26 Ocak 2011, Çarşamba 18:06:52

TALPA'DA SÜRPRİZ İSTİFA!

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), sürpriz bir istifayla sarsıldı.
  • Fatih hoca yazdıklarına katılıyorum. Ben de kendisinin Avrupadaki bir kaç konferansta yaptığı sunumları dinledim. Hatta EALA yönetimine alınan AB üyesi olmayan ülke vatandaşı olarak bir ilk. İstanbul barosundaki hava hukuku konferansını hatırlıyorum. Tekrarını gözlüyorum. Ama bu gençlere yer açmak için istifa olayı pek kafama yatmadı. Öyle olsaydı önce gençleri yetiştirir sonra giderdi. Bu biraz paldır küldür olmuş gibi. Belki de daha iyisini ve güzelini buldular. Türkiyede en bol bulunan hukukçu, hava hukukçusu. Seç beğen al. Altı yedi senedir Talpayla bütünleşmiş birisi böyle gitmezdi. Emekli olur ama yine de oraya yardımcı olmaya devam ederdi. Neyse bizi fazla ilgilendirmez Talpa. Biz yine istifade ederiz tecrübesinden, bilgisinden. Or
  • Böylesi daha iyi olmuş. Talpa nedeniyle hep pilotlar için yazdı. Pilotların yararıyla çatışacak olan konularda görüş bildiremiyordu. Artık fikir açıklama özgürlüğüne kavuştu:))
  • gormeyeli turkiyede pek degisen sey olmamis hocam. at bhoku gitsin seklinde yorumlari gorunce dusundum:: yasar hoca turkiyenin EN DENEYIMLI havacilik avukatidir. bunun yanisira yetisebildigince camiadaki insanlarin kisisel sorunlari ile de ilgilenir. bunun yaninda DUNYADA TANINMIS bir isimdir. tum hava hukuku platformlarinda yeri vardir. konferanstan konferansa kosturur. aciniz google da arayiniz aksi yorum yazmadan evvel bir zahmet. Turk sivil havaciligina cok ama cok ARTI lar kazandirmis bir sahsiyettir. ayrilmasinin sebebi yeni yetisen nesile YER acmak, yeni nesilin ilerlemesini saglamaktir. o her zaman cevrede dir. basi sikisan zaten ona basvuracaktir. . adamin kim oldugunu bilmeden yorum yapmak biraz haksizlik fatih gencer
  • Boşa konuşmuyoruz elbet, ama belli ki adamdan bedava danışmanlık aldığınız için esas işini yapamamış TATCA'da.

Kısa adı TALPA olan Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nde Hukuk Danışmanı olarak görev yapan Av. Yaşar Öztürk istifa etti.

Havacılık Hukuku alanında uzmanlaşan ender avukatlardan biri olan Yaşar Öztürk, yaklaşık 6 yıldır TALPA’nın hukuk danışmanlığını yapıyordu.

AirportHaber’in edindiği bilgilere göre, Öztürk’ün yoğun iş temposu ve kişisel nedenlerden dolayı istifa ettiği öğrenildi.

Öztürk’ün TALPA avukatlığı başta olmak üzere bağlı olduğu tüm TALPA komisyonlarındaki görevlerini de bıraktığı öğrenildi.

YAŞAR ÖZTÜRK KİMDİR?

1949 Van doğumlu olan Yaşar Öztürk, 1966 yılında Trabzon Lisesi’nden 1970 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Samsun’da avukatlık stajı ve askerlik görevinin akabinde 1973 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Öztürk, halen avukatlık mesleğini sürdürüyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

TALPA'DA SÜRPRİZ İSTİFA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Fatih hoca yazdıklarına katılıyorum. Ben de kendisinin Avrupadaki bir kaç konferansta yaptığı sunumları dinledim. Hatta EALA yönetimine alınan AB üyesi olmayan ülke vatandaşı olarak bir ilk. İstanbul barosundaki hava hukuku konferansını hatırlıyorum. Tekrarını gözlüyorum. Ama bu gençlere yer açmak için istifa olayı pek kafama yatmadı. Öyle olsaydı önce gençleri yetiştirir sonra giderdi. Bu biraz paldır küldür olmuş gibi. Belki de daha iyisini ve güzelini buldular. Türkiyede en bol bulunan hukukçu, hava hukukçusu. Seç beğen al. Altı yedi senedir Talpayla bütünleşmiş birisi böyle gitmezdi. Emekli olur ama yine de oraya yardımcı olmaya devam ederdi. Neyse bizi fazla ilgilendirmez Talpa. Biz yine istifade ederiz tecrübesinden, bilgisinden. Or

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Böylesi daha iyi olmuş. Talpa nedeniyle hep pilotlar için yazdı. Pilotların yararıyla çatışacak olan konularda görüş bildiremiyordu. Artık fikir açıklama özgürlüğüne kavuştu:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gormeyeli turkiyede pek degisen sey olmamis hocam. at bhoku gitsin seklinde yorumlari gorunce dusundum:: yasar hoca turkiyenin EN DENEYIMLI havacilik avukatidir. bunun yanisira yetisebildigince camiadaki insanlarin kisisel sorunlari ile de ilgilenir. bunun yaninda DUNYADA TANINMIS bir isimdir. tum hava hukuku platformlarinda yeri vardir. konferanstan konferansa kosturur. aciniz google da arayiniz aksi yorum yazmadan evvel bir zahmet. Turk sivil havaciligina cok ama cok ARTI lar kazandirmis bir sahsiyettir. ayrilmasinin sebebi yeni yetisen nesile YER acmak, yeni nesilin ilerlemesini saglamaktir. o her zaman cevrede dir. basi sikisan zaten ona basvuracaktir. . adamin kim oldugunu bilmeden yorum yapmak biraz haksizlik fatih gencer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Boşa konuşmuyoruz elbet, ama belli ki adamdan bedava danışmanlık aldığınız için esas işini yapamamış TATCA'da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000