08 Ocak 2012, Pazar 08:42:24

İDDİALARA BAKANLIKTAN DA YANIT GELDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, özelleştirme sürecinde ve sonrasında Bakanlığın, TAV'a özel imtiyaz sağlayacak şekilde herhangi bir düzenlemesinin söz konusu olmadığını bildirdi.
  • yenişafak herhalde yazarlarına otobüs şöförlüğü yaptıracak
  • İETT kendi otobüs alacağına Albayraklar’a aldırmış, günlerdir yapılan haberlerin kopartılan gümbürtünün nedeni otobüs parası. Yenişafak gazetecilik yapsın başka işlerle uğraşmasın....
  • Siz gazetecelerin birinci görevi tarafsız olmak değil midir? Ne olduda taşımacılık sektörü ile bu kadar ilgileniyorsunuz, diye düşünmeden edemiyorum. belediyenin oluşturduğu tekeli görmediniz mi ? yapılan otobüs ihalelerinden haberiniz yokmuydu ? haberiniz yoksa ben size bir şey anlatayım; metrobüslerin azami yolcu kapasitesi 250 kişi ancak , büyüklerimizin bu otobüslere 400 kişi binmesine müsaade ederek yolcuların can güvenliğini tehlikeye atıyor. Alın size araştırılacak bir konu. Sizde mi aynı mantıkla görev yapıyorsunuz.
  • Hangi inançta, hangi değerde bu var allah aşkına. Toplumun inançlarını sömürmek yetmemiş, bir de kişisel menfaatleri adına fütursuzca davranabiliryorlar. Yenilenen Şafakları bu olsa gerek... Yazıklar olsun..
Bakanlık, geçtiğimiz Cuma günü Yeni Şafak gazetesinde yer alan ve Bakanlıkça bir taşımacı şirkete imtiyaz tanındığını iddia eden haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Bakanlığın 2006 yılından itibaren kombine taşımacılığı geliştirecek tedbirler aldığı hatırlatıldı.

Bu amaçla havayolu+karayolu, demiryolu+karayolu, denizyolu+karayolu kombine taşımacılığı alanlarında düzenlemeler yapıldığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Söz konusu düzenlemeler yurt genelinde geçerliliği olan düzenlemelerdir. Düzenlemeler genellik, eşitlik, yeterlilik kriterleri çerçevesinde yapılmış olup, kamu veya özel herhangi bir kurumun/şirketin tanımlanması, ayrıcalıklı tutulması söz konusu değildir. Kombine taşımacılık belgesi/yetkisi olan firmaların birbirleriyle anlaşarak birlikte taşıma yapmalarının önünde hiçbir engel bulunmamaktadır. İDO özelleştirme süreci ile Bakanlığımızın herhangi bir ilgisinin bulunmadığı kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Ayıca, genelge genel nitelikte ve kapsamda olan bütün özel veya kamu tüzel kişilere haklar tanımakta olup özelleştirme sürecinde ve sonrasında Bakanlığımızın anılan şirkete özel imtiyaz sağlayacak şekilde herhangi bir düzenlemesi söz konusu değildir.''
İDDİALARA BAKANLIKTAN DA YANIT GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
yenişafak herhalde yazarlarına otobüs şöförlüğü yaptıracak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İETT kendi otobüs alacağına Albayraklar’a aldırmış, günlerdir yapılan haberlerin kopartılan gümbürtünün nedeni otobüs parası. Yenişafak gazetecilik yapsın başka işlerle uğraşmasın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Siz gazetecelerin birinci görevi tarafsız olmak değil midir? Ne olduda taşımacılık sektörü ile bu kadar ilgileniyorsunuz, diye düşünmeden edemiyorum. belediyenin oluşturduğu tekeli görmediniz mi ? yapılan otobüs ihalelerinden haberiniz yokmuydu ? haberiniz yoksa ben size bir şey anlatayım; metrobüslerin azami yolcu kapasitesi 250 kişi ancak , büyüklerimizin bu otobüslere 400 kişi binmesine müsaade ederek yolcuların can güvenliğini tehlikeye atıyor. Alın size araştırılacak bir konu. Sizde mi aynı mantıkla görev yapıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hangi inançta, hangi değerde bu var allah aşkına. Toplumun inançlarını sömürmek yetmemiş, bir de kişisel menfaatleri adına fütursuzca davranabiliryorlar. Yenilenen Şafakları bu olsa gerek... Yazıklar olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000