11 Mayıs 2013, Cumartesi 10:54:11

NİHAT ÖZDEMİR'DEN TAV'A GÖNDERME

Yeni havalimanı ihalesinde 22 milyar 152 milyon Euro+KDV’lik teklif veren konsorsiyumun başındaki isim Limak’ın patronu Özdemir, 12 yıllık yolcu garantisinin finansmanda ellerini rahatlatacağını söyledi. Özdemir, “Bize yapamaz diyenler açılışa gelebilecekler mi?” dedi
  • 5 ortak toplanmasakar ihakeye gircek yuzleri olmazdi bi guc bulmuslar kendilerinde umarim. bitecek hayeldi gercek oldu gibi bisey.bitireceginize biz halk olarak inanmiyoruz yol yakin iken vaz gecin
  • Nihat Bey önce Profesyonel yöneticilerle çalışmayı, onlara güvenmeyi öğrensin, sonra Hamdi Bey'in gittiği bara gidip yanına otursun. Bu kadar kensini paralamaya gerek yok işini bilen patron profesyonel yönetici ve çalışanlar sayesinde tüm işlerini sahada olmadan halledip denetleyebiliyor.
  • Tav tav diye bir şey tutturmuş millet, öyle gidiyor..Hamdi Akın, ido'yu aldı da, iki günde ne hâle getirdiler! ondan sonra bir kurban seçip,bu yaptı diyerek,olayın üstünü örttüler.Bu ihalede takdir edilecek ilk kişi İbrahim Çeçen, ondan sonra Nihat Özdemir dir. Sadi Şener 10 milyar dolar diyerek millet'e zarf atıyordu! Eğer bu ihale ucuza gitseydi,kimin zararına olurdu?
  • Başkasına laf atacağınıza işinize bakın. O farkı çaıştıracağınız insanların maaşlarından, yolcudan zaten alırsınız.

İstanbul’un yeni havalimanına 25 yıllık kira bedeli olarak KDV hariç 22.1 milyar Euro ile en yüksek teklifi veren CengizKolin-Limak-Mapa-Kalyon konsorsiyumunda öne çıkan isim olan Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, nasıl finansman bulacaklarına ilişkin soruları ‘hayatımın en rahat ihalesi’ olarak yanıtladı.

İstanbul’un yeni havalimanın inşaatında hafriyatın 2 yılı bulacağını söyleyen Nihat Özdemir, “Bu işi bizden başka kimse yapamaz diyenler, açılış törenine gelebilecekler mi çok merak ediyorum. Çok yanlış şeyler konuştular, yanlış açıklamalar yaptılar ” değerlendirmesiyle de dikkat çekti.

‘BİRİSİ 1 LİRA DAHA DESE ÇEKİLECEKTİK’

İhalede beklediklerinin üzerinde bir rakam geldiğini söyleyen Özdemir, “Daha ne kadar çıkacaktınız” sorusunu gülerek, "Durmak üzereydik. Tavanına gelmiştik. Birisi 1 lira daha dese çekilecektik” şeklinde cevaplandırdı.

ÖZDEMİR SERT KONUŞTU!

Nihat Özdemir’in ihalede kendisini zorlayan TAV Havalimanları Holding’in patronu Hamdi Akın hakkında sert açıklamalarda bulunması da dikkat çekti. Özdemir, “Akın nasıl ödeyecekler diyor. 25 yıllık ihale için verdiğimiz fiyatta aramızda 40 milyon Euro fark var. 25 yılda ondan 40 milyon Euro’luk daha fazla çalışırsam, öderiz! Ki ondan 4 milyar Euro fazla çalışırım ben. Ben gece Siirt’te şantiyeleri dolaşırım, o Londra’da barları dolaşır" dedi. (HaberTürk)

NİHAT ÖZDEMİR'DEN TAV'A GÖNDERME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

bitirecekmis:) ~ 5 yıl önce
5 ortak toplanmasakar ihakeye gircek yuzleri olmazdi bi guc bulmuslar kendilerinde umarim. bitecek hayeldi gercek oldu gibi bisey.bitireceginize biz halk olarak inanmiyoruz yol yakin iken vaz gecin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Profesyonel ~ 5 yıl önce
Nihat Bey önce Profesyonel yöneticilerle çalışmayı, onlara güvenmeyi öğrensin, sonra Hamdi Bey'in gittiği bara gidip yanına otursun. Bu kadar kensini paralamaya gerek yok işini bilen patron profesyonel yönetici ve çalışanlar sayesinde tüm işlerini sahada olmadan halledip denetleyebiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal olsun. ~ 5 yıl önce
Tav tav diye bir şey tutturmuş millet, öyle gidiyor..Hamdi Akın, ido'yu aldı da, iki günde ne hâle getirdiler! ondan sonra bir kurban seçip,bu yaptı diyerek,olayın üstünü örttüler.Bu ihalede takdir edilecek ilk kişi İbrahim Çeçen, ondan sonra Nihat Özdemir dir. Sadi Şener 10 milyar dolar diyerek millet'e zarf atıyordu! Eğer bu ihale ucuza gitseydi,kimin zararına olurdu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim ~ 5 yıl önce
Başkasına laf atacağınıza işinize bakın. O farkı çaıştıracağınız insanların maaşlarından, yolcudan zaten alırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000