07 Aralık 2009, Pazartesi 14:40:24

"ÖZEL SEKTÖR GERİDE KALDI"

Türk Sivil Havacılığı, kendi gününü bugün Airport Otel’de düzenlenen kokteylle kutladı…
  • SAW ın ne işi var burada ?
  • hakaten yorumu okuyunca farkettim kimse kutlama yapıyormuş gibi görünmüyor, sanki cenaze defnedecekler :D biri kafalarına silah dayayıpmı getirdi adamcağızları acaba :)
  • Arkadaşım güzel tesbit etmişsin ASIK SURATLARI. Kimse bu durumdan memnun değil elbet zoraki sebeplerden ötürü bir katılım sanki.
  • neden herkesin surati asik? Kutlamaya degilde sanki cenazeye gitmis gibiler.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru’nun önderliğinde toplanan sektör temsilcileri Ali Arıduru’nun sunumunu pür dikkat dinleyerek Türk Sivil Havacılığındaki gelişmeleri takip etti.

Kokteyle TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, TÖSHİD Genel Sekreteri Musa Alioğlu, TALPA eski Başkanı Ali Ziya Yılmaz, Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Müdürü Gökhan Buğday, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havaalanları Daire Başkanı Cemil Acar, TÖSHİD Başkanı İzzet Tükenmez, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı.

Kokteyl öncesinde Türk Sivil Havacılık’ta yaşanan gelişmeleri aktaran Arıduru; “Görevi devraldığımız gün ile bugün arasında büyük bir fark var. Aradan geçen 7 yılda artan uçuş trafiği ve yolcu sayısı büyümeyi anlatmamıza yeteri kadar yardımcı oluyor. Türk Sivil Havacılığı uçtuğu nokta sayısını 60’dan 130’ çıkardı. Anlaştığı ülke sayısı 105 olmuş durumda. Ancak ne olursa olsun bu rakamlar bizim için yetersiz. Henüz bir şey yaptık demiyorum, daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Özel sektörün biraz daha hızlı adımlar atması gerektiğini savunan Arıduru; “Özel sektörden 5 yıl daha önde ilerliyoruz. Onlardan biraz daha hızlı adımlarla yaklaşmalarını bekliyoruz. Bu söylediklerimizi biraz da onları teşvik etmek içindir. Heliport sayısından hava ambulans sayısına, toplam uçuş sayısındaki artıştan havalimanlarındaki yolcu artışına kadar pek çok noktada artış gözle görülür oranda önümüzde duruyor. Anlaştığımız ülke sayısı arttı ancak bu ülkelerin hepsine uçuyoruz değiliz. Bu demektir ki daha ilerleyecek çok yolumuz var” dedi.

Ali Arıduru’nun konuşmalarını büyük bir dikkatle izleyen sektör temsilcileri Arıduru’nun konuşmasını noktalamasının ardından alkışlarla sektörde yaşanan gelişmeyi takdir etti.


Özel sektör geride kaldı

Özel sektör geride kaldı

Özel sektör geride kaldı

Özel sektör geride kaldı

Özel sektör geride kaldı

"ÖZEL SEKTÖR GERİDE KALDI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
SAW ın ne işi var burada ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hakaten yorumu okuyunca farkettim kimse kutlama yapıyormuş gibi görünmüyor, sanki cenaze defnedecekler :D biri kafalarına silah dayayıpmı getirdi adamcağızları acaba :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım güzel tesbit etmişsin ASIK SURATLARI. Kimse bu durumdan memnun değil elbet zoraki sebeplerden ötürü bir katılım sanki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
neden herkesin surati asik? Kutlamaya degilde sanki cenazeye gitmis gibiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000