27 Şubat 2012, Pazartesi 13:25:07

TÜRK PİLOTLARI UMUTLANDIRAN HAMLE

Türkiye’deki pilotlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yapacağı ICAO dil yeterliliği sınavına hazırlanırken Talpa, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a ilginç bir öneri sunmaya hazırlanıyor.
  • sizler ancak birbirinizi yersiniz elin oğlu da gelip uçar işede girer paralarıda kazanır. sizler yeyin birbirinizi.
  • Devenin dogru yeri yok iste, herkes isine gelen telden caliyor, tekne batincaya kadar ugrasmayin, baska ulkede yabanci pilot olmayin.
  • YORUMLARA SOYLE OKUDUGUMDA BIZLER MESLEKDAS OLRAK BIRMIRIMIZIN KUYUSUNU KAZIYORUZ. SIVILI ASKERI, ASKERI SIVILI, ISE GIREMEMIS OLANI SUAN ISI OLANI O VEYA BU SEKILDE SEN BOYLESIN SOYLESIN DIYIP ELESTIRIYOR. ARKADASLAR KENDINIZE GELIN HEPIMIZ AYNI GEMIDEYIZ. BU OYUN NE OLURSA OLSUN HEPIMIZE OYNANIYOR. ISSIZ MESLEKDASIMIN ISSIZ OLMASI UCAN MESLEKDASI DEGIL SUAN UCAN YABANCI PILOT BUNU UNUTMAYIN. VE GERCEKLERI GORELIM. YAPILAN UYGULAMA DOGRUMUDUR. HAYIR DOGRU DEGILDIR. DUNYADA BUNLARIN ORNEKLERI VARKEN. SHGM SUNUN DENDIGINI HATIRLIYORUM. TALEPTE BULUNUYOR ATPL SINAVLARINA TURKCE GIRMEK ISTIYORUM. VERILEN CEVAP OZAMAN INGILIZCE YETERLILIGE GIRERSIN. OZAMAN SORARLAR NEDEN GIRDIM SINAVA ING. OLARAK. 15binsoruyu ezerlemek bile L4 ign . Ister.
  • mevzuya bodoslama dalmissin, turkce biraz bozuk ondan herhalde, kargo ornegi arkadasin ucusa gittigi saat itibariyle ve bir is sahibi oldugunu kanitlamak acisindan verilen bir ornekti, ben de eski kargocuyum arkadasim, kimseyi de asagilamadik, onceki sayfalari da oku oyle yorum yap. Goruldugu gibi level 6 buradaki yorumlara yarar saglamiyor, turkce lvl 6 gerekiyor
15 Mart tarihine kadar İngilizce seviyelerini yükseltmek için geceli gündüzlü ders çalışan pilotların durumu Bakan Binali Yıldırım’a iletilecek.

5 Mart 2008 tarihinden önce pilot lisansı alan pilotların dil yeterliliğini sertifikalarına işletmeleri gerekirken pilotlar 15 Mart’a kadar İngilizce seviyelerini istenen düzeye ulaştırmak zorunda kaldı.

Özellikle Danimarka’da yayın yapan bir gazetede THY’den ayrılan yabancı pilotların, ‘THY’deki Türk pilotlar İngilizce bilmiyor’ şeklindeki iddialar sonrası gündeme iyice oturan İngilizce sorununu çözmek için pilotlar gece gündüz ders çalışmaya başladı. Bazı pilotlar özel kurslara kayıt yaptırarak uçuştan arta kalan vakitlerde ders alırken bazıları da kokpitte uçuş sırasında ders çalışmaya başladı. Uçuş sırasında ders çalışılmasının pilotların konsantrasyonunu bozabileceği iddia edilirken, pilotların dinlenme saatlerinde kurslara gitmeleri de yine pilotların yorgun düşme olasılığını gündeme getirdi.

Bütün bu gelişmeler kısa süre önce işbaşı yapan yeni Talpa yönetimini de harekete geçirdi. Talpa Başkanı Gürcan Mantı ve ekibi, Türk pilotların dil sorununa ilişkin çözüm önerileri sunmak üzere Ankara’nın yolunu tutma kararı aldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Mart ayı içerisinde bir araya gelecek olan Talpa yönetimi, mevcut sorunları aktaracak. Pilotların dil sorununu aşabilmek için yaşadıkları sıkıntıları aktaracak olan Talpa yönetimi Bakan Yıldırım’dan süre isteyecek.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre Talpa, 15 Mart’ta sona erecek sürenin uzatılmasını isteyecek. Uzun vadede İngilizce sorununun çözülebileceğinin altının çizileceği görüşmede Talpa bir de öneri sunacak. Buna göre, pilotların İngilizce eğitimleri Talpa’nın ücretlerini karşıladığı kurslarda sağlanacak. Böylelikle pilotlar hem daha uzun vadede dil sorununu çözmüş olacak, hem de bunun için ceplerinden hiç para çıkmayacak.

Talpa’nın bu önerisine Bakan Yıldırım’ın nasıl cevap vereceği merakla bekleniyor.
TÜRK PİLOTLARI UMUTLANDIRAN HAMLE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Misafir ~ 6 yıl önce
sizler ancak birbirinizi yersiniz elin oğlu da gelip uçar işede girer paralarıda kazanır. sizler yeyin birbirinizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Devenin dogru yeri yok iste, herkes isine gelen telden caliyor, tekne batincaya kadar ugrasmayin, baska ulkede yabanci pilot olmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
YORUMLARA SOYLE OKUDUGUMDA BIZLER MESLEKDAS OLRAK BIRMIRIMIZIN KUYUSUNU KAZIYORUZ. SIVILI ASKERI, ASKERI SIVILI, ISE GIREMEMIS OLANI SUAN ISI OLANI O VEYA BU SEKILDE SEN BOYLESIN SOYLESIN DIYIP ELESTIRIYOR. ARKADASLAR KENDINIZE GELIN HEPIMIZ AYNI GEMIDEYIZ. BU OYUN NE OLURSA OLSUN HEPIMIZE OYNANIYOR. ISSIZ MESLEKDASIMIN ISSIZ OLMASI UCAN MESLEKDASI DEGIL SUAN UCAN YABANCI PILOT BUNU UNUTMAYIN. VE GERCEKLERI GORELIM. YAPILAN UYGULAMA DOGRUMUDUR. HAYIR DOGRU DEGILDIR. DUNYADA BUNLARIN ORNEKLERI VARKEN. SHGM SUNUN DENDIGINI HATIRLIYORUM. TALEPTE BULUNUYOR ATPL SINAVLARINA TURKCE GIRMEK ISTIYORUM. VERILEN CEVAP OZAMAN INGILIZCE YETERLILIGE GIRERSIN. OZAMAN SORARLAR NEDEN GIRDIM SINAVA ING. OLARAK. 15binsoruyu ezerlemek bile L4 ign . Ister.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
mevzuya bodoslama dalmissin, turkce biraz bozuk ondan herhalde, kargo ornegi arkadasin ucusa gittigi saat itibariyle ve bir is sahibi oldugunu kanitlamak acisindan verilen bir ornekti, ben de eski kargocuyum arkadasim, kimseyi de asagilamadik, onceki sayfalari da oku oyle yorum yap. Goruldugu gibi level 6 buradaki yorumlara yarar saglamiyor, turkce lvl 6 gerekiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000