07 Mart 2014, Cuma 15:53:33

HAMDİ GÜVENÇ: "GİTTİĞİ YERE KADAR..."

DHMİ tarafından bugün gerçekleştirilen Dalaman Havalimanı ihalesinin kazananı YDA oldu. Havalimanının işletmecisi ATM Dalaman'ın Genel Müdürü Hamdi Güvenç, ihale sonrası ilk olarak AirportHaber'e konuştu.
  • bu şirketin kıymetini bilin
  • YDA oldu da ne oldu.ATM den hiçbir farkı yok, aksine daha da kötü oldu.Bir iki kişi istediği gibi at oynatmaya devam ediyor.İş bilmez yalakalarını koruyacaklar diye de kaliteyi iyice sıfırlarlar yakında.
  • Bence de Allah yardım etsin Atm çalışanlarına.Umarım Patronları asıl emeği veren personelin haklarını da korur.Madem bu kadar inaçlılar.
  • Hayırlı olsun,tebrik ediyorum , daha da ileriye ,başarılar.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Mavi Salon'da gerçekleştirilen Dalaman Havalimanı ihalesine LİMAK-GMR OGG, IC-Fraport OGG, TAV ve YDA katıldı.

Dalaman Havalimanı ihalesinde, kapalı zarflarda verilen ilk teklifler sonrası ihaleye açık artırma usulü devam edildi. TAV Havalimanları Holding'in 24. turda yaptığı 460 milyon Euro+KDV'lik teklifi sonrası ihale komisyonu artırma limitini 5 milyon Euro'ya yükseltme kararı aldı. Komisyonun bu kararı sonrası LİMAK-GMR ortak girişim grubu, ihaleden çekildi.

LİMAK-GMR OGG'nin ihaleden çekilmesiyle 3 katılımcıdan TAV'ın 660 milyon Euro+KDV'lik teklifinin ardından IC-FRAPORT OGG'de teşekkür ederek ihaleden çekildiklerini duyurdu. İhalenin 37. turunda YDA İnşaat'ın 705 milyon Euro+KDV'lik teklif vermesiyle TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener ihaleden çekilme kararı aldıklarını açıkladı ve böylece 2040 yılına kadar Dalaman Havalimanı'nın iç ve dış hat terminallerinin işletme haklarının devri için yapılan ihalede ipi göğüsleyen taraf YDA İnşaat oldu. İhale sonrası tüm katılımcılar YDA grubunu tebrik etti.

HAMDİ GÜVENÇ İLK AÇIKLAMAYI AIRPORTHABER'E YAPTI

Dalaman Havalimanı İhalesi sonrasında mevut işletmeci firma ATM Dalaman'ın Genel Müdürü Hamdi Güvenç, ilk açıklamasını AirportHaber'e yaptı.

Dalaman Havalimanı projesi için bölgeyle birlikte yüreklerini ve bileklerni ortaya koyduklarını ifade eden Hamdi Güvenç, "Havalimanıyla beraber bölgenin gelişmesi, Türkiye ekonomisine, havacılık sektörüne ve Türk turizmine katkı sağlaması için olması gereken buydu. Bu bizim için çok önemli bir olaydı. Dalaman Havalimanı bizim çocuğumuzdu. Dolayısıyla emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. İnşallah daha da geliştireceğiz ve daha da ilerleteceğiz. Bütün bölge hatta bütün Türkiye kazanacak" dedi.

Çetin bir yarış olduğunu söyleyen Güvenç, AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık'ın "Nereye kadar gitmeyi planlamıştınız?" sorusuna "Gittiği yere kadar" şeklinde cevap verdi.

Güvenç, 105 bin metrekarelik iç hatlar terminalini yapacaklarını ve mevcut dış hatlar terminalindn daha modern bir yapıya kavuşturacaklarını belirtti. Yapılacak yeni terminalin dış hatlar terminaliyle bağlantısının bir tünel ile yapılacağını da sözlerine ekledi. 

İŞTE DALAMAN HAVALİMANI İHALESİ'NE KATILAN FİRMALARIN AÇIK ARTIMA TURLARINDA VERDİĞİ TEKLİFLERİN TAMAMI

AirportHaber.com ÖZEL

HAMDİ GÜVENÇ: "GİTTİĞİ YERE KADAR..."

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

mehmet ~ 2 yıl önce
bu şirketin kıymetini bilin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emekçi ~ 3 yıl önce
YDA oldu da ne oldu.ATM den hiçbir farkı yok, aksine daha da kötü oldu.Bir iki kişi istediği gibi at oynatmaya devam ediyor.İş bilmez yalakalarını koruyacaklar diye de kaliteyi iyice sıfırlarlar yakında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işçi ~ 3 yıl önce
arkadaşım nede güzel yazmışsın o bir iki kişiyi herkes çok iyi biliyor YDA olunca herşey farklı olacaktı olduda zaten ATM yi çok ararız biz yakalar ve iş bilmezler tamamen işin başındalar artık ya onlar gibi olmak lazım yada sezon sonuna kalmadan postalanırız.....
sss ~ 3 yıl önce
ATM YDA fark etmez.Bu şirkette İK değişmedikten sonra bişey değişmez.Burda departman müdürleri ne isterse İK onu yapıyor.Eskiden patronumuz burayı bilmiyor deyip şirketimizi savunuyorduk.Şimdi bildiğini de biliyoruz.Burdan hayır gelmez artık.
misafir ~ 4 yıl önce
Bence de Allah yardım etsin Atm çalışanlarına.Umarım Patronları asıl emeği veren personelin haklarını da korur.Madem bu kadar inaçlılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ss ~ 4 yıl önce
Katılıyorum.Ezilen hep personel. sonuna kadar maaşlarımızı hak ediyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Çakır ~ 4 yıl önce
Hayırlı olsun,tebrik ediyorum , daha da ileriye ,başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000