03 Ağustos 2011, Çarşamba 12:50:26

"SON YÜZYILIN EN ŞİDDETLİ FIRTINASIYDI"

Başkent Ankara genelinde dün akşam saatlerinde başlayan ve 2 saat etkili olan fırtına Esenboğa çevresinde hızı 150 kilometreye ulaşan hortum etkisiyle hissedildi. Ani ve şiddetli fırtına ve yağış Esenboğa Havalimanı’nda operasyon kesintisine yol açmadı.
  • millet can derdinde tav ın müdürü yağlı ballı makamının,koltuğunun peşinde...
  • sorumlular istifa etmeyi düşünürler mi acaba??? (hay allah türkiye de yaşadığımı unuttum yine saçma sapan yorum yazdım...)
  • tav adam gibi bina inşa etmesin denetleyenlerde layıkıyla işlerini yapmasın sonra vatandaş kameraya çeksin ve ayıp olsun..yok ya...tav a yalakalık yapmayın..gerçek yüzleri bir kez daha görüldü...
  • Söylenenlere göre hiçbirşey olmamış!!!Daha ne olsun? İç hatlar tarafında düşen tavanın altında hiç kimsenin olmaması büyük bir felaketi önlemiştir.Ayrıca her taraftan suların akması da terminalden çok Keçiören Belediyesinin yaptırdığı şelalelere taş çıkartır cinstendir.Bu terminal Çin malımı dır?
TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, “Esenboğa Meteoroloji Müdürlüğü verilerine göre son yüzyılın en şiddetli yağış ve rüzgâr değerlerine ulaşılan fırtınaya karşın başarılı bir sınav veren Esenboğa Havalimanı, tüm fonksiyonları ve tüm personeli ile kesintisiz hizmet sunmuştur. Ankara Esenboğa Havalimanı Terminalleri içinde, uçuş bilgiden, köprülere ve diğer tüm operasyonlar olağan seyrinde sürdürülmüştür. Esenboğa Havalimanı Terminal çatısının şiddetli yağış altında kalması sebebiyle cam oluklarından su sızması olmuştur. Esenboğa Havalimanı’nda meydana gelen bu su sızması hiçbir operasyonel kesintiye yol açmadan birkaç saat içinde gerçekleşen hızlı müdahale ile giderilmiştir. Bazı medya organlarında yer aldığı şekliyle çatı çökmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Esenboğa Havalimanı terminallerinin çatısı 60 bin metrekaredir” dedi.
 
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün geçmiş yıllara ait kayıtlı Ağustos ayı tamamına ilişkin yağış verileri 4 buçuk kilogramı geçmezken, 2 Ağustos 2011, Salı günü Esenboğa çevresine 20 dakika içinde metrekareye 26 buçuk kilogram yağış düştü. Şiddetli fırtına etkisi ile Esenboğa yolu üstündeki ağaçlar devrilirken, çeşitli yönlendirmeler betonlarıyla yerlerinden koptu ve prefabrik yapılar metrelerce sürüklendi.
"SON YÜZYILIN EN ŞİDDETLİ FIRTINASIYDI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
millet can derdinde tav ın müdürü yağlı ballı makamının,koltuğunun peşinde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sorumlular istifa etmeyi düşünürler mi acaba??? (hay allah türkiye de yaşadığımı unuttum yine saçma sapan yorum yazdım...)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tav adam gibi bina inşa etmesin denetleyenlerde layıkıyla işlerini yapmasın sonra vatandaş kameraya çeksin ve ayıp olsun..yok ya...tav a yalakalık yapmayın..gerçek yüzleri bir kez daha görüldü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Söylenenlere göre hiçbirşey olmamış!!!Daha ne olsun? İç hatlar tarafında düşen tavanın altında hiç kimsenin olmaması büyük bir felaketi önlemiştir.Ayrıca her taraftan suların akması da terminalden çok Keçiören Belediyesinin yaptırdığı şelalelere taş çıkartır cinstendir.Bu terminal Çin malımı dır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000