11 Haziran 2014, Çarşamba 15:17:48

TALPA'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da bayrağımızın indirilmesi konusuyla ilgili sert bir açıklama yayınladı.
  • YAYINLANMAYAN SON KISIM::: Gelelim TALPA nın yaptığı BAYRAK açıklamasına: 1-Eğer tüm sivil kuruluşlar aynı hassasiyeti gösterseydi bugün durum çok farklı olurdu.TALPA çok güzel bir açıklama yapmıştır. 2-TALPA yı Bayrak konusunda eleştirenler,ne yapmak istediğini bilemeyen şekil ve felsefeyle uğraşan şaşkınlardır..Burdaki bahse konu BAYRAK şekli değil VATAN ı HÜRRİYETİ temsil etmektedir..Fikirleri geniş tutmak ve hareketi hızlandırmak için atılacak her türlü adım mubahtır.3-Bundan dolayı düşüncemizi genişletip hareketlerimizi hızlandırmamız gerekiyor.Bu konuda benim aklıma gelen şudur;''SON YILLARDA HALKIN GÖZÜ ÖNÜNDE BİRTAKIM ZÜMRENİN ÇOĞUNLUKLA KENDİ HEVES VE İSTEKLERİYLE HAREKET ETMESİ,BAYRAK REZALETİ YÜZÜNDEN VATANIN NEREYE SÜRÜKLENMEKTE OLDUĞUNU, MİLLETİN BUNDAN BÖYLE KENDİ GELECEĞİNİ ELE ALMAYA KARAR VERMESİ GEREKTİĞİNİN BİLİNCİNE VARMASINI,KAYBEDİLECEK ZAMAN VE VATAN TOPRAĞI OLMADIĞINI BİLDİRİR;YENİ TÜRKİYE NİN !!! YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA DAHA İHTİYAÇ DUYMAMSINI DİLERİM. SAYGILARIMLA..
  • Eleştirilerinizi okudum arkadaşlar,Pilot olmaya karar verme yaşı 30 lu 40 yaşlar değildir.Maxsimum 25 dir.(Üniversite Mezuniyetini düşünerek)Türkiye ye gelen yabancı F/O yaş ortalaması 23-25-26 dır.Kaptanlar bunların dışındadır.Benim hangi kafayla nereye geleceğimin bir anlamı yoktur,eğer çekinseydim adımı açık yazmazdım. 4 üncü maddenin açıklanmasını isteyen arkadaşlar için;yapılan bazı çalışmalar maalesef basınla paşlaşılamıyor hedef ve amaçlarımızda sapma olmasın diye.Eğer bu maddenin içeriğini merak ediyorsanız 05334310472 numaralı telefonumu arayabilir yada TALPA yı arayıp bilgi alabilirsiniz.Biz açık ve netiz.Kimseden bir şey saklamayacağız. Ölene kadar bir tek yabancı kalmaması konusunda mücadele dahi etsek bu artık gelecek 10 yıl için mümkün değildir. Bu AIRPORT HABER son metnini yayınlamadığı için yazımın devamı yarım kalmış,birdaha göndereceğim inşallah yayınlarlar.Bu ülkede Basın özgürlüğü olmayınca herkes işine gelen kısmı yayınlıyor ve sizlerde gerçekleri bilmeden!!!!!!!
  • Maalesef ulke insani olarak en buyuk eksigimiz bilimsel calismalara onem vermeden, uzman goruslerini ciddiye almadan kulaktan dolgu bilgilerle hayatimiza yön vermemiz.. Tayfun Bey yaptığınız açıklamalar için teşekkürler, lakin açıklamaraınızın nerdeyse tamamı "göreceli, soyut, sizce" esasına dayalı. Sizin bildiğiniz doğruları aktarmışınız, mesela Talpa işsiz pilotlar için napmış? Ne gibi görüşmelerde bulunmuş, nasıl önlemler almış? Bir pilotun 18 yaşında ilk yalnız uçuşunu yapmış olma zorunluluğu savaş uçakları için mi? Yolcu uçakları dahil mi? Savaş uçağı uçurmayan yolcuya hiç gelmesin mi? 30'undan sonra pilot olamazsın fikri hangi bilimsel araştırmaya dayalı? Yoksa siz kendinizi bilimin ta kendisi mi kabul ediyorsunuz? Eğer öyleyse vay halimize..
  • Konuya bak yoruma bak :) 30 yaş ustu kişiler naptı bu kışıye arkadaslar soyleyın :)))cocukcagız kendını hep 20 de kalıcak sanıyor :)) bırı soylesın de yuzunu bı yıkasın gelsin :) 30 yaş altının tamamı işe gırıyor heraldeki sadece 30 yaş ustu kışılerden oluşuyormuş işsiz pilotlar :) ben de hep tersını goruyorum nedense :) soyleyın suna uyansın coluk cocukla ugrasmaktan bıktık valla .

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da bayrağımızın indirilmesi konusuyla ilgili sert bir açıklama yayınladı.

TALPA, yapılan saldırıyı alçakça bulduklarını belirterek, sorumluların derhal cezalandırılması gerektiğini vurguladı.

TALPA'dan bayrak konusuna lişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verldi;

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, yedi düvele karşı kazanılan kurtuluş savaşından sonra yoktan var edilen Türkiye Cumhuriyetimizin ve istiklalimizin simgesi şanlı Türk bayrağımızın Diyarbakır’da gönderden indirilmesini, bağımsızlığına ve  özgürlüğüne düşkün, şehitlerine, vatanın bir karış toprağı için can ve kan veren atalarına bir nebze saygısı olan  her yurttaşımızın nefretle kınaması gereken son derece alçakça bir hareket olarak değerlendiriyoruz.

Rengini vatan için toprağa düşen şehitlerimizin kanından alan şanlı bayrağımızı, Atamızın “İstikbal Göklerdedir.” talimatına uygun şekilde yıllardır gökyüzüne yükselten Türk pilotları olarak bayrağımızın şanla, şerefle, saygıyla ama en önemlisi güvenle dalgalanması gereken ülkemiz topraklarında saldırıya uğramasını tolere etmek, geçiştirmek, hafife almak asla mümkün değildir.
91 yıllık Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçen, asla temizlenemeyecek ve yıllarca unutulmayacak bu utancı ülkemize ve ulusumuza yaşatan olayın asli ve tali sorumlularından ivedilikle hesap sorulmasını bekliyor, tüm meslektaşlarımızı bayrağımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.

TALPA'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Tayfun Hacıoğlu ~ 4 yıl önce
YAYINLANMAYAN SON KISIM::: Gelelim TALPA nın yaptığı BAYRAK açıklamasına: 1-Eğer tüm sivil kuruluşlar aynı hassasiyeti gösterseydi bugün durum çok farklı olurdu.TALPA çok güzel bir açıklama yapmıştır. 2-TALPA yı Bayrak konusunda eleştirenler,ne yapmak istediğini bilemeyen şekil ve felsefeyle uğraşan şaşkınlardır..Burdaki bahse konu BAYRAK şekli değil VATAN ı HÜRRİYETİ temsil etmektedir..Fikirleri geniş tutmak ve hareketi hızlandırmak için atılacak her türlü adım mubahtır.3-Bundan dolayı düşüncemizi genişletip hareketlerimizi hızlandırmamız gerekiyor.Bu konuda benim aklıma gelen şudur;''SON YILLARDA HALKIN GÖZÜ ÖNÜNDE BİRTAKIM ZÜMRENİN ÇOĞUNLUKLA KENDİ HEVES VE İSTEKLERİYLE HAREKET ETMESİ,BAYRAK REZALETİ YÜZÜNDEN VATANIN NEREYE SÜRÜKLENMEKTE OLDUĞUNU, MİLLETİN BUNDAN BÖYLE KENDİ GELECEĞİNİ ELE ALMAYA KARAR VERMESİ GEREKTİĞİNİN BİLİNCİNE VARMASINI,KAYBEDİLECEK ZAMAN VE VATAN TOPRAĞI OLMADIĞINI BİLDİRİR;YENİ TÜRKİYE NİN !!! YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA DAHA İHTİYAÇ DUYMAMSINI DİLERİM. SAYGILARIMLA..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Felsefe Yunanca Phileo (seviyorum, peşinden koşuyorum,arıyorum) ile sophia (bilgi, bilmek) sözcüklerinden türemiş olup;varlık, bilgi , gerçek , ADALET,güzellik, doğruluk akıl ve dil konusunda yapılan çalışmalardır.Ne tesadüf ki tüm bunların yokluğundan hepimiz şikayetçiyiz değil mi?Sizler felsefe ile ilgilenenlere şaşkın derken merak etmeyin banana republic de düşünen adam heykelini akıl hastanesine koyarak okulları tek adam yetiştiren imam okullarına çevrilerek felsefe dersleri toptan kaldırılıyor.CFR üyesi Kenan Evren'in çocukları alenen 21.yy da darbe (darbe:hukukun askıya alınmasıdır,askerin yönetime el koyması değil) yapmaktadır.Bu nedenle darbeci ve acemi bu hükümet gidinceye kadar da bu ülkenin gözümde banana republicden bir farkı yoktur.Bu bağlamda sizler, meslek grubu olarak da gözümde ne yazık ki çok yaman çelişki içindesiniz ,hem de çok.
Tayfun Hacıoğlu ~ 4 yıl önce
Eleştirilerinizi okudum arkadaşlar,Pilot olmaya karar verme yaşı 30 lu 40 yaşlar değildir.Maxsimum 25 dir.(Üniversite Mezuniyetini düşünerek)Türkiye ye gelen yabancı F/O yaş ortalaması 23-25-26 dır.Kaptanlar bunların dışındadır.Benim hangi kafayla nereye geleceğimin bir anlamı yoktur,eğer çekinseydim adımı açık yazmazdım. 4 üncü maddenin açıklanmasını isteyen arkadaşlar için;yapılan bazı çalışmalar maalesef basınla paşlaşılamıyor hedef ve amaçlarımızda sapma olmasın diye.Eğer bu maddenin içeriğini merak ediyorsanız 05334310472 numaralı telefonumu arayabilir yada TALPA yı arayıp bilgi alabilirsiniz.Biz açık ve netiz.Kimseden bir şey saklamayacağız. Ölene kadar bir tek yabancı kalmaması konusunda mücadele dahi etsek bu artık gelecek 10 yıl için mümkün değildir. Bu AIRPORT HABER son metnini yayınlamadığı için yazımın devamı yarım kalmış,birdaha göndereceğim inşallah yayınlarlar.Bu ülkede Basın özgürlüğü olmayınca herkes işine gelen kısmı yayınlıyor ve sizlerde gerçekleri bilmeden!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Ancak Özal gibi ben zengini severim dersen, 22 yaşında parayı ancak babasında görmüş çocuğun pilot olmasını desteklersin.
Bilimden uzak ~ 4 yıl önce
Maalesef ulke insani olarak en buyuk eksigimiz bilimsel calismalara onem vermeden, uzman goruslerini ciddiye almadan kulaktan dolgu bilgilerle hayatimiza yön vermemiz.. Tayfun Bey yaptığınız açıklamalar için teşekkürler, lakin açıklamaraınızın nerdeyse tamamı "göreceli, soyut, sizce" esasına dayalı. Sizin bildiğiniz doğruları aktarmışınız, mesela Talpa işsiz pilotlar için napmış? Ne gibi görüşmelerde bulunmuş, nasıl önlemler almış? Bir pilotun 18 yaşında ilk yalnız uçuşunu yapmış olma zorunluluğu savaş uçakları için mi? Yolcu uçakları dahil mi? Savaş uçağı uçurmayan yolcuya hiç gelmesin mi? 30'undan sonra pilot olamazsın fikri hangi bilimsel araştırmaya dayalı? Yoksa siz kendinizi bilimin ta kendisi mi kabul ediyorsunuz? Eğer öyleyse vay halimize..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Konuya bak yoruma bak :) 30 yaş ustu kişiler naptı bu kışıye arkadaslar soyleyın :)))cocukcagız kendını hep 20 de kalıcak sanıyor :)) bırı soylesın de yuzunu bı yıkasın gelsin :) 30 yaş altının tamamı işe gırıyor heraldeki sadece 30 yaş ustu kışılerden oluşuyormuş işsiz pilotlar :) ben de hep tersını goruyorum nedense :) soyleyın suna uyansın coluk cocukla ugrasmaktan bıktık valla .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000