18 Temmuz 2012, Çarşamba 17:37:18

ATATÜRK HAVALİMANI DRIFT GÖRDÜ!

TAV Havalimanları çalışanları, ralli pilotu Burcu Çetinkaya’nın gösterileriyle renklendirdiği etkinlikte buluştu...
  • TAV şirketlerindeki vardiyalı - memur ayrımcılığını herkes bilir. Hhatta biz çalışan yakınları bile çok iyi biliyoruz. Bu nedenle fazla yormayın kendinizi. Bu yazıları okuması gerekip de kıssadan hisse çıkarması gerekenler zaten bunları okumuyor. Onlar için tek gerçek olan; kurumsallık, şirket çıkarları, performans yönetimi gibi saçmalıklardır. İnsani özelliklere bakmazlar. Sadece yukarıdan birilerine yakın olun, yönetimi pohpohlayın yeter. Müşteriye tepeden baksanız da, yabancı dil bilmeseniz de olur. "Yaşasın kurumsallık", "yaşasın TAV", "benim şefim harika" gibi yalanlar yeter. Orada çalışmanız tehlikeye girse bile sizin için yeni bir birim bile oluştururlar, sizi el üstünde tutarlar.
  • sevgili arkadasım, burayı bir tartışma platformuna dönüştürmek değil niyetim. ancak iki satır yazı okuyup hemen beni tarif etmene cevap vermeden duramadım. sen apron sıcağında, koca bagajlarla uğraşıyor olabilirsin. alnının terine, bileğinin gücüne sonsuz saygım var. ama takdir edersin ki senin apronda olman benim de orada olmamı gerektirmiyor. maaşlar için hiçbirşey diyemem. sonuna kadar haklısın. ancak dediğin gibi bütün gün ofiste lak lak yapıyor olsak o canla başla taşıdığın bagajları getiden uçakları apronda göremeyeceksin. senin belki de beğenmediğin maaşını da alamıyor olacaksın. herkesin görev yeri farklı, sorumlulukları farklı. biz de buradan trilyonlar kazanmıyoruz. çalışma koşullarımız kıyaslandığında senin koşulların daha ağır olabilir. hak veriyorum sana. ama herkesin emeğine saygı göstermek zorundasın.
  • Taksi durağı meselesinin muhattabı TAV değil DHMI ve MIA'dır. Şaka mısınız başlığı ile yazan beyefendi/hanımefendi; vardiyalı çalışan arkadaşlarınız TAV çalışanı değil mi ki hiçbirşey onlar için yapılmıyor? Dun bu organizasyon yapılırken de vardiyalı çalışan yuzlerce insan vardı sorun bakalım kaç kişi oradaydı? Siz laylaylom takılırken onlar havalimanı operasyonunu yürütmekle meşguldü. Kurumsal iletişim anca sizi çıldırtır zaten vardiyalı arkadaşların kurumsal iletişim falan gördüğü yok. Kar yağar 8-5 çalışanlar hemen tatil. Hayır vardiyalı çalışanların servisler 4x4 falan da 8-5'lerinki cabrio falan mı acaba biri gelirken diğeri gelemiyor. Siz çıldırmaya, delirmeye devam, neyse ki havalimanları size değil vardiyalılara emanet. Rahat olabilir, solitaire'e devam edebilirsiniz.
  • tav taksi duragi degil ama sonucta alani isleten firma da o..dolayisiyla muhatap da o..durak verdigi taksiciyi denetlemek tav i ilgilendirmez mi? kim ne yaparsa yapsin bana ne ben denetlemem mantigindaysa sizin gibi o zaman soylenecek soz yok...zaten turkiye gibi geri kalmis bir ulkenin ancak boyle geri kalmis sirketleri olabilir...

TAV Havalimanları Holding çalışanları ralli pilotu ve Burcu Çetinkaya ve ekibinin gösteriyle renklendirdiği TAVFest’te buluştu. Bugün Holding binası önündeki açık otoparkta gerçekleşen etkinlikte Çetinkaya drift gösterisi yaparken, kopilot koltuğuna oturan TAV çalışanlarıyla kısa bir gösteri turu da gerçekleştirdi. Kopilot koltuğuna oturanlar arasında TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de vardı. Etkinlik kapsamında park etme ve lastik değiştirme yarışmaları da yapıldı; başarılı olanlara ödüller verildi. 

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, etkinliğin başında yaptığı konuşmada çalışanlara seslenerek “Yine başarılı bir yıl geçiriyoruz, geride bıraktığımız altı ayda çok önemli işler başardınız. Burası TAV’ın kalbi; buradan çıkarak üç kıtaya gittik; hep beraber daha da iyi işler yapacağız. Bugün küçük bir mola vermek, birlikte olmak için toplandık. Milli ralli pilotumuz Burcu Hanım ve ekibi bizimle eğlenceli bir zaman geçirmek üzere buradalar; sizler için çok renkli gösteriler ve yarışmalar hazırladılar” dedi.

Milli ralli pilotu Burcu Çetinkaya da “Bu sene TAV’ın ana sponsorluğunda yarıştığımız Katar Ralli Şampiyonası’nı ikincilikle tamamladık. Orada TAV çalışanlarının desteğini görmek çok güzeldi; bugün de burada birlikte oluyoruz” dedi.

Çetinkaya, hızın sadece yarışmaya özgü olduğunu, trafikte kurallara uygun, güvenli sürüşün vazgeçilmez önemde olduğunu vurguladı. TAV’ın kadın çalışanlarıyla güvenli sürüş ve hayalleri gerçekleştirmek üzerine bir seminer çalışması yapacaklarını da ekledi.

 

ATATÜRK HAVALİMANI DRIFT GÖRDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Vatandaş ~ 6 yıl önce
TAV şirketlerindeki vardiyalı - memur ayrımcılığını herkes bilir. Hhatta biz çalışan yakınları bile çok iyi biliyoruz. Bu nedenle fazla yormayın kendinizi. Bu yazıları okuması gerekip de kıssadan hisse çıkarması gerekenler zaten bunları okumuyor. Onlar için tek gerçek olan; kurumsallık, şirket çıkarları, performans yönetimi gibi saçmalıklardır. İnsani özelliklere bakmazlar. Sadece yukarıdan birilerine yakın olun, yönetimi pohpohlayın yeter. Müşteriye tepeden baksanız da, yabancı dil bilmeseniz de olur. "Yaşasın kurumsallık", "yaşasın TAV", "benim şefim harika" gibi yalanlar yeter. Orada çalışmanız tehlikeye girse bile sizin için yeni bir birim bile oluştururlar, sizi el üstünde tutarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vardiyalı arkadasa.. ~ 6 yıl önce
sevgili arkadasım, burayı bir tartışma platformuna dönüştürmek değil niyetim. ancak iki satır yazı okuyup hemen beni tarif etmene cevap vermeden duramadım. sen apron sıcağında, koca bagajlarla uğraşıyor olabilirsin. alnının terine, bileğinin gücüne sonsuz saygım var. ama takdir edersin ki senin apronda olman benim de orada olmamı gerektirmiyor. maaşlar için hiçbirşey diyemem. sonuna kadar haklısın. ancak dediğin gibi bütün gün ofiste lak lak yapıyor olsak o canla başla taşıdığın bagajları getiden uçakları apronda göremeyeceksin. senin belki de beğenmediğin maaşını da alamıyor olacaksın. herkesin görev yeri farklı, sorumlulukları farklı. biz de buradan trilyonlar kazanmıyoruz. çalışma koşullarımız kıyaslandığında senin koşulların daha ağır olabilir. hak veriyorum sana. ama herkesin emeğine saygı göstermek zorundasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şaka mısınız? ve taksici arkadaşa cevap ~ 6 yıl önce
Taksi durağı meselesinin muhattabı TAV değil DHMI ve MIA'dır. Şaka mısınız başlığı ile yazan beyefendi/hanımefendi; vardiyalı çalışan arkadaşlarınız TAV çalışanı değil mi ki hiçbirşey onlar için yapılmıyor? Dun bu organizasyon yapılırken de vardiyalı çalışan yuzlerce insan vardı sorun bakalım kaç kişi oradaydı? Siz laylaylom takılırken onlar havalimanı operasyonunu yürütmekle meşguldü. Kurumsal iletişim anca sizi çıldırtır zaten vardiyalı arkadaşların kurumsal iletişim falan gördüğü yok. Kar yağar 8-5 çalışanlar hemen tatil. Hayır vardiyalı çalışanların servisler 4x4 falan da 8-5'lerinki cabrio falan mı acaba biri gelirken diğeri gelemiyor. Siz çıldırmaya, delirmeye devam, neyse ki havalimanları size değil vardiyalılara emanet. Rahat olabilir, solitaire'e devam edebilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muhatap tav... ~ 6 yıl önce
tav taksi duragi degil ama sonucta alani isleten firma da o..dolayisiyla muhatap da o..durak verdigi taksiciyi denetlemek tav i ilgilendirmez mi? kim ne yaparsa yapsin bana ne ben denetlemem mantigindaysa sizin gibi o zaman soylenecek soz yok...zaten turkiye gibi geri kalmis bir ulkenin ancak boyle geri kalmis sirketleri olabilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000