30 Kasım 2010, Salı 22:31:02

GAZİPAŞA HAVAALANI İÇİN FLAŞ KARAR

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ), Gazipaşa Havaalanı pistinin 1825 metreden 2 bin metreye uzatılmasını onayladığı iddia edildi.
  • bence asıl soru pist 2000 metre mi olacak 2000 mt mi uzatılacak?
  • Gazipaşa Kaymakamının adı İsmail GÜLTEKİN değil, Muhittin PAMUK olacak. Kim nederse desin pist uazayacak ve uçaklarımız güvenli bir şekilde inecek. Kimse Sivil Havacılıktan ve DHMİ daha iyi bilemez. Ben Gazipaşa da yaşayan bir İstanbul' lu olarak buna inanıyorum. Her seferinde Antalya yollarında 4 saatimi boşa harcayamam. Bitsin artık bu çile!!!!!!
  • Bilmediğim için soruyorum. Pistin 175 metre daha uzatılmasının uçak kalkış ve inişlerinde ve de uçak tiplerinde çok fazla etkisi olur mu?
  • bence kuzeye tepelere doğru uzatılmalı. Yokuş yukarı olmalı. Güney kalkışlarından gaz verilmeden kalkılır. Kuzey inişlerinde reverse olmadan durulur. Havacılığa yeni bir soluk gelir. Nede olsa uzman bir yaklaşımdan bu beklenir.

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin'in açıklamasına göre DHMİ Genel Müdürlüğü 1825 metre olan Gazipaşa Havaalanı pistinin 2000 metre uzatılması için gerekli onayı verdi.

 

DHMİ'nin onayının ardından TAV tarafından işletilen Gazipaşa Havaalanı'nda pist uzatma çalışmalarının da hemen başlayacağı kaydedildi.

 

GAZİPAŞA HAVAALANI İÇİN FLAŞ KARAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
bence asıl soru pist 2000 metre mi olacak 2000 mt mi uzatılacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gazipaşa Kaymakamının adı İsmail GÜLTEKİN değil, Muhittin PAMUK olacak. Kim nederse desin pist uazayacak ve uçaklarımız güvenli bir şekilde inecek. Kimse Sivil Havacılıktan ve DHMİ daha iyi bilemez. Ben Gazipaşa da yaşayan bir İstanbul' lu olarak buna inanıyorum. Her seferinde Antalya yollarında 4 saatimi boşa harcayamam. Bitsin artık bu çile!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bilmediğim için soruyorum. Pistin 175 metre daha uzatılmasının uçak kalkış ve inişlerinde ve de uçak tiplerinde çok fazla etkisi olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bence kuzeye tepelere doğru uzatılmalı. Yokuş yukarı olmalı. Güney kalkışlarından gaz verilmeden kalkılır. Kuzey inişlerinde reverse olmadan durulur. Havacılığa yeni bir soluk gelir. Nede olsa uzman bir yaklaşımdan bu beklenir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000