olacagıda kesindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000