10 Kasım 2009, Salı 08:21:26

TAV, Araplarla işbirliği yapacak

TAV Havalimanları Holding, havalimanı işletmeciliği alanında sahip olduğu deneyim ve başarıyı, Suudi Arabistan’a da taşımak üzere Suudi devi Al Rajhi Holding ile ortak girişim sözleşmesi imzaladı.
  • Sen bu kafayla daha çook yürürsün. Yurtdışındaki havalimanları ile İstanbulu 100 konuda karşılaştırırsan emin ol 90'nında İstanbul daha iyi konumdadır. Bırak bu yabancı hayranlığını da üklendeki insanların neler başarabildiğini gör.
  • İçeri girince monitörlere baksaydınız rahat rahat bulurdunuz. Ne zaman meydanda işim olsa mutlaka 20 tane yolcu kontuar arıyor. Kardeşim monitöre bak diyince de aaaa pardon diyor. Önce bakacaksınız, sonra göreceksiniz. Bakmak yerine sormayı tercih edenlere biraz ders olsun.
  • Öncelikli olarak yurtdışı meydanlarda daha giriş kapısından girmeden kapı önlerinde hangi havayolunun check in kontuarlarına yakın olduğunu belirtmek için isimleri yazılır. Yani siz o bayraklara veya tabelalara göre giriş kapılarını kullanırsınız. Bence de siz Dünya daki diğer uygulamaları ve insanlara daha iyi hizmet nasıl verilir onları inceleyin....
  • a kontuarı yerine h kontuarına doğru giden yorumcu öncelikle tav\'ın işlettiği atatürk havalimanındaki giriş bölümlerinde her kontuarın ön kısmında tüm uçuşların check-in kontuar ve desk numaraları lcd monitörlerde yazılıdır. Ayrıca orta kısımda pasaport bankolarının yanında dev uçuş bilgi ekranı var. Siz havalimanı tanıtım kitapçığını alarak işletmeciliğin sırlarını ve detayları uçuşunuz boyunca inceleyin. İyi uçuşlar.

Sözleşme kapsamında, Suudi Arabistan’da çeşitli havalimanlarına yönelik Yap-İşlet-Devret projelerinin hayata geçirilmesi ile işletme, bakım ve yönetim hizmetleri sunulması hedefleniyor.

TAV Havalimanları Holding, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en güçlü gayrimenkul, müteahhitlik ve altyapı, inşaat çözümleri, endüstri ve bankacılık ile mali hizmetler alanlarının da aralarında olduğu sanayi ve hizmet sektörlerinde, binlerce çalışanıyla faaliyet gösteren Suudi Al Rajhi Holding ile ortak girişim sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında, Suudi Arabistan’da havalimanlarına yönelik Yap-İşlet-Devret projelerinin hayata geçirilmesi ile işletme, bakım ve yönetim hizmetleri sunulması yer alıyor.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “TAV Havalimanları, gün geçtikçe artan kalifiye insan kaynağı ve sürekli gelişen sağlam alt yapısıyla havalimanı işletmesi alanında dünyada aranan bir güç konumuna geldi. Suudi Arabistan’a da hizmet ağımızı götürmek üzere güç birliği yaptığımız Al Rajhi Holding Grubu ile pek çok proje için dirsek dirseğe çalışacağız” dedi. Şener, TAV Havalimanları markasının havalimanı işletmesi alanında Avrupa’dan, Asya’ya, Kafkaslar’dan Afrika’ya değer taşıdığını vurgulayarak, “Uluslararası normlara uygun olarak dünyanın her köşesinde iş yapma ve know-how ihraç etme gücümüz bulunuyor. Bu gücümüzü pekiştirecek adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

TAV, Araplarla işbirliği yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sen bu kafayla daha çook yürürsün. Yurtdışındaki havalimanları ile İstanbulu 100 konuda karşılaştırırsan emin ol 90'nında İstanbul daha iyi konumdadır. Bırak bu yabancı hayranlığını da üklendeki insanların neler başarabildiğini gör.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İçeri girince monitörlere baksaydınız rahat rahat bulurdunuz. Ne zaman meydanda işim olsa mutlaka 20 tane yolcu kontuar arıyor. Kardeşim monitöre bak diyince de aaaa pardon diyor. Önce bakacaksınız, sonra göreceksiniz. Bakmak yerine sormayı tercih edenlere biraz ders olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Öncelikli olarak yurtdışı meydanlarda daha giriş kapısından girmeden kapı önlerinde hangi havayolunun check in kontuarlarına yakın olduğunu belirtmek için isimleri yazılır. Yani siz o bayraklara veya tabelalara göre giriş kapılarını kullanırsınız. Bence de siz Dünya daki diğer uygulamaları ve insanlara daha iyi hizmet nasıl verilir onları inceleyin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
a kontuarı yerine h kontuarına doğru giden yorumcu öncelikle tav\'ın işlettiği atatürk havalimanındaki giriş bölümlerinde her kontuarın ön kısmında tüm uçuşların check-in kontuar ve desk numaraları lcd monitörlerde yazılıdır. Ayrıca orta kısımda pasaport bankolarının yanında dev uçuş bilgi ekranı var. Siz havalimanı tanıtım kitapçığını alarak işletmeciliğin sırlarını ve detayları uçuşunuz boyunca inceleyin. İyi uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000