06 Mart 2012, Salı 08:28:30

DAKİKADA 0.6 AVRO!

Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV’ın ortaklarından Akfen Holding’in Finansal Direktörü (CFO) Kadri Samsunlu, Atatürk Havalimanı’ndaki en büyük problemin iki güvenlik sistemi olduğunu belirterek, güvenlik sistemini pasaport kontrolünün arkasına alacaklarını söyledi...
  • Konu (haber) ile ilgili fikrinin olmaması ne acı.. Sanırım bilgi sahibi de değilsin, bu yüzden fikir sahibi de olamamışsın.. Yazmasan daha mantıklı olurdu..
  • Günaydın ,bütün komikler toplanmış gene ....
  • Open Gate 15 Mart 2012'de başlayacak (bazı çok bilmişlere duyurulur) *TAV ATU para kazansın diye, ekranlara tüm Avrupada yazılan ''Go to Gate'' yazısını bile yazmaya yanaşmıyor..Onun yerine ''Wait in Lounge'' yazıyorlar.. Burdaki Lounge kelimesi GATE yerine kullanılıyor.. Sonra bunu okuyan Business Class yolcular bunu yanlış anlayıp uçağı kaçırabiliyorlar.. TAV'ın inadına tüm yolcularıma Duty Free'ye gitmemelerini tavsiye ediyorum.Sen para kazanacaksın diye ben uçağımı geciktirmek zorunda değilim sevgili TAV..
  • derdiniz davanız hep vatandaş free shop da daha fazla gezsin daha fazla para harcasın..hiçbir zaman daha iyi bir hizmeti ucuza sunalım anlayışında olmadınız hep söğüşleme derdinde oldunuz..avrupa nın en pahalı ve kalitesiz 2-3 alanından birisiniz utanmanız lazım...
Samsunlu, yolcuların free-shoplarda daha fazla zaman geçirmelerini amaçladıklarını ifade edip şöyle devam etti:
 
"TAV, bugün her yolcusundan ortalama 15 euro duty-free geliri elde ediyor. En aktif havalimanı olan İstanbul’daki en büyük problem iki güvenlik sisteminin olması. Bu iki güvenlik sisteminden biri, tam kapılardan önce... Siz pasaport kontrolünü geçtikten sonra uçağa gidebilmek için de yeni bir güvenlik kapısına gidiyorsunuz. Biz bu güvenlik sistemini, pasaportun arkasına alacağız. İnsanlar pasaporttan sonra direkt kontrolden geçecek ve ondan sonra uçağa binene kadar bir daha emniyet kontrolü yapılmayacak. Bu ne demek? Sizin uçağınızın kapısına gitmek için acele etmenize gerek kalmayacak. Duty-free veya yiyecek-içecek alanlarında daha fazla zaman geçirmenize olanak sağlayacak. Bir yolcu, bir dakika duty-free alanında dolaşırsa 0.6 euro para harcıyor. Bu süre bizim için çok önemli."
 
118 milyon seyahat yaptık
 
Akfen’in tahvil halka arzına ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan Samsunlu, TAV Havalimanları’nın performansına da değindi. Samsunlu, 2011 yılında Türkiye’de 118 milyon seyahat yapıldığını, bunun kişi başına 1.5 seyahate karşılık geldiğini belirtti.
 
2023 yılına kadar Türkiye’deki havayolu yolculuğu sayısının senede yüzde 11 büyümesinin beklendiğine dikkati çeken Samsunlu, buna göre 2020 yılına gelindiğinde Türkiye’de 300 milyondan fazla seyahat yapılacağını vurguladı. TAV’ın 2011 yılını inorganik büyüme sağlayarak bitirdiğini, İzmir ve Medine Havalimanları ihalesini kazandığını hatırlatan Samsunlu, 2012 yılında havalimanlarında yüzde 10-11 civarında organik büyüme beklediklerini, bütün bunlar eklendiğinde 53 milyon olan yolcu sayısını 2012 yılında 67-68 milyona ulaşmasını öngördüklerini, bunun yüzde 25 ile 30 arasında büyümeye karşılık geleceğini söyledi. (Vatan)
DAKİKADA 0.6 AVRO!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 6 yıl önce
Konu (haber) ile ilgili fikrinin olmaması ne acı.. Sanırım bilgi sahibi de değilsin, bu yüzden fikir sahibi de olamamışsın.. Yazmasan daha mantıklı olurdu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Günaydın ,bütün komikler toplanmış gene ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Open Gate 15 Mart 2012'de başlayacak (bazı çok bilmişlere duyurulur) *TAV ATU para kazansın diye, ekranlara tüm Avrupada yazılan ''Go to Gate'' yazısını bile yazmaya yanaşmıyor..Onun yerine ''Wait in Lounge'' yazıyorlar.. Burdaki Lounge kelimesi GATE yerine kullanılıyor.. Sonra bunu okuyan Business Class yolcular bunu yanlış anlayıp uçağı kaçırabiliyorlar.. TAV'ın inadına tüm yolcularıma Duty Free'ye gitmemelerini tavsiye ediyorum.Sen para kazanacaksın diye ben uçağımı geciktirmek zorunda değilim sevgili TAV..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
derdiniz davanız hep vatandaş free shop da daha fazla gezsin daha fazla para harcasın..hiçbir zaman daha iyi bir hizmeti ucuza sunalım anlayışında olmadınız hep söğüşleme derdinde oldunuz..avrupa nın en pahalı ve kalitesiz 2-3 alanından birisiniz utanmanız lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000