27 Ocak 2012, Cuma 12:03:49

ESENBOĞA GENEL HAVACILIK TERMİNALİ AÇILDI

Ankara Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminal’i düzenlenen törenle hizmete açıldı.
  • Buraya baraka diyenleri kınyorum, sizler herhalde bugune kadar esenbogadan ucmayan veya calısmayanlardansınız, burada yıllardır ucaklarını karsıya götüren ucus ekiplerinin yaşadıgı sıkıntıları, uçuş emniyetsizliklerini bilmeyenlerdensiniz..cok yararlı ve ihtiyacı karşılayan bir hizmet oldu ...buna şukur demeyen büyüğünüde bulamaz.. Emeği gecen herkese tesekkurler..mimari degil işlev önemli ..haricten gazel okumayın... Pilot
  • Esenboğa Apron 5 te çalışan bütün arkadaşlarımız bilirler, Başkentimizin genel havacılık apronu içler acısı bir durumda, yollar delik deşik, karlar temizlenmiyor, binalar eski, taksi yolları ve park yerleri yetersiz. Yapılan binanın çevresi çok bakımsız ve düzensiz bir görüntü içerisinde, otoparkı yetersiz, bunların hepsinin yapılması gerek ve acil olarak. Biz yıllardır bu koşullar altında çalışıyoruz.
  • Havacılık kim? AHL tam bir komedi ama birileri çıkıp ödül alabiliyor. Taksi ile geldiğinde hangi kontruar nerede belli değil. En başta taksiden inip, en sona ya da tam aksi yöne yürümeniz mümkün. Çünkü YILLARDIR, DIŞARIDA YÖNLENDİRİCİ IŞIKLI LEVHALAR yok. Runway arası tam bir çiftlik gibi kendi kendine büyümüş otlar tam havacılığımız layık bir manzara yaratıyor.Yazıklar olsun. İnsan orayı yemyeşil çimenlendirir. Orada da BARAKA yapmanız gayet normal.
  • GENEL HAVACILIK OLARAK YAPILAN APRON 5.ESKI BAKIM HANGARIDIR.UCAKLARIN PARK EDECEGI YER YETERLI DEGIL.TERMINAL ONUNDE HAREKET ETMENIZ COK ZOR.2 UCAK MUMKUN DEGIL.TEKNIK YETERSIZ.HAVALIMANI YETKILILERI KAR TEMIZLEMEDEN ACIZ.KARLARIN USTUNDEN ATLAYARAK GIDIYORSUNUZ.TEMIZLEME ARACLARI BIRDEN ONUNUZE CIKIYOR.YER SERVISLERI GOREVLERINI YAPMIYOR.PEKI GENEL HAVACILIK TERMINALI NASIL OLMALI?YENI TERMINALE IHTIYAC VAR.BAKIM HANGARI ILE OLMAZ.PARK YERLERI CIZZILMELI VE UCAKLAR ICIN DAHA BUYUK ALAN AYIRILMALI.DIGER VIP TERMINALLERE BAKIN VE SONRA GENEL HAVACILIK TERMINALIMIZ AR DEYIN.SAYGILAR.
Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminali, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle açıldı.

Küçük gövdeli özel uçakların yanı sıra Genel Havacılık ya da Hava Taksi ruhsatıyla uçuş yapan işletmelere hizmet verecek terminalin açılış törenine DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Sivil Havacılık Genel Müdür Bilal Ekşi, Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri Hayrettin Balcıoğlu,  TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener katıldı.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım törende yaptığı konuşmada, “Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminali için DHMİ ve TAV Havalimanları’nın yürüttüğü ortak çalışma için teşekkür ediyoruz. Esenboğa Havalimanı’nda 2002 yılına baktığımızda yolcu sayısı 1 milyondu, bugün 8,5 milyonu aşmıştır, günde 80 uçak inip kalkarken bugün günde 300 uçak iniş ve kalkış yapıyor. Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminali bir ihtiyaçtı. Özel jet ile seyahat etmenin gerektirdiği hizmeti alabilecek bir alt yapı sağlanmış oldu. Dünya’da özel jetlere bu terminallerden hizmet veriliyor. Şimdi ülkemizi çağdaş ülkelerle aynı seviyeye getirerek bu projeyi İstanbul, İzmir ve Antalya’dan sonra Ankara’da başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’yi büyük Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak için bu projeler devam edecek. Genel Havacılık Terminali’nin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ise yaptığı konuşmada, “Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminali verdiği hizmetlerle, Türkiye’de özel iş jetleri ile seyahat edecek yolcular için büyük kolaylık ve konfor sağlayacak. Hem yurt içi hem de yurt dışından iş sebebi ile gelen yolcular için zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Türkiye’de açılışını gerçekleştirdiğimz 4. Genel Havacılık Terminali’nin bugün burada açlışını yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.Son olarak açılış töreninde konuşma yapan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Başkent Ankara’nın giriş kapısı olan, yeni ve çağdaş yüzünü simgeleyen Esenboğa Havalimanı’nı Türkiye’nin büyüklüğüne yaraşan düzeye getirmek için durmaksızın çalışıyoruz. Geçen yıl yolcu sayısında yüzde 10, uçuş sayısında yüzde 14 artış sağladık. Hedefimiz Esenboğa’yı Ortadoğu ve Doğu Avrupa bölgesinde bir hub haline getirmek. Yeni Genel Havacılık Terminali’nde, bölgede çekim merkezi haline gelen Ankara’yı ziyaret eden iş insanlarını TAV’ın bugün altı ülkede 12 havalimanına yayılan ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla ağırlayacağız. Vizyonuyla havacılık sektörünün önünü açan sayın bakanımıza ve yıllardır sürdürdüğümüz uyumlu işbirliği için DHMİ yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

508 metrekare alanda hizmet verecek Ankara Esenboğa Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nde iç ve dış hatlara seyahat edecek yolcuların güvenlik, gümrük ve pasaport işlemleri en hızlı şekilde yapılabiliyor. Terminalin en büyük özelliği olan bu hizmetler, yolcu konforunu en üst düzeyde tutarak iş jetleri ile seyahat eden misafirlerin zamandan tasarruf etmelerine yardımcı oluyor.ESENBOĞA GENEL HAVACILIK TERMİNALİ AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
Buraya baraka diyenleri kınyorum, sizler herhalde bugune kadar esenbogadan ucmayan veya calısmayanlardansınız, burada yıllardır ucaklarını karsıya götüren ucus ekiplerinin yaşadıgı sıkıntıları, uçuş emniyetsizliklerini bilmeyenlerdensiniz..cok yararlı ve ihtiyacı karşılayan bir hizmet oldu ...buna şukur demeyen büyüğünüde bulamaz.. Emeği gecen herkese tesekkurler..mimari degil işlev önemli ..haricten gazel okumayın... Pilot

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Esenboğa Apron 5 te çalışan bütün arkadaşlarımız bilirler, Başkentimizin genel havacılık apronu içler acısı bir durumda, yollar delik deşik, karlar temizlenmiyor, binalar eski, taksi yolları ve park yerleri yetersiz. Yapılan binanın çevresi çok bakımsız ve düzensiz bir görüntü içerisinde, otoparkı yetersiz, bunların hepsinin yapılması gerek ve acil olarak. Biz yıllardır bu koşullar altında çalışıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Havacılık kim? AHL tam bir komedi ama birileri çıkıp ödül alabiliyor. Taksi ile geldiğinde hangi kontruar nerede belli değil. En başta taksiden inip, en sona ya da tam aksi yöne yürümeniz mümkün. Çünkü YILLARDIR, DIŞARIDA YÖNLENDİRİCİ IŞIKLI LEVHALAR yok. Runway arası tam bir çiftlik gibi kendi kendine büyümüş otlar tam havacılığımız layık bir manzara yaratıyor.Yazıklar olsun. İnsan orayı yemyeşil çimenlendirir. Orada da BARAKA yapmanız gayet normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
GENEL HAVACILIK OLARAK YAPILAN APRON 5.ESKI BAKIM HANGARIDIR.UCAKLARIN PARK EDECEGI YER YETERLI DEGIL.TERMINAL ONUNDE HAREKET ETMENIZ COK ZOR.2 UCAK MUMKUN DEGIL.TEKNIK YETERSIZ.HAVALIMANI YETKILILERI KAR TEMIZLEMEDEN ACIZ.KARLARIN USTUNDEN ATLAYARAK GIDIYORSUNUZ.TEMIZLEME ARACLARI BIRDEN ONUNUZE CIKIYOR.YER SERVISLERI GOREVLERINI YAPMIYOR.PEKI GENEL HAVACILIK TERMINALI NASIL OLMALI?YENI TERMINALE IHTIYAC VAR.BAKIM HANGARI ILE OLMAZ.PARK YERLERI CIZZILMELI VE UCAKLAR ICIN DAHA BUYUK ALAN AYIRILMALI.DIGER VIP TERMINALLERE BAKIN VE SONRA GENEL HAVACILIK TERMINALIMIZ AR DEYIN.SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000