17 Ocak 2012, Salı 17:05:27

HAKKIMIZ OLAN TAŞIMACILIK DURDURULDU!

Faaliyeti durdurulan Havaş'ın ana ortağı TAV'ın CEO'su Şener konuştu; 'Özelleştirmeden gelen hakkımız durduruldu. Havalimanı-şehir hattının İstanbul Belediyesi tarafından tekelleştirilmesi yanlış' dedi...
  • Havaş Seferleri Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali İhalesinin yapılmasından önce durdurulsaydı Sani Şener yine böyle konuşabilecekmiydi acaba?????.
  • Maalesef şu güvenlikçiler eğitilmiyor. İşin doğası, imajı ve parası gereği kültürsüz, görgüsüz ve cahil tipler seçiliyor ama bu kadarını değme kalas tüccarları bile seçemez. TAV Güvenlik'i tebrik etmek lazım. Tabii Sani Beyefendi'yi de...
  • Güvenlik görevlileri TR'de okumamış, pek insan yüzü görmemiş, nezaketten zerre nasip almamış, cahillerden seçiliyor. Bu anlaşılır da TAV Güvenlik nasıl oluyor da bu kadar ahlak yoksunu, kendini kıymetli zanneden kıroları bir araya toplayabiliyor? Sani Bey bugün isyanda ama havalimanında çalışan insanlar hergün isyanda.
  • Vay vay vay muhafazakar havataşçılar demek bilgisayar kullanmayı biliyor ve buraya yorum yazıyor. Ya bunlar çağdaş sistemler sizin bunlarla pek işiniz olmaz ama ?
TAV CEO'su Sani Şener, Havaş'ın seferlerinin durdurulması kararını değerlendirdi.
 
CNBC-e'ye konuşan Şener şunları söyledi: "Havaş, TAV Havalimanlarının yüzde 65'ine ortak olan bir şirket. O şirketin de 32 milyon Euro civarında bir EBITDA'sı var. Bu EBITDA'nın sadece 2 milyon Euro'sunu temsil eden havalimanından şehire bir otobüs taşımacılığı işi vardı. Fakat çok popüler bir iş olduğu için medyada çok öne çıktı. Aslında bizim çok küçük işlerimizden birisidir. Şöyle önemlidir; bizim için bir semboldür. Havaş özelleştirilmiş bir şirkettir. Özelleştirilmiş bir şirketin özelleştirmeden gelen bir hakkı vardır. Bu hak durdurulmuş oldu. Bundan dolayı biz konuyu mahkemeye intikal ettirdik. Yargının kararını bekliyoruz. Ama genel olarak baktığınızda İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir ihale yapıyor; biz de katıldık bu ihaleye. Bizim için çok uygun bir teklif değildi vermedik o teklifi. Onun için devam ediyorduk işimize fakat o işi alan firma belediyeye başvurdu ve belediye "Biz kendi ihalemizi yaptık; artık siz burada çalışamazsınız" dedi, durdurdu.
 
Tabii ki biz yasalara saygılı bir firmayız. Durduk ancak mahkemeye de müracaat ettik çünkü haklı olduğumuza inanıyoruz. İki tane olay var: birincisi o girilen ihalede Havaş hatları durdurulacaktır gibi bir madde kesinlikle yok. İkincisi özelleştirmeden gelen bir hakkımız var. Orada 2 hatta 3-4 otobüs firması da olabilir; herkes çalışabilir. Havalimanı-şehir hattının İstanbul Belediyesi tarafından tekelleştirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Halka açık bir firmayız; yasalara saygılı bir firmayız, yargının kararını beklemek durumundayız."

Havataş ile süren rekabetin ardından belediyenin kararıyla hafta sonu Havaş'ın seferleri durdurulmuş, Havaş yargı yoluna gitmişti. (Milliyet)
HAKKIMIZ OLAN TAŞIMACILIK DURDURULDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
Havaş Seferleri Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali İhalesinin yapılmasından önce durdurulsaydı Sani Şener yine böyle konuşabilecekmiydi acaba?????.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Maalesef şu güvenlikçiler eğitilmiyor. İşin doğası, imajı ve parası gereği kültürsüz, görgüsüz ve cahil tipler seçiliyor ama bu kadarını değme kalas tüccarları bile seçemez. TAV Güvenlik'i tebrik etmek lazım. Tabii Sani Beyefendi'yi de...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Güvenlik görevlileri TR'de okumamış, pek insan yüzü görmemiş, nezaketten zerre nasip almamış, cahillerden seçiliyor. Bu anlaşılır da TAV Güvenlik nasıl oluyor da bu kadar ahlak yoksunu, kendini kıymetli zanneden kıroları bir araya toplayabiliyor? Sani Bey bugün isyanda ama havalimanında çalışan insanlar hergün isyanda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Vay vay vay muhafazakar havataşçılar demek bilgisayar kullanmayı biliyor ve buraya yorum yazıyor. Ya bunlar çağdaş sistemler sizin bunlarla pek işiniz olmaz ama ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000