15 Aralık 2011, Perşembe 09:54:30

ANKARA'DA ŞOK...ŞİMDİ NE OLACAK?

Ankara'da yapılan Çukurova Bölgesel Havacılık ihalesinin başlamasına sadece dakikalar kaldı. Ancak Ankara'da beklenmedik bir manzara ortaya çıktı.
  • yav bu zonguldak sivil havacilik daha kendi limanini calistiramiyor parasi olsa kendi limanina yatirir
  • Bu Havalimanının yapılması için niye bu kadar ısrar ediyorlar anlamak mümkün değil.Buradan söylüyorum bu havalimanı yapılsa dahi yolcuların %80 kesimi Şakirpaşa Havalimanına inmek isteyecektir bunu önlemenin yolu Şakirpaşa Havalimanının kapatılmasınını yolları arananılacaktır bunuda başaracaklardır.Yeni Havalimanı zarar edecek göreceksiniz,.Ülkemizin boşa harcanacak ne kadar bol parası varmış haberimiz yok.Sırf birilerini mutlu edebilmek için yapılan bu işlerden dolayı ülkemiz çok çekti ve halada çekmeye devam etmektedir.İhaleyi alan firma Şakirpaşa Havalimanını kapatılmasını talep edecekmiş Adana Haalimanını kapatılmayacak diyen yetkililere bu mesaj kapak olsun diyelim bakalım ne yapacaklar.Adana ve Doğsundaki bütün kentler mağdur olacak
  • neden mersin havalimanı için bukadar israr ediliyor anlamış degilim adana havalimanını büyütmek daha ucuz ve daha kapsamlı olabilir .biz burdan bunları görürken yetkililerin bunları görememesi aşıkardır saygılar. halil budak
  • Şakirpaşa'nın kapatılması sözünü almamış olacaklar ki bu yola başvurmuşlardır.
 Çukurova Bölgesel Havaalanı'nın yapım ve işletmesini içeren ihalenin başlamasına dakikalar kala şok edici bir gelişme yaşandı.

TAV, Limak, İçtaş, YDA İnşaat gibi dev şirketlerin şartname aldığı ihalenin başlamasına kısa süre kalmasına rağmen ihale salonuna sadece SKY Line-Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş konsorsiyumu temsilcileri geldi.

Airporthaber'in edindiği bilgiye göre, ihaleye tek firmanının katılması halinde bile ihalenin iptal edilemeyeceği ve son dakikada bir sürpriz olmazsa ihalenin Koçoğlu Şirketler grubuna bağlı SKY Line ile Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş konsorsiyumuna verileceği kaydedildi.

İhaleye katılmak için 19 firmanın şartname aldığı, 7 firmanın yer görme yaptığı belirtildi. Yer görme yapan firmaların ihaleye katılması bekleniyordu ancak hiç biri ihaleye ilgi göstermedi. 

SKY Line-Zonguldak Özel Havacılık A.Ş'nin 9 yıl işletme süresi teklifinde bulunduğu öğrenildi.

İhaleye SKY Line ve ortağı dışında TAV ve Çelebi zarf gönderdi. Çelebi, teşekkür ederek ihaleye katılmadığını bildirdi.

Şu sıralarda SKY Line-Zonguldak Özel Havacılık A.Ş'nin dosyası açılıyor.

İhaleye katılımın olmaması DHMİ'de şok etkisi yarattı. Bir iddiaya göre, ihaleye katılmayı planlayan İçtaş, sabah saatlerinde dosyaları taşıyan aracı geri çağırdı ve ihaleye girmekten vazgeçti.

Şirketlerin ihaleye girmemesinin başlıca sebeplerinden biri de yurtdışındaki bankaların Çukurova Bölgesel Havaalanı projesi için kredi vermeye soğuk bakması gösteriliyor.

Ayrıntılar sadece sektörün tek sesi Airporthaber'de olacak.


Skyline ve Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş. adına ihaleyi takip eden Uğur Koçoğlu ve ekibiANKARA'DA ŞOK...ŞİMDİ NE OLACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 6 yıl önce
yav bu zonguldak sivil havacilik daha kendi limanini calistiramiyor parasi olsa kendi limanina yatirir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu Havalimanının yapılması için niye bu kadar ısrar ediyorlar anlamak mümkün değil.Buradan söylüyorum bu havalimanı yapılsa dahi yolcuların %80 kesimi Şakirpaşa Havalimanına inmek isteyecektir bunu önlemenin yolu Şakirpaşa Havalimanının kapatılmasınını yolları arananılacaktır bunuda başaracaklardır.Yeni Havalimanı zarar edecek göreceksiniz,.Ülkemizin boşa harcanacak ne kadar bol parası varmış haberimiz yok.Sırf birilerini mutlu edebilmek için yapılan bu işlerden dolayı ülkemiz çok çekti ve halada çekmeye devam etmektedir.İhaleyi alan firma Şakirpaşa Havalimanını kapatılmasını talep edecekmiş Adana Haalimanını kapatılmayacak diyen yetkililere bu mesaj kapak olsun diyelim bakalım ne yapacaklar.Adana ve Doğsundaki bütün kentler mağdur olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
neden mersin havalimanı için bukadar israr ediliyor anlamış degilim adana havalimanını büyütmek daha ucuz ve daha kapsamlı olabilir .biz burdan bunları görürken yetkililerin bunları görememesi aşıkardır saygılar. halil budak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Şakirpaşa'nın kapatılması sözünü almamış olacaklar ki bu yola başvurmuşlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000