23 Kasım 2010, Salı 15:53:08

AHL'DE İLGİNÇ PROTESTO

Atatürk Havalimanı’ndaki bir turizmci, ‘Çifte standart uygulanıyor’ iddiasıyla protesto için dükkan kapısına kilit vurdu.
  • Sayın. valim birilerine bir emir buyurunda, 5mt. yerde 35 kişi çalışıyor, TAV.20,000 usa. dolar ödüyor, birileri gerile gerile konuşuyor. bunlar turizimci mi, ihracatmı yapıyorlar.''yoksa günde kaç turisti kandırıp dolandırıyorlar,, sizler daha iyisini bilirsiniz sayı valim, bu çarpıklığın sonu nedir,
  • HAVALİMANINI İYİ BİLİRİM, TURİZİM HİZMETİ YOK,, TURİZİMCİ VE TAKSİCİLER ÖNCE DÜRÜST GÖREV HELAL KAZANC ELDE ETSİNLER,, PAŞKASINI SUCLA ÇAMUR AT OFİS KAPATTIM,PROTOSTO VS. BUNLAR BOŞ ŞEYLER, HERKES BİLİR, TÜM HAVALİMAN İŞLETMESİ, KATİ GÖREV İSE, İST. VALİ,HVL.MÜLKİ İDARE,TAV.İCRA BŞK.DHMİ.G.MÜD. DURDEMELİ, TÜRKİYE MÜSAFİRİNE VE TURİSTE DÜRÜS HİZMET ETMELİ,
  • sayın bülent samancı ve cengiz samancı bilmelisiniz ki yanlız değilsiniz... herkes herşeyin farkında ve buna sadece seyirci kalınıyor!!bu zamanda gemisini kurtaran kaptan! kimsenin hakkı kimsede kalmaz,haramın ahı çoktur...bu zamanda dürüstlük işe yaramıyor bir kez daha görmüş olduk. siz bu davranışlarınızdan ödün vermeyin,takdire laiksiniz...MUTLAKA KAZANACAĞIZ.
  • yapılanlara uzulmek lazı 20 bın tel kıra oduyor bu fırm 35 personel çalıştırıyor 3 mılyon dolar yatırım yapmıs bırılerı para kazansın bırılerı baksın bu haksızlık allaha revamı buna sebep olan ınsanlar bıraz dusunsunler ne yapmıs bu fırma 17 ofıs var her zaman gunah keçısı oluyor başka fırma yokmu bırde ulger kapatılsın abısının polıs nufusunu kulanarak nerye kadar insanları magdur edecek havalımanın sahbımı bu vatandaş bu haksız rakabete sayın valım son versın
Dış hatlar geliş katında bulunan 17 adet Rent a car ve otel rezervasyon şirketinden Dollar turizmin sahibi Cengiz Samancı kapattığı ofisin camına da, “Havalimanında ve Ülger acentasına uygulanan çifte standartlardan dolayı kapalıyız” yazısı astı.

Atatürk Havalimanı işletmecisi olan TAV Holding, hanutçuluk yaparak yolcuları rahatsız edip fazla kazanç elde edilmesine son vermek için 4 ay kadar önce 17 firmaya ait ofislerin nerede bulunacağına yönelik bir düzenleme yaptı. Ancak turizm firmalarından 3 tanesi, terminal çıkış kapılarının uzak noktada bulunmaları önlerinde duvar ve sütün bulunması nedeniyle mağdur olduklarını TAV’a bildirdi. TAV’a ödedikleri 25 bin dolar kiraya rağmen kapıya yakın bir noktada bulunmaları için kendilerine verilen sözün tutulmadığı ileri süren Mert, Dolar ve Europa şirketlerinin yetkilileri, diğer meslektaşlarının da ‘hanutçuluk yapıyorlar ‘şikayetlerine muhatap olduklarından yakındı.

Kapalı şirketin yanındaki EuroPark’ta çalışan Emrah Bozan ile Fatih Bora, diğer turizm ofislerinin kazanç elde etmeye devam ederken, 3 ofisin ölü bölgede bulunmasından dolayı iş yapamadığını söyledi.

Daha önce her vardiyada 6 personelle iş yaparken şimdi iki kişi çalıştıklarını belirten turizm şirketi, “Müşteri şikayeti olmadığı halde bizlere ‘hanutçuluk yaptığımız söylenerek polis tarafından 70 lira ceza kesildi. Kesilen cezalar resmi değil. Bir müşteri lavaboyu yada başka bir şeyi sorsa hemen alıp götürüyorlar bizi.” diye dert yandı.

Mert Turizm yetkilisi Soner Gönen de, çıkış kapısına yakın ofislerin sorun yaşamadığını kendilerinin önünde duvar ve sütun olduğu halde kapıya 15 metre uzakta bulunduklarını ifade etti.

Gönenç, “Avantajlı firmalar kapının önünde. Yetkililerin buraya bakması lazım. Bayram hiç güzel geçmedi. On gündür sıfırdayız” dedi.

“Havalimanında 3 bin araç var”
Bu arada Thrifty Rent a Car’ın sahibi Bülent Samancı, kardeşi Cengiz Samancı’nın, haksızlıkla karşılaştığı ve iş yapamadığını, bu yüzden bazı firmalara havalimanı yönetiminin çifte standart uyguladığı iddiasıyla dükkanını kapattığını dile getirdi.

Samancı, “Hanutçuluk yapıyoruz diye polis 40 çalışanımıza değişik zamanlarda toplam 10 milyar lira ceza kesti. TAV Holdinge her ay 25 bin dolar kira bedeli ödüyoruz. Bu üç firmanın sorununun çözümü için söz verilmesine rağmen sıkıntı hala devam ediyor. Havalimanındaki 17 şirketin toplam 3 bin aracı var. Binlerce insan bu işten ekmek yiyor. Bizler hanutçuluk yapmıyoruz. En önce bizler buna karşıyız. Sorunun biran önce çözümünü istiyoruz” diye konuştu.

“Komisyon hanutçuluk için toplandı”
Bu arada Atatürk Havalimanı’nda birkaç gün önce yapılan güvenlik komisyonu toplantısında hanutçuluk faaliyetleri masaya yatırıldı. Turizm firmalarına gönderilen yazıda ilgili turizm ve Rent a car firmaları; Personeline hanutçuluk yaptırmamaları, bunu yapmaya devam etmeleri halinde İstanbul Valiliği Hanutçuluk ile Mücadele Yönergesi’nin Cezai müeyyidelerinin uygulanacağı hatırlatıldı.

Hanutçuluk: Genelde daha çok turistik mekanlarda karşılaşılan ve günümüzde oldukça yaygınlaşmış bir müşteri çekme politikasıdır. Hanutçu olarak adlandırılan kişiler müşteriyi anlaşmış olduğu bir dükkana götürüp, söz konusu müşteriye yapılacak satıştan belirli bir oranda komisyon alırlar.

AHL'DE İLGİNÇ PROTESTO

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sayın. valim birilerine bir emir buyurunda, 5mt. yerde 35 kişi çalışıyor, TAV.20,000 usa. dolar ödüyor, birileri gerile gerile konuşuyor. bunlar turizimci mi, ihracatmı yapıyorlar.''yoksa günde kaç turisti kandırıp dolandırıyorlar,, sizler daha iyisini bilirsiniz sayı valim, bu çarpıklığın sonu nedir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HAVALİMANINI İYİ BİLİRİM, TURİZİM HİZMETİ YOK,, TURİZİMCİ VE TAKSİCİLER ÖNCE DÜRÜST GÖREV HELAL KAZANC ELDE ETSİNLER,, PAŞKASINI SUCLA ÇAMUR AT OFİS KAPATTIM,PROTOSTO VS. BUNLAR BOŞ ŞEYLER, HERKES BİLİR, TÜM HAVALİMAN İŞLETMESİ, KATİ GÖREV İSE, İST. VALİ,HVL.MÜLKİ İDARE,TAV.İCRA BŞK.DHMİ.G.MÜD. DURDEMELİ, TÜRKİYE MÜSAFİRİNE VE TURİSTE DÜRÜS HİZMET ETMELİ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sayın bülent samancı ve cengiz samancı bilmelisiniz ki yanlız değilsiniz... herkes herşeyin farkında ve buna sadece seyirci kalınıyor!!bu zamanda gemisini kurtaran kaptan! kimsenin hakkı kimsede kalmaz,haramın ahı çoktur...bu zamanda dürüstlük işe yaramıyor bir kez daha görmüş olduk. siz bu davranışlarınızdan ödün vermeyin,takdire laiksiniz...MUTLAKA KAZANACAĞIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yapılanlara uzulmek lazı 20 bın tel kıra oduyor bu fırm 35 personel çalıştırıyor 3 mılyon dolar yatırım yapmıs bırılerı para kazansın bırılerı baksın bu haksızlık allaha revamı buna sebep olan ınsanlar bıraz dusunsunler ne yapmıs bu fırma 17 ofıs var her zaman gunah keçısı oluyor başka fırma yokmu bırde ulger kapatılsın abısının polıs nufusunu kulanarak nerye kadar insanları magdur edecek havalımanın sahbımı bu vatandaş bu haksız rakabete sayın valım son versın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000