18 Ağustos 2009, Salı 12:18:13

AHL'ye AB standardı getiriliyor

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki pasaport bankolarına AB standardı getiriliyor...
  • Nasil alismissiniz, ya kuyrukta beklersin veyahut para pastirip gecersin demeye. Bundan baska bir durumu hayal bile edemiyorsunuz. Paran oldugu icin degil, insan oldugun icin hizmet gordugun bir yasami dusunemiyorsunuz bile. Bakin, bunlari istemek, ozlemek, dusunmek yasak degil. Yaziklar olsun sizleri bu hallere getirenlere.
  • geliş katındaki yeni yapılan pasaport kontuarları yapıldığından beri yeterli personel olmadığından kullanılmıyor..madem elinde yeterli polis yok niye açtın orayı?? milleti eski pasaport kontrolünün oraya yığıp da üstelik tav da genel teknik arıza var palavrasıyla tasarruf yapmak için klimaları minimum da çalıştırır, lambaları doğru dürüst yakmaz kimse de bunlara ses çıkarmaz ise herşey olur tabii... bilgi için yüksek sezonda new york , londra gibi alanlarda pasaport kontrolünde en az 1 saat beklersiniz çıt da çıkaramazsınız.....ben new york a giderken ahl de inanılmaz yoğunluk vardı yolcular bağırıyorlardı ama jfk inince kuyrukta tam 1 saat 40 dakika beklerken ahl de bağıranların çıtı çıkmıyordu..sıkar tabii ahl de kurt dışarda kuzu...
  • arkadaşım pasaport bankosunda 0 dakika beklemek istiyorsan hemen yanda cip terminal var.. oradan uç bi zahmet.. selametle.. burası uluslararası terminal. amerikada ingilterede olduğu gibi burada da bekleyeceksin. beklemek istemiyorsan da cip terminalden tıpış tıpış parayı bastıracaksın. nasıl otobüs kuyruğu, hastane kuyruğu, hatta laila reina kuyruğu varsa, makul düzeyde bir pasaport kuyruğu da olur,, her zaman da olacak.
  • Acmiyacaktin niye 100 banko yaptin? Ne olucak yani acsan 100 bankoyu, gelen rahatlikla gecse, ne olur yani? Kuyruk yok ise otursun gazete okusun senin polisin ne olmus yani? Bak o zaman kuyrugu kontrol eden bolge amirine bile gerek kalmaz. Birakin artik bu "YASSAHTIR" kulturunu.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki pasaport bankolarına AB standardı getiriliyor. Böylece yeniden yapılacak olan bankolar eskisine göre daha yüksek olacağı için polis ve yolcu aynı seviyede olacak.

Dış Hatlar geliş ve gidiş katında bulunan 100 pasaport bankosu, 10 yıllık ömrünü doldurdu. Standart dışı olan bankolarda polis işlem sırasında karşısında ayakta duran yolcudan 40 cm aşağıda kalıyor ve yolcuyu cepheden göremiyordu.

Avrupa standartlarına göre bankoların eşit seviyede ya da yolcudan bir miktar yüksekte olması gerekiyor. Şu anki sistemde ikişerli bankoların arasında polislerin birbirleriyle irtibatını kesen panel bulunuyor.

Yeni bankoların arasında yarım bir cam bulunacak. Böylece memurlar birbirlerini yerinden kalkmadan denetleyebilecek. Deneyimli her memurun yanına yeni bir memur konularak adaptasyonu sağlanacak. Yıl sonuna kadar TAV Holding tarafından yerlerine yerleştirilecek olan bankolarda kamera sistemleri de yüksek çözünürlüklü, daha teknolojik sistemlerle değiştirilecek. Polislerin elle yaptığı pasaport işlemleri artık optik okuyucuyla yapılacak.

AHL'ye AB standardı getiriliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Nasil alismissiniz, ya kuyrukta beklersin veyahut para pastirip gecersin demeye. Bundan baska bir durumu hayal bile edemiyorsunuz. Paran oldugu icin degil, insan oldugun icin hizmet gordugun bir yasami dusunemiyorsunuz bile. Bakin, bunlari istemek, ozlemek, dusunmek yasak degil. Yaziklar olsun sizleri bu hallere getirenlere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
geliş katındaki yeni yapılan pasaport kontuarları yapıldığından beri yeterli personel olmadığından kullanılmıyor..madem elinde yeterli polis yok niye açtın orayı?? milleti eski pasaport kontrolünün oraya yığıp da üstelik tav da genel teknik arıza var palavrasıyla tasarruf yapmak için klimaları minimum da çalıştırır, lambaları doğru dürüst yakmaz kimse de bunlara ses çıkarmaz ise herşey olur tabii... bilgi için yüksek sezonda new york , londra gibi alanlarda pasaport kontrolünde en az 1 saat beklersiniz çıt da çıkaramazsınız.....ben new york a giderken ahl de inanılmaz yoğunluk vardı yolcular bağırıyorlardı ama jfk inince kuyrukta tam 1 saat 40 dakika beklerken ahl de bağıranların çıtı çıkmıyordu..sıkar tabii ahl de kurt dışarda kuzu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşım pasaport bankosunda 0 dakika beklemek istiyorsan hemen yanda cip terminal var.. oradan uç bi zahmet.. selametle.. burası uluslararası terminal. amerikada ingilterede olduğu gibi burada da bekleyeceksin. beklemek istemiyorsan da cip terminalden tıpış tıpış parayı bastıracaksın. nasıl otobüs kuyruğu, hastane kuyruğu, hatta laila reina kuyruğu varsa, makul düzeyde bir pasaport kuyruğu da olur,, her zaman da olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Acmiyacaktin niye 100 banko yaptin? Ne olucak yani acsan 100 bankoyu, gelen rahatlikla gecse, ne olur yani? Kuyruk yok ise otursun gazete okusun senin polisin ne olmus yani? Bak o zaman kuyrugu kontrol eden bolge amirine bile gerek kalmaz. Birakin artik bu "YASSAHTIR" kulturunu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000