11 Mart 2010, Perşembe 10:55:50

SESSİZLİKTEN ÇIKTILAR

Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği(TALPA) Başkanlığı’na seçilen Kaptan Pilot Muzaffer Özaçar, dün akşam yönetimi ile birlikte basına bir tanışma yemeği verdi.
  • Ne o öyle masada Türk bayrakları filan..Ulen bir de okumuş sınıfından olacaksnız..!! yakışıyor mu size.. asker uğurlama , Hacı karşılama konvoylarına takılan Türk bayrağı misali yediğiniz içtiğiniz sofradaki bayrak yakıştırmasına da hiç gerek yoktu.. herkes bayrağını çok seviyor ama reklam amacalı süsleme yada bayrak üzerinden işiklindrilen mesajları da kimse sevmiyor. Fevzi Altunbulak ın resmi üniformayla basın toplantısı düzenlemesi, Bahadır Altan ın resmi şirket üniforması ile sendika toplantılarına katılması nasıl hoş gözükmüyorsa yemek masasında yerletirilen bayrakların da konuyla uzaktan yakından ilgisi alakası yok
  • Talpa'yı öncelikle Türkiyede çalışan yada çalışacak yabancı pilotlar konusunda girişimde bulunmaya davet edeiyorum, biliyorsunuz THY yabancı pilotlara DLR testi yapmıyor, üniversite mezuniyeti istemyor, THY'de aynı anda eğitime baslayan bir Turk ile yabanciya farklı eğitim maaşları veriyor. Nolursunuz beyler kendi insanımıza kendi, milletimize, gelecegimize bu kadar düşman olmayalım. Talpa yı Türk pilotlarının gelecegi konusunda girişimlerde bulunmaya çağırıyorum
  • Aferim TALPA ya üye aidatları ile işte böyle güzel yemekler düzenleyin.. yiyin için şirketlere işletme başkanlarını ziyarete gidin, onların sizleri kafalamsına müsade edin,, arasıra yurtdışı ıFALPA MIFALFA toplantılarına eşlerinizle (!) birlikte THY dan beleş bilet alıp dernekten alacağınız harcırahlarla tatile gidin.. hadi bakalım sizde yiyin ..Sizden öncekiler neydi ki siz ne olacaksınız !!!
  • TALPA üyeleri lütfen gelecek seçimlerde İŞ YASANIZI:Meslek kuruluşu yasanızı kıdem tazminatınızı,yabancı pilot isihdamını,Tip eğitimi bedelini.Uçuş limiyleri aşımını,Kısacası , en azından amele yerine bile konulmadığınızın hesabını sormalısınız.Malesef TALPA nın bu sorunlardan haberdar dahi olduğunu sanmıyorum.

TALPA eski Genel Başkanı Ali Ziya Yılmaz ani bir kararla istifa etmişti. İstifanın ardından olağanüstü genel kurul yapan dernek yeni başkanlığa Kaptan Pilot Muzaffer Özaçar’ı seçmişti. Üyelerin seçimlere ilgi göstermemesi üzerine iki kez yapılan genel kurulda 87 üyenin katılımıyla gerçekleşen oylamada başkan olan Özaçar, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra sessiz bir bekleyiş başlamıştı. Başkan Muzaffer Özaçar’ın ne yapacağı merak edilirken, üç aydır kapılarını herkese kapatan TALPA dün akşam sürpriz bir tanışma yemeği verdi. Ataköy Marina Yat Kulübü’nde gerçekleşen basınla tanışma yemeğine TALPA yönetimi de katıldı.

Gecede kısa bir konuşma yapan TALPA Başkanı Muzaffer Özaçar: “Amacımız; tüm kamu kuruluşları ve özel şirketlerle kavga ile değil, akıl ve bilim yolunu seçerek anlaşmak. Medya mensubu arkadaşlarımızdan da istediğimiz tam olarak budur” dedi.

Yabancı pilot alımları konusunda AiportHaber’in sorusuna ise Özaçar; “Yabancı pilotlarla anlaşmalar bir yıl yapılıyor. Bunun sebebi de elimizdeki bazı uçakları kullanabilecek yeterli ve deneyimli pilotlarımızın olmayışı. Örneğin; elimizde bulunan Rus uçağını uçurmak için pilot yetiştirene kadar, geçici olarak yabancı pilotları kullanıyoruz. Ayrıca bazı şirketler maddi nedenlerden dolayı da yabancı pilot seçiyor. Mesela şöyle düşünün; yüksek maaşa uçan Türk pilot yerine Rusya’dan gelen düşük maaşla uçacak pilotları da tercih ediyorlar. Örnek vermek gerekirse B ehliyetiniz var ve A ehliyeti alana kadar tır şoförlüğünün yabancı şoföre verilmesi gibi.  Az önce de belirttiğim gibi, yabancı pilotlarla anlaşmalar bir yıllık yapılıyor. Bu süre içinde yetişen pilotunuz olunca yabancı pilotları kapı dışarı edebiliyorsunuz” şeklinde cevap verdi.

SESSİZLİKTEN ÇIKTILAR

SESSİZLİKTEN ÇIKTILAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne o öyle masada Türk bayrakları filan..Ulen bir de okumuş sınıfından olacaksnız..!! yakışıyor mu size.. asker uğurlama , Hacı karşılama konvoylarına takılan Türk bayrağı misali yediğiniz içtiğiniz sofradaki bayrak yakıştırmasına da hiç gerek yoktu.. herkes bayrağını çok seviyor ama reklam amacalı süsleme yada bayrak üzerinden işiklindrilen mesajları da kimse sevmiyor. Fevzi Altunbulak ın resmi üniformayla basın toplantısı düzenlemesi, Bahadır Altan ın resmi şirket üniforması ile sendika toplantılarına katılması nasıl hoş gözükmüyorsa yemek masasında yerletirilen bayrakların da konuyla uzaktan yakından ilgisi alakası yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Talpa'yı öncelikle Türkiyede çalışan yada çalışacak yabancı pilotlar konusunda girişimde bulunmaya davet edeiyorum, biliyorsunuz THY yabancı pilotlara DLR testi yapmıyor, üniversite mezuniyeti istemyor, THY'de aynı anda eğitime baslayan bir Turk ile yabanciya farklı eğitim maaşları veriyor. Nolursunuz beyler kendi insanımıza kendi, milletimize, gelecegimize bu kadar düşman olmayalım. Talpa yı Türk pilotlarının gelecegi konusunda girişimlerde bulunmaya çağırıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Aferim TALPA ya üye aidatları ile işte böyle güzel yemekler düzenleyin.. yiyin için şirketlere işletme başkanlarını ziyarete gidin, onların sizleri kafalamsına müsade edin,, arasıra yurtdışı ıFALPA MIFALFA toplantılarına eşlerinizle (!) birlikte THY dan beleş bilet alıp dernekten alacağınız harcırahlarla tatile gidin.. hadi bakalım sizde yiyin ..Sizden öncekiler neydi ki siz ne olacaksınız !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TALPA üyeleri lütfen gelecek seçimlerde İŞ YASANIZI:Meslek kuruluşu yasanızı kıdem tazminatınızı,yabancı pilot isihdamını,Tip eğitimi bedelini.Uçuş limiyleri aşımını,Kısacası , en azından amele yerine bile konulmadığınızın hesabını sormalısınız.Malesef TALPA nın bu sorunlardan haberdar dahi olduğunu sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000