01 Eylül 2009, Salı 07:55:33

"Burası havaalanı buradan çıkış yok"

Atatürk Havalimanı’nda iç hatlar gelen yolcu çıkış kapısı’ndaki trafik çilesine birileri el atacak mı, merak içindeyim...
  • polisi ve müdürü suçlamak bu kadar kolay olmamalı melike hanım bir günlüğüne değil sadece 1saatliğine trafik polisliği yapsın bu yazıyı yazdıgı için yüzü kızarıcaktır.
  • sarı otoparka bir gir istersen yer bulursan senin biletini ben odeyecegim!
  • Kapalı otopark yapılmalı ve yolcu çıkışları direk otoparka yapılmalıdır. Uygun fiyatlandırmayla araçlar otoparka yönlendirilmeli.
  • Adam gibi arabalarını otoparka koysalar bunlar olmayacak. Bizler hepimiz anamızın karnından arabayla çıktığımız için onsuz yapamıyoruz. İlla kapımızda istiyoruz. 5 dakika mesafe yürüyemiyoruz. Bunlar bizim problemlerimiz. Taksiciler zaten konu edilemeyecek kadar rezil vaziyetteler. Peki herşey tamam. Polis nerede ? Yok... Neden ? Yetmiyor... Kadro isteyin. Yok olmaz. Kadro geldi. İşi bilen polis mi var ? Havalimanı kavşağında polis arabasının önünde kırmızı ışıkta geçiyor. Ama polis görmüyor. Kimi kime şikayet edeceksiniz ? Her tarafı rezil vaziyette...

Eğer bir gün delireceksem sanıyorum bu, orada, o kapıda olacak.
Kendimi yerlere atacağım.
Valizimi parçalayacağım.
ınsanlara saldıracağım!

Evvelki gece, sayamadığım kadar çok taksi, gelen yakınlarını karşılamak için bekleyen araçlarla birlikte trafiği kilitledi her zamanki gibi.

Üstelik etrafta bir tane polis yok...

Ayşe Arman henüz üniformasını çıkarmadıysa lütfen gelsin, şu trafiği çözsün.

O gece bir kadıncağız benden önce delirmiş, TAV yaka kartı olan ama oradaki trafikle ilgisi olmayan- birini bulmuş dırdır eyliyordu.

Adamcağız da artık ne iş yapıyorsa, onun da eli kolu bağlı belli, “Valla biz de mağduruz hanfendi” diye söylenerek çaresizce taksileri göndermeye çabalıyordu.

Tam o esnada bir polis geldi ancak ona da sevinmek pek mümkün değil...

Çünkü etraftaki tek polis o ve kimsenin salladığı ve yerinden kımıldadığı yok!

Uçak çok nefis ve hızlı bir taşıt ancak son zamanlarda rötarsız sefer yapılmaması, girişte yan yana 7 check-in kontuarından sadece birinin açık olması, uçaktan Bülent Ersoy’un inmesini beklemek zorunda kalmak ve çıkışta trafiğin kilitlenmesi gibi faktörler sayesinde en kısa yolculuklar bile toplamda 4 saat sürüyor.

Zaten uçaktan tutun da bekleme salonuna kadar her yer morg gibi soğuk, hasta olmadan bir yolculuk tamamlayan var mıdır bilmem.

Çıkıştaki kaos durumu daha ne kadar sürecek, onu da sana sorarım sayın yetkili.

Oradaki taksi trafiğini organize etmenin, yakınlarını bekleyen araçlara bir yer yapmanın nesi zor, bir bilen varsa anlatsın.


Melike Karakartal
Hürriyet

"Burası havaalanı buradan çıkış yok"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
polisi ve müdürü suçlamak bu kadar kolay olmamalı melike hanım bir günlüğüne değil sadece 1saatliğine trafik polisliği yapsın bu yazıyı yazdıgı için yüzü kızarıcaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sarı otoparka bir gir istersen yer bulursan senin biletini ben odeyecegim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kapalı otopark yapılmalı ve yolcu çıkışları direk otoparka yapılmalıdır. Uygun fiyatlandırmayla araçlar otoparka yönlendirilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Adam gibi arabalarını otoparka koysalar bunlar olmayacak. Bizler hepimiz anamızın karnından arabayla çıktığımız için onsuz yapamıyoruz. İlla kapımızda istiyoruz. 5 dakika mesafe yürüyemiyoruz. Bunlar bizim problemlerimiz. Taksiciler zaten konu edilemeyecek kadar rezil vaziyetteler. Peki herşey tamam. Polis nerede ? Yok... Neden ? Yetmiyor... Kadro isteyin. Yok olmaz. Kadro geldi. İşi bilen polis mi var ? Havalimanı kavşağında polis arabasının önünde kırmızı ışıkta geçiyor. Ama polis görmüyor. Kimi kime şikayet edeceksiniz ? Her tarafı rezil vaziyette...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000