15 Şubat 2010, Pazartesi 13:49:17

AHL Gelişim Projesi'nde sona yaklaşıldı

TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği A.Ş. ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün (DHMİ) imzaladığı ek sözleşme uyarınca İstanbul Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali genişletilmesini içeren projede sona yaklaşıldı.
  • benim dediğim yerin yolla alakası yok. thy yer işletme otoparkına girmeden önceki kaldırım, geniş kaldırım. orasının acil boşaltım yeriyle alakası yok. tamam madem yasak keyfi uygulamayın herkese uygulayın o zaman. madem o kadar kuralcısınız. b kapısının girişinde park eden ticari ve korsan taksicileri oradan dışarı atın. artı o kadar masraf maliyet yapılarak o yollar genişletildi ama polisin ehl-i keyfiliği yüzünden genişleyen alanlar park yerine döndü. o araçları da kaldırın oradan. biraz yorulacaksınız ama...
  • Orasi acil bosaltim yoludur.Beklemek ve parketmek yasaktir.Thy ucus hekimligi önü olmasi,thy nin park alani olmasi anlamina gelmez. Orada kimler mi bekliyor? Özellikle taksiler ve korsan taksiler ayrica bu aralar havalimanindan yolcusunu alacak kisiler. B kapisindan fidanlik güzergahinda sagli sollu parketmis zat-i muhteremler o bölgeyi otopark olarak benimsediklerinden olsa gerek 100 arabanin sadece 2 tanesinde cep telefonu numarasi birakilmisti. Evet TK nin bir otopark sorunu var ama konunun muhattabi polis degil,kurumunuz ve belediye.Polis vazifesini yapiyor. Cözüm ariyorsaniz,kendi kurumunuza ve belediyeye baski yapin.
  • polis arkadaş. açık açık söylüyorum. thy uçuş hekimliği önündeki alana, hiç bir tabela olmayan yolu kapamayan kaldırımın tepesi olan alana kafanıza göre veya müdürlerinize yaranmak için ceza yazıyormusunuz yazmıyormusunuz??? eğer yasaksa bir tabela olması lazım ki yasak olması çok saçma ve her gün ceza kesilmesi lazım. ki öyle olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz.
  • Agzi olan,bilip bilmeden yazmis yine. Her isteyen istedigi yere gidip uygulama yapamaz. B kapisinda,b kapisindan fidanliga giden yol üzerinde uygulama yapan,arac ceken AHL Emniyet sb. md. trafik ekipleridir.Onlarin yetkileri AHL sinirlari dahilinde gecerlidir. Diger ilcelerin ekipleri AHL mintikasinda uygulama yapamayacagi gibi,AHL ekipleri de dis mintika da uygulama yapamaz. Bizim ekiplerimiz görevlerini yerine getiriyor.Polis sevilmez yazan neden yazmis,cünkü aracini parkedilmez yere hatta direk tabelanin altina parketmistir,araci cekilmistir,ceza yazilmistir.Yine polis haksiz tabi. B kapsini otopark gibi kullanmaya alismis olan arkadaslar,sorun sizinle polis aranizda degil,gidip belediye ile aranizdaki sorunu cözün,yani ku

Atatürk Havalimanı'nı kullanan yolcuların konforunu ve sunulan hizmetin kalitesini artıracak çalışmalar çerçevesinde hayata geçirilen projede şu ana kadar, bin 250 araçlık açık otopark ve iç hatlarda 3 yolcu köprüsü hizmete açıldı. Projenin tamamlanmasıyla, dış hatlarda da üç yeni yolcu köprüsü ve yiyecek-içecek alanları, duty free ile yeni ofislerin yer aldığı ek terminal alanının Şubat sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanıyor.

TAV Havalimanları Holding'in bağlı ortaklığı TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği A.Ş., 2000 yılında yapımını tamamlayarak işletmeye açtığı Dış Hatlar Terminali ile 2005 yılında işletmesini üstlendiği İç ve Dış Hatlar Terminalleri'ni ve otoparkı genişletme projesini, Şubat 2010 sonunda tamamlamayı hedefliyor.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, "Atatürk Havalimanı'nda 2009 yılında yaklaşık 30 milyon yolcu ağırladık. Şubat sonunda tamamlanmasını hedeflediğimiz proje ile İç ve Dış Hat Terminalleri'nde yolcularımıza sunduğumuz konfor ile otoparkta sunduğumuz hizmet kalitesinde ve hava yollarına sağladığımız hizmette ivme kazanacağız" dedi.

"Avrupa Birliği tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen İstanbul'un giriş kapısına yakışır bir ek çalışma hayata geçiyor" diyen Ünlü, bu çalışma ile Atatürk Havalimanı'nda apron trafiğinin de rahatlayacağını kaydetti.

Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi kapsamında gelinen noktada halihazırda bin 250 araçlık açık otopark ile iç hatlarda üç yolcu köprüsü hizmete açıldı. Projenin, Şubat ayı sonuna kadar tamamlanmasıyla da dış hatlarda ise üç yeni "yolcu köprüsü" ile dört "bus gate"in, hizmete açılması planlanıyor. Gelişim projesi çerçevesinde, yiyecek içecek, duty free ve ofislerin yer aldığı 18 bin 770 metrekarelik ek terminal alanının yanı sıra Airport Otel'de ise 85 olan oda sayısı 130'a çıkarılarak hizmet vermeye başlayacak. Mevcut olan 2 bin 500 metrekarelik VIP Salonu'na ilave bin 280 metrekarelik bir alanın eklendiği projeye göre, yeni yapılan ek terminal binasında hizmete girecek VIP Salonu'nda, giriş ve çıkışları da ayrı olan ve sadece Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın kullanacağı iki ayrı salon bulunacak. Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi'nde ayrıca Boeing 777 tipi uçakların yolcu biniş ve çıkışlarını hızlandırmak amacıyla 226 numaralı yolcu köprüsü çift tünelli olarak inşaa edildi. Gelişim Projesi'nin yatırım tutarı ise yaklaşık 36 milyon Euro olarak gerçekleşecek.

Yapılan bu ilave işle iç hatlar ve dış hatlardaki büyüme ile transfer kolaylığı sağlanması böylelikle de Atatürk Havalimanı'nın sadece Türkiye'nin değil bölgenin de en önemli transfer merkezlerinden biri olma iddiasını pekiştirmesi hedefleniyor. Ayrıca bayrak taşıyıcı Tük Hava Yolları'nın büyüme politikasına uygun olarak terminallerin kapasitesi de büyütülmüş oluyor.

AHL Gelişim Projesi'nde sona yaklaşıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
benim dediğim yerin yolla alakası yok. thy yer işletme otoparkına girmeden önceki kaldırım, geniş kaldırım. orasının acil boşaltım yeriyle alakası yok. tamam madem yasak keyfi uygulamayın herkese uygulayın o zaman. madem o kadar kuralcısınız. b kapısının girişinde park eden ticari ve korsan taksicileri oradan dışarı atın. artı o kadar masraf maliyet yapılarak o yollar genişletildi ama polisin ehl-i keyfiliği yüzünden genişleyen alanlar park yerine döndü. o araçları da kaldırın oradan. biraz yorulacaksınız ama...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Orasi acil bosaltim yoludur.Beklemek ve parketmek yasaktir.Thy ucus hekimligi önü olmasi,thy nin park alani olmasi anlamina gelmez. Orada kimler mi bekliyor? Özellikle taksiler ve korsan taksiler ayrica bu aralar havalimanindan yolcusunu alacak kisiler. B kapisindan fidanlik güzergahinda sagli sollu parketmis zat-i muhteremler o bölgeyi otopark olarak benimsediklerinden olsa gerek 100 arabanin sadece 2 tanesinde cep telefonu numarasi birakilmisti. Evet TK nin bir otopark sorunu var ama konunun muhattabi polis degil,kurumunuz ve belediye.Polis vazifesini yapiyor. Cözüm ariyorsaniz,kendi kurumunuza ve belediyeye baski yapin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
polis arkadaş. açık açık söylüyorum. thy uçuş hekimliği önündeki alana, hiç bir tabela olmayan yolu kapamayan kaldırımın tepesi olan alana kafanıza göre veya müdürlerinize yaranmak için ceza yazıyormusunuz yazmıyormusunuz??? eğer yasaksa bir tabela olması lazım ki yasak olması çok saçma ve her gün ceza kesilmesi lazım. ki öyle olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Agzi olan,bilip bilmeden yazmis yine. Her isteyen istedigi yere gidip uygulama yapamaz. B kapisinda,b kapisindan fidanliga giden yol üzerinde uygulama yapan,arac ceken AHL Emniyet sb. md. trafik ekipleridir.Onlarin yetkileri AHL sinirlari dahilinde gecerlidir. Diger ilcelerin ekipleri AHL mintikasinda uygulama yapamayacagi gibi,AHL ekipleri de dis mintika da uygulama yapamaz. Bizim ekiplerimiz görevlerini yerine getiriyor.Polis sevilmez yazan neden yazmis,cünkü aracini parkedilmez yere hatta direk tabelanin altina parketmistir,araci cekilmistir,ceza yazilmistir.Yine polis haksiz tabi. B kapsini otopark gibi kullanmaya alismis olan arkadaslar,sorun sizinle polis aranizda degil,gidip belediye ile aranizdaki sorunu cözün,yani ku

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000