27 Aralık 2010, Pazartesi 15:24:18

AHL PERSONELİ TAKMAK İSTEMEDİ

Atatürk Havalimanı'nda TAV personelinin, Noel şapkası takarak hizmet verme planı krize neden oldu.
  • Bu şapkaları takmak istemeyip de takmaya zorlanan operasyon elemanlarından bazıları ,ki kendileri üst yöneticilerden oluşan bir grubun karşısına çıkarılıp hesap vermeye de zorlanmıştır olay patlak verdiğinde, olay biraz durulduktan sonra yani 1-2 ay sonra ''kendi rızalarıyla istifa ederek'' işten çıkarılmışlardır...!!! Bilmediğiniz o kadar çok şey var ki..!!!
  • sayin tav yonetimi kurban bayraminda da lutfen deve kesin, ramazan ayi boyunca da terminalde ramazan cadiri kurup sahura kadar cambaz karagoz medah gosterileri yapinda anlayalim ,,,,,,,
  • çalışma ve sosyal bakanlığı bu işe el koymalı ve tavdan işden son yıllarda çıkanların nasıl zorla istifaya zorlandığını araştırmalı tazminat ödememek için.
  • devlet kurumları bir araştırsın bu zamana kadar neden tavdan herkes kendi isteğiyle ayrılıyor diye aslında kimse kendi isteğiyle ordan ayrılmıyor hiç bir çalışanına tazminat ödemediği için tav ın genel politikası budur.
TAV Pasaport ve Primeclass adlı kişiye özel hizmet servisi ve kart satış personelinden yılbaşı nedeniyle noel şapkası takmaları istenince, bazı çalışanlar duruma isyan etti.

Çalışanlar 'kötü durduğu gerekçesiyle' şapka takmak istememesi üzerine yöneticilerden, işten çıkarılma ikazı aldıkları öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Eda Bildiricioğlu tarafından; TAV Pasaport, yolcu operasyon hizmetleri, CIP Servisi veren Primeclass birimlerinde çalışan 20 kadar personele yılbaşı öncesi Noel şapkası takma talimatı verildi. Çalışanların bir kısmı, elbiselerin üzerinde kötü duracağı gerekçesiyle itiraz etti. Ancak bir süre sonra yönetimden, şapka takma zorunluluğu olduğu aksi halde sözleşmelerinin fesh edileceği uyarısı geldi.

TAV'ın yolcu ile muhatap olan personeli bugünden başlayıp 31 Aralık tarihine kadar havalimanında Noel şapkalı hizmete başladı. Sabah 07.00 ile saat 16.00 arasında çalışanlar, bu şapkaları takacak.

TAKIM ELBİSE ÜZERİNDE NOEL ŞAPKASI
Dış hatlar terminali içinde takım elbise üzerine Noel şapkası takan kimi çalışanlar, gazetecilerin kendilerini çekmelerinden rahatsız oldu. TAV Pasaport standından duran görevliler, şapkanın aslında sorun olmadığını zaten başka şanslarınında olmadığını ifade etti. Başka bir görevli de "şapkalar kriz çıkarmış" sorusuna "Evet çok kütü durduğu için" karşılığını verdi. Bu arada şapka takmak istemeyenlerden bazılarının ağladığı belirtildi.
AHL PERSONELİ TAKMAK İSTEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bu şapkaları takmak istemeyip de takmaya zorlanan operasyon elemanlarından bazıları ,ki kendileri üst yöneticilerden oluşan bir grubun karşısına çıkarılıp hesap vermeye de zorlanmıştır olay patlak verdiğinde, olay biraz durulduktan sonra yani 1-2 ay sonra ''kendi rızalarıyla istifa ederek'' işten çıkarılmışlardır...!!! Bilmediğiniz o kadar çok şey var ki..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sayin tav yonetimi kurban bayraminda da lutfen deve kesin, ramazan ayi boyunca da terminalde ramazan cadiri kurup sahura kadar cambaz karagoz medah gosterileri yapinda anlayalim ,,,,,,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
çalışma ve sosyal bakanlığı bu işe el koymalı ve tavdan işden son yıllarda çıkanların nasıl zorla istifaya zorlandığını araştırmalı tazminat ödememek için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
devlet kurumları bir araştırsın bu zamana kadar neden tavdan herkes kendi isteğiyle ayrılıyor diye aslında kimse kendi isteğiyle ordan ayrılmıyor hiç bir çalışanına tazminat ödemediği için tav ın genel politikası budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000