01 Şubat 2013, Cuma 14:37:07

ŞİRKETLER SIRAYA GİRDİ!

İstanbul’a yapılacak yeni havalimanı için şu ana kadar kaç şirket şartname aldı?
  • TAV geliyor Biz bu işin piri yiz diyebiliriz.
  • Yazılar komik geldi herhalde. Ama ben de sizin Türkçenize çok güldüm. O nasıl bir Türkçe? Açıkçası okuduğunuz okulu çok merak ediyorum. İnsan yazarken biraz dikkat etmez mi? Veya yazdığını okumaz mı?
  • Taş yapı ercan havalimanını berbat etti. Koca IST u nasıl idare edecek ? Hayatlarında havaalanı görmemiş kişilere meydanı yönettirmeye çalışıyorlar. Hele nöbetçi müdürleri tamamen felaket.
  • Dünya lideri havaalanı işletmecisi taşyapı neden almamış acaba?

Yeniköy ile Akpınar köyleri arasına yapılması düşünülen yeni havalimanı ihalesi için 28 Ocak’tan itibaren şartnameler dağıtılmaya başlandı.


100 bin TL ödeyerek satın alınabilen şartname, kısa sürede büyük ilgili gördü. Yaklaşık 7 milyar dolarlık yatırıma ilişkin ayrıntıları içeren şartnameyi satın almak için dev şirketler adeta sıraya girdi. Üç günde 12 firma şartname satın aldı.
DHMİ’nin Ankara’daki merkezinden edinilebilen şartnameyi satın alan firmaların isimleri gizli tutulurken, ihaleye TAV, LİMAK, IÇTAŞ, Alarko ve Sabancı Holding gibi dev firmaların yanı sıra yurtdışından da çok sayıda yatırımcının katılması bekleniyor.

Şu ana kadar 12 şartnamenin satın alındığı belirtilirken bu sayının 20’ye çıkmasının beklendiği kaydedildi. Her bir şartnamenin 100 bin TL olduğu düşünüldüğünde, beklentiler gerçekleşirse devletin kasasına sadece şartname satışından 2 milyon TL girebilir.

©Airporthaber.com ÖZEL
 

ŞİRKETLER SIRAYA GİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

aterzioğlu ~ 5 yıl önce
TAV geliyor Biz bu işin piri yiz diyebiliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sinan beye ~ 5 yıl önce
Yazılar komik geldi herhalde. Ama ben de sizin Türkçenize çok güldüm. O nasıl bir Türkçe? Açıkçası okuduğunuz okulu çok merak ediyorum. İnsan yazarken biraz dikkat etmez mi? Veya yazdığını okumaz mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşyapı mı ? ~ 5 yıl önce
Taş yapı ercan havalimanını berbat etti. Koca IST u nasıl idare edecek ? Hayatlarında havaalanı görmemiş kişilere meydanı yönettirmeye çalışıyorlar. Hele nöbetçi müdürleri tamamen felaket.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşyapı ~ 5 yıl önce
Dünya lideri havaalanı işletmecisi taşyapı neden almamış acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000