16 Ağustos 2012, Perşembe 13:13:04

AHL'YE ENGELSİZ SERTİFİKASI...

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, 2009’dan itibaren yürütülen kapsamlı çalışmaların sonucunda engelli ziyaretçilerin havalimanında sorun yaşamadan her türlü hizmetten faydalanabileceği şekilde düzenlendi...

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, sertifikayı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi’den aldı.

Havalimanı işletmeciliğinde küresel bir marka olan TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, “engelsiz havalimanı” sertifikasını aldı. Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Ankara’da düzenlenen törenle sertifikayı TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü’ye takdim etti.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü “Türkiye’nin giriş kapısı olan Atatürk Havalimanı gerçekleştirdiğimiz kapsamlı uygulamaların sonucunda engelli misafirlerimizin her noktada diğer misafirlerimizle eşit koşullarda hizmet alabileceği şekilde geliştirildi. TAV Havalimanları olarak yolcu memnuniyetini birinci önceliğimiz olarak görüyoruz ve tüm yolcularımızın farklı ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak üzere 7/24 çalışıyoruz. SHGM tarafından verilen sertifikayla engelli yolcularımıza yönelik verdiğimiz hizmet standardının belgelenmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi.

Proje kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda özetle şu çalışmalar gerçekleştirildi:

• İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri ile otoparklarda yaklaşık 2 bin metretül hissedilebilir zemin uygulaması yapıldı.

• 38 adet asansöre Türkçe ve İngilizce kat bilgilerini veren sesli uyarı sistemleri konuldu.

• 19 adet ankesörlü telefon tekerlekli sandalye kullanıcıları için uygun yüksekliğe indirildi.

• Beş adet asistan yardım noktası oluşturuldu.

• Engellilere yönelik hizmetin etkinliğinin artırılması için 200 çalışana toplam 800 saat eğitim verildi. 250 çalışana temel işaret eğitimi verilmesi planlandı.

Proje, TAV İstanbul tarafından ulusal ve uluslar arası mevzuat ve standartlar göz önüne alınarak oluşturuldu. SHGM tarafından yürütülen “engelsiz kuruluş” projesi çerçevesinde belirlenen kriterleri yerine getiren kurumlar sertifika almaya hak kazanıyor. 

AHL'YE ENGELSİZ SERTİFİKASI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000