08 Aralık 2014, Pazartesi 13:31:04

REKABET KURUMU'NDAN SABİHA GÖKÇEN KARARI

Rekabet Kurumu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Limak Grubu'na ait hisselerin, Malaysia Airport Holding'e devredilmesine izin verdi.
  • Tav alsında Terminal nasıl işletilir bazıları görsün.Çivi çakmadan yuzlerce yolcunun mağdur olması engellensin.Terminal pist eksiklikleri tamamlanır.Mevcutların mentalitesi ile bu işler yurumuyor.Sabiha gökçen hak ettiği değeri iyi işletilerek bulacaktır.
  • Sıra TAV 'a teslime geldi. Buyrun masaya OG
  • 2, pist inşaatı ne zaman başlayacak bilen var mı? ses seda yok

Rekabet Kurumu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Limak Grubu'na ait hisselerinin Malaysia Airport Holding tarafından devralınmasına izin verdi. Malaysia Airports Holdings'in geçtiğimiz Ekim ayı Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki yüzde 40 ortağı Limak Grubu'ndan hisselerini satın almıştı.

Satış işlemiyle ilgili Rekabet Kurumunun resmi sitesinden açıklama yapıldı. Açıklamada, "Halihazırda Limak İnşaat ve Sanayi Ticaret A.Ş., Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş. ve Malaysia Airports Holdings Berhad'ın ortak kontrolünde bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. ile LGM Havalimanı İşletmeleri Ticaret ve Turizm A.Ş.'nin tam kontrolünün Malaysia Airports Holdings Berhad tarafından, iştiraki Malaysia Airports Cities Sdn Bhd aracılığıyla, devralınması işlemine izin verildi" denildi.

Atatürk Havalimanında işletmesini elinde bulunduran TAV, Limak Holding'in elindeki yüzde 40'lık hisse için 364 milyon euroluk teklif yapmıştı. Ancak Yüzde 60 hisseye ve kalan hisseler için öncelikli satın alma hakkına sahip olan Malaysia Airports Holdings (MAH) bu hakkı kullanacağını açıkladı. MAH, Limak Holding'e 285 milyon euro ödeyerek Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yüzde 100'üne sahip oldu.

REKABET KURUMU'NDAN SABİHA GÖKÇEN KARARI

Facebook Yorum

Yorumlar

mentalite ~ 3 yıl önce
Tav alsında Terminal nasıl işletilir bazıları görsün.Çivi çakmadan yuzlerce yolcunun mağdur olması engellensin.Terminal pist eksiklikleri tamamlanır.Mevcutların mentalitesi ile bu işler yurumuyor.Sabiha gökçen hak ettiği değeri iyi işletilerek bulacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sıra TAV 'a teslime geldi. Buyrun masaya OG

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sdff ~ 3 yıl önce
2, pist inşaatı ne zaman başlayacak bilen var mı? ses seda yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000