19 Haziran 2013, Çarşamba 14:44:24

TALPA’DAN OTOPARKA AYAR

TALPA ve TASSA üyesi olmayan pilot ve kabin memurlarının aylık Atatürk Havalimanı otopark kullanım ücretleri 50 TL’den 120 TL’ye çıkarıldı. Her iki derneğe üye olmayan pilot ve kabin memurları tarifeye tepki gösterdi.
  • Sanirim grev oncesindeki aciklamalarin sebebi simdi anlasildi.Bu kadar kucuk insanlar iste!Sen beni kasi ben de seni.
  • Bu msj dan sonra uye olacagim varsa da olmam! Veririm aslanlar gibi parasini olmadi gelirim taksiyle, bu zamana kadar hersey yolundaydi simdi ne oldu? Bu ise yaramayan dernek kazanacagina taksiciler kazansin!!
  • Talpa/(tassa) ne is yapar, biri aciklayabilir mi bana? Ben uyeyim talpaya, ben mi gormuyorum acaba? meslek onurunu ve serefini korumasi gereken dernek, otopark ucreti uzerinden  boyle bir DAYATMAya girisiyor, kime? kendi meslek grubuna. Memelekette "ben yaptim oldu"lara boyle bir tepki zamaninda "bizim pilotlar ses etmez" den ote "20 tl lik fark icin uye bile olurlar" ongorusu nasil bir asagilamadir? TALPA kendi pilotuna boyle bir muamelede bulunamaz, protesto ediyorum ve uyelikten ayriliyorum. Birinin dernekten cikip ozur dilemesi gerekiyor, pilotlara boyle bir asagilama icin aciklama ayrica verdigim aidatlarla ne yaptiniz bi onu da anlatin bana!!! Ne sendika ne talpa, su an varolus amacinin hakki veren tek kurulus pilotlar vakfi. 20 tl fark icin uyelikten cikmayan ve daha kotusu talpaya uye olacak meslektaslarim olursa da, her goruse saygi bizde var, ama sevgimiz sizden yana degil, bilesiniz!
  • Uye olanla uye olmayan arasinda tabiki fark olacak hem suya sabuna dokunma hemde uyeler ile ayni kosulu iste .tebrikler talpa ilk defa uyelerinin menfaatine guzel bir uygula ma baslattin.

Türkiye Havayolları Pilotları Derneği TALPA ile Kabin Memurları Derneği TASSA, otopark kullanım ücretlerinde değişiklik yaptı. Atatürk Havalimanı işletmeci firması TAV tarafından Pilotlar Derneği TALPA’ya ayrılan otopark için aylık kullanım ücretleri üye olan aidatlarda aynı kalırken üye olmayanların ücretlerine zam yapıldı. TALPA tarafından belirlenen yeni tarifeye göre dernek üyesi pilotların aylık otopark ücretleri  50 TL olarak değişmezken üye olmayanların ücreti 70 TL zamlanarak 120 TL’ye çıkarıldı. TASSA için de benzer uygulama sözkonusu olurken üye personellere 5 TL’lik zam yapılarak aylık ücret 55 TL’ye çıkarıldı.

TALPA’nın bu düzenlemesinde İçişleri Bakanlığı denetçilerinin baskısının etkili olduğu TALPA yönetiminin de ayrı bir şirket kurarak otopark ücretlerinde yeni tarife belirlemek zorunda kaldığı kaydedildi. TALPA’nın iki yıldır otopark ücretlerine zam yapmadığına vurgu yapılırken, üyelere zam yansıtılmaması için üye olmayanların aylık ücretlerinde düzenlemeye gidildiği öğrenildi. TAV tarafından ayrılan otopark alanının kullanım hakkı TALPA’da olduğu için TASSA için geçerli tarifeyi de Pilotlar Derneği belirledi. 

©AirportHaber.com ÖZEL

TALPA’DAN OTOPARKA AYAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

320 ~ 5 yıl önce
Sanirim grev oncesindeki aciklamalarin sebebi simdi anlasildi.Bu kadar kucuk insanlar iste!Sen beni kasi ben de seni.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 5 yıl önce
Bu msj dan sonra uye olacagim varsa da olmam! Veririm aslanlar gibi parasini olmadi gelirim taksiyle, bu zamana kadar hersey yolundaydi simdi ne oldu? Bu ise yaramayan dernek kazanacagina taksiciler kazansin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 5 yıl önce
Talpa/(tassa) ne is yapar, biri aciklayabilir mi bana? Ben uyeyim talpaya, ben mi gormuyorum acaba? meslek onurunu ve serefini korumasi gereken dernek, otopark ucreti uzerinden  boyle bir DAYATMAya girisiyor, kime? kendi meslek grubuna. Memelekette "ben yaptim oldu"lara boyle bir tepki zamaninda "bizim pilotlar ses etmez" den ote "20 tl lik fark icin uye bile olurlar" ongorusu nasil bir asagilamadir? TALPA kendi pilotuna boyle bir muamelede bulunamaz, protesto ediyorum ve uyelikten ayriliyorum. Birinin dernekten cikip ozur dilemesi gerekiyor, pilotlara boyle bir asagilama icin aciklama ayrica verdigim aidatlarla ne yaptiniz bi onu da anlatin bana!!! Ne sendika ne talpa, su an varolus amacinin hakki veren tek kurulus pilotlar vakfi. 20 tl fark icin uyelikten cikmayan ve daha kotusu talpaya uye olacak meslektaslarim olursa da, her goruse saygi bizde var, ama sevgimiz sizden yana degil, bilesiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt. ~ 5 yıl önce
Uye olanla uye olmayan arasinda tabiki fark olacak hem suya sabuna dokunma hemde uyeler ile ayni kosulu iste .tebrikler talpa ilk defa uyelerinin menfaatine guzel bir uygula ma baslattin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diktatör ~ 5 yıl önce
Tüm yorumları OKU ve senin gibi düşünen varmı? Ve kendini bir değerlendir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000