24 Aralık 2014, Çarşamba 14:30:03

AHL'DE ATCO'LARA DİYAFRAM AYARI!

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği organizasyonuyla Atatürk Havalimanı’nda görev yapan kontrolörler Cihan Ünal ile Diksiyon Eğitimi’nde buluştu.
  • Rus pilotlara da lazim=)
  • Sirkete kar getirmek icin demissinde sen ucagin emniyetini sagliyorsan pilotta o ucagi kullaniyor.Ayrica ben pilot degilim sadece dusunce bu.Konu saygi sadece,meslek ayrimi degil sevgili atco.
  • Bence çok güzel bir girişim. Uygulamayı kutluyorum.
  • oncelikle havada yuzlerce kisi tasiyan kutsal meslek sahibi pilotlarimiza saygili bir sekilde konusmayi ogrensinler o yeterlidir.Atco olman bir pilottan ustun olacagin anlamina gelmez.Misal olarak bir kac sene onceki kayitlara dusen konusmalar..

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) düzenlediği ‘Cihan Ünal ile Diksiyon-Güzel ve Etkili Konuşma Eğitim Programı’ Atatürk Havalimanı’nda bugün başladı.

Ünlü oyuncu Cihan Ünal, hava trafik kontrolörlerine diyaframın diksiyon ve etkili konuşmada son derece önemli olduğunu vurguladı. Ünal, diyaframın yapısından bahsederek hava trafik kontrolörlerinde bu özelliği geliştirmek ve ortaya çıkarmak için çalışacaklarını ifade etti.

3 saat süren ve oldukça eğlenceli geçen eğitim programının ilkine TAV Havalimanları ev sahipliği yaptı.

Program ile hava trafik kontrolörlerinin hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak hedefleniyor. Hava trafik hizmetinin bir aracı olan mikrofonu dolayısıyla frekansı etkin kullanarak hizmet kalitesini artırmak programın temel amaçlarının başında geliyor.

AHL'DE ATCO'LARA DİYAFRAM AYARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rus pilotlara da lazim=)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saygi ~ 4 yıl önce
Sirkete kar getirmek icin demissinde sen ucagin emniyetini sagliyorsan pilotta o ucagi kullaniyor.Ayrica ben pilot degilim sadece dusunce bu.Konu saygi sadece,meslek ayrimi degil sevgili atco.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandas ~ 4 yıl önce
her konuda bir fikriniz var. Tebrik ederim :)
Eng73 ~ 4 yıl önce
Bence çok güzel bir girişim. Uygulamayı kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saygi ~ 4 yıl önce
oncelikle havada yuzlerce kisi tasiyan kutsal meslek sahibi pilotlarimiza saygili bir sekilde konusmayi ogrensinler o yeterlidir.Atco olman bir pilottan ustun olacagin anlamina gelmez.Misal olarak bir kac sene onceki kayitlara dusen konusmalar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 4 yıl önce
pilotun da üstün olacağı anlamına gelmez.o senin emniyetin işin çabalıyor.sen şirketine kar getirmek için.think about it!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000