03 Mart 2014, Pazartesi 10:50:47

DEVLER DALAMAN HAVALİMANI İÇİN KAPIŞACAK!

Dalaman Havalimanı ihalesi için geri sayım başladı. Hangi firmalar ihaleye katılacak, şartnamede hangi sürprizler var?
  • Her horoz kendi coplugunde oter,YDA simdilik dalamanin sahibi...Sabiha Gokcende de Habom bitti,2.pistle 2.horoz olacak.
  • Ey DHMİ yetkilileri 500 metrekarelik terminal binasına sahip Kahramanmaraş hariç yenilenmedik havalimanı bırakmadınız. Maksadınız ne bilmiyoruz ama üç dönemdir hükümete en fazla desteği veren bu şehre mevcut havalimanı yakışmıyor...
  • Kim alırsa alsın şirketler paralarını nasıl olsa kazanır,önemli olan şu anda orada çalışan personel..İhale personel için hayırlı olsun,alan şirket kimseyi işsiz bırakmasın..
  • İHALE TAV IN DİGERLERİNE GEÇMİŞ OLSUN

Türkiye’nin önemli havalimanlarından Dalaman’da iç ve dış hatlar terminal ihalesi Cuma günü Ankara’da yapılacak.

10 milyon euro geçici teminat tutarı yatırılarak katılınabilecek ihale 7 Mart Cuma günü saat 10.00'da DHMİ Genel Müdürlüğü binasında kapalı zarf usulü teklif alma ve sonrasında  açık arttırma ile yapılacak.

İhaleye  katılmak için şartname alanlar arasında TAV, İçtaş, YDA ve Limak gibi dev şirketler bulunurken Ercan Havalimanı işletmecisi Emrullah Turanlı’ya ait Taş Yapı firmasının da katılmak istediği öne sürüldü.

ŞARTNAMEDE KRİTİK DETAY!

Ancak Taş Yapı ile birlikte Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesini kazanan Sky Line ve Bodrum Havalimanı işletmesini üstlenen Astaldi firmalarının ihaleye katılmasının önünde önemli bir engel bulunuyor. İhale şartnamesinde yer alan, "Asgari 80.000 m2 büyüklüğündeki yolcu köprülü otomatik bagaj ayırma sistemli uçuş bilgi ve cute sistemi mevcut uluslararası standartlara haiz bir terminal binasını son 5 yıllık dönem içerisinde 2008-2012 asgari 3 yıl işlettiğini ve 3 yıllık dönem içinde işlettiği uluslar arası standartlara haiz terminal binasının toplam gelen –giden yolcu gerçekleşmesi ortalamasının asgari 3 milyon yolcu olduğunun belgelenmesi  zorunludur,(işletilen yıllar hangi yıllara rastlar ise bu yılların gerçekleşen toplam yolcu sayılarının ortalaması baz alınacaktır. Bu tüzel kişinin ihale tarihinden geriye doğru asgari 1 yıl boyunca %51 ve üzeri hissesine sahip ortağının ihaleye talipli olması kabul edilecektir” İfadesi bu şirketlerin ihaleye katılmasında en büyük engel olarak yer alıyor.

Dalaman Havalimanı ihalesini 7 Mart Cuma günü an be an AirportHaber’den takip edebilirsiniz.

DEVLER DALAMAN HAVALİMANI İÇİN KAPIŞACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Her horoz kendi coplugunde oter,YDA simdilik dalamanin sahibi...Sabiha Gokcende de Habom bitti,2.pistle 2.horoz olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAHRAMANMARAS ~ 4 yıl önce
Ey DHMİ yetkilileri 500 metrekarelik terminal binasına sahip Kahramanmaraş hariç yenilenmedik havalimanı bırakmadınız. Maksadınız ne bilmiyoruz ama üç dönemdir hükümete en fazla desteği veren bu şehre mevcut havalimanı yakışmıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
Kim alırsa alsın şirketler paralarını nasıl olsa kazanır,önemli olan şu anda orada çalışan personel..İhale personel için hayırlı olsun,alan şirket kimseyi işsiz bırakmasın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CUMA SAAT 10:30 ~ 4 yıl önce
İHALE TAV IN DİGERLERİNE GEÇMİŞ OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
DEME DEME ÖYLE DEME:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000