08 Şubat 2012, Çarşamba 11:48:27

FRANSIZ'LAR DA TAV'A TALİP OLDU

Fransız inşaat şirketi Vinci, TAV Havalimanları'nın yüzde 40 hissesinin satışıyla ilgilendiğini açıkladı
  • Üzülmeyin...İnşaatında altında 50 şirket, her 50 şirkete 500 yönetici,her 500 yöneticiye 1500 müdür ,her 1500 müdüre 5000 şef ve bu şeflerin yönettiği ve işi yapan toplam 100 personel kalınca onuda satarlar..
  • şu sitede ne zaman araştırmaya ve bilgiye dayalı bir yorum çıkacak diye daha ne kadar beklememiz gerekecek bilmiyorum. sadece bir soru. TAV niye inşaat hisselerini satmıyor da HAVALİMANI hisselerini satıyor? hadi sıkı bir cevap bekliyorum sayın yorumculardan...
  • paranın dini imanı olmaz ben demedim sayın başbakanımız dedi satın boş verin boykotu
  • TAV patronları personeli değil kendini düşünüyor ama bir şeyi unutuyorlar,bütün genel müdürleri ve istanbuldaki bütün müdürleri kendi adamları ve onlar satıştan sonra bu şirkette barınamazlar.İstanbul tam bir çiftlik.Orda herkes rahat içinde ama diğer havalimanları umurlarında değil.Adaletsiz maaş uygulamaları,aynı göreve farklı maaşlar var.TAV büyüdü ama kurumsal olamadı ne yazık ki.
Fransa'yla yaşanan 'soykırım' gerginliği sonrasında ilk temas iş dünyasında gerçekleşiyor.

Fransız inşaat şirketi Vinci'nin CEO'su Xavier Huillard, TAV Havalimanları'nın hisseleriyle ilgilendiklerini teyit etti.

Vinci'nin 2011 yılı sonuçlarına ilişkin analist toplantısında soruları yanıtlayan CEO Huillard, "TAV'ın havalimanları varlıklarıyla ilgili bir sürecin başlarındayız. Bu rekabetin içinde bulunuyoruz" dedi.

Akfen Holding ve Tepe İnşaat'ın TAV Havalimanları Holding'deki hisselerinin bir bölümünün satışı için Carlyle Group ile birlikte hareket eden Qatar Investment Authority de ilgileniyor.

TAV'ın yaklaşık yüzde 40 hissesinin satışı planlanıyor. İşlem sonuçlanırsa, Tepe İnşaat ve Akfen Holding'in payları yüzde 8'er olacak, Sera Yapı Endüstri de yüzde 4'lük payını koruyacak.

Tepe İnşaat ve Akfen Holding'in sahibi bulundukları TAV Havalimanları Holding ve TAV Yatırım Holding hisseleri ile ilgili her türlü stratejik alternatifin tespiti ve değerlendirmesi amacıyla, Eylül ayı sonunda yatırım bankası Credit Suisse ile yetkilendirme sözleşmesi imzalamıştı.

TAV Havalimanları Holding'de, Tepe İnşaat'ın yüzde 26.06, Akfen Holding'in yüzde 26.12, Sera Yapı Endüstri'nin ise yüzde 4.03 hissesi bulunuyor. Şirketin halka açık kısmı yüzde 40.28 iken halka açık olmayan hisse payı yüzde 3.52 seviyesinde bulunuyor.

(Habertürk)
FRANSIZ'LAR DA TAV'A TALİP OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
Üzülmeyin...İnşaatında altında 50 şirket, her 50 şirkete 500 yönetici,her 500 yöneticiye 1500 müdür ,her 1500 müdüre 5000 şef ve bu şeflerin yönettiği ve işi yapan toplam 100 personel kalınca onuda satarlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
şu sitede ne zaman araştırmaya ve bilgiye dayalı bir yorum çıkacak diye daha ne kadar beklememiz gerekecek bilmiyorum. sadece bir soru. TAV niye inşaat hisselerini satmıyor da HAVALİMANI hisselerini satıyor? hadi sıkı bir cevap bekliyorum sayın yorumculardan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
paranın dini imanı olmaz ben demedim sayın başbakanımız dedi satın boş verin boykotu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TAV patronları personeli değil kendini düşünüyor ama bir şeyi unutuyorlar,bütün genel müdürleri ve istanbuldaki bütün müdürleri kendi adamları ve onlar satıştan sonra bu şirkette barınamazlar.İstanbul tam bir çiftlik.Orda herkes rahat içinde ama diğer havalimanları umurlarında değil.Adaletsiz maaş uygulamaları,aynı göreve farklı maaşlar var.TAV büyüdü ama kurumsal olamadı ne yazık ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000