17 Kasım 2011, Perşembe 10:09:33

İHALE BAŞKANI SALONA GELDİ... HEYECAN BAŞLIYOR

İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali yapımı ve dış hatlar terminali işletme ihalesi için heyecan giderek artarken Ankara az sonra büyük bir kapışmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Izmir Tav ailesi olarak bugün göstermiş olduğu başarıdan dolayı TAV ' a teşekkürlerimi sunuyorum. Tav Izmir personeli olarak başarılarının devamı ve Izmir ' imiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yorumlardan okuduğum kadarı ile TAV ' ı Havalimanı İşletmeciliği konusunda amatör görüşler mevcut. Yurtdışı 4 Yurtiçi 7 Toplamda 11 Terminal İşletmeciliği mevcut. Bu durumda biraz düşünelim ve hissi davranmayalım..
  • ihalede tav ve limak adı konuşuluyor.ic grubu izmire yakışır.
  • Başka söze gerek varmı ihale TAV Havalimanlarına hayırlı ve uğurlu olsun...
  • bizler İSG çalışanı olarak bütün gönlümüz tabiki Limak ile birlikte, biz sabiha gökçende havacılıkta devrım yaptık, havacılığa kaliteyi getirdik, bunu tüm yolcularımızdan aldığımız geri dönüşümlere bakarak söylüyoruz ezbere değil, tabiki adnan mendereste Limak'a yakışır..
Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali'nin yıkılıp yeniden yapılması ve işletilmesi ile Dış Hatlar Terminali'nin 2015 yılından itibaren işletilmesi için açılan ihalenin başlamasına dakikalar kaldı.

DHMİ’de yapılan ihale APK Başkanı Zafer Topuz başkanlığında yapılacak. Topuz, saat 10.00 sıralarında ihalenin yapılacağı salona geldi. İhale katılımcıları ve basın mensupları şu anda salonda yerlerini aldı. Topuz, ihale katılımcılarının dosyalarının olduğu kolilerin salona geç ulaştırılması sebebiyle kısa süreli gecikme yaşandığını kaydetti.

İhaleye halen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın işletmesini üstlenen TAV tam kadro katılıyor. Ali Kurtarcan, Hamdi Akın ve Sani Şener, TAV adına ihale salonunda bulunuyor.

İhale 297 milyon euroluk bir yeni yatırımı kapsıyor. İhaleyi kazanan firma iç hatlar terminaliinin yapımını üstlenecek, 2015’ten sonra ise 20 yıl boyunca İç ve Dış Hatlar Terminali’nin işletmesini üstlenecek.

İhaleyi kazanan firma mevcut iç hatlar terminalini yıkarak yenisini inşa edecek. Yeni iç hatlar terminali iki yıl içinde tamamlanacak. Bu sürede prefabrik bir terminal kurulacak ve iç hat yolcuları o binayı kullanacak.

İhaleye TAV, Limak ve İçtaş katılıyor.

İhalenin başlamasına sayılı dakikalar kala sektörün tek sesi Airporthaber bütün gelişmelerle sizlerle birlikte olacak...


İHALE BAŞKANI SALONA GELDİ... HEYECAN BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 7 yıl önce
Izmir Tav ailesi olarak bugün göstermiş olduğu başarıdan dolayı TAV ' a teşekkürlerimi sunuyorum. Tav Izmir personeli olarak başarılarının devamı ve Izmir ' imiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yorumlardan okuduğum kadarı ile TAV ' ı Havalimanı İşletmeciliği konusunda amatör görüşler mevcut. Yurtdışı 4 Yurtiçi 7 Toplamda 11 Terminal İşletmeciliği mevcut. Bu durumda biraz düşünelim ve hissi davranmayalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ihalede tav ve limak adı konuşuluyor.ic grubu izmire yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Başka söze gerek varmı ihale TAV Havalimanlarına hayırlı ve uğurlu olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bizler İSG çalışanı olarak bütün gönlümüz tabiki Limak ile birlikte, biz sabiha gökçende havacılıkta devrım yaptık, havacılığa kaliteyi getirdik, bunu tüm yolcularımızdan aldığımız geri dönüşümlere bakarak söylüyoruz ezbere değil, tabiki adnan mendereste Limak'a yakışır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000