07 Eylül 2009, Pazartesi 08:47:42

Havacılar "Fly to Troy" organizasyonunda buluştu

İstanbul Havacılık Kulübü’nün organizasyonu ile düzenlenen “Fly to Troy” isimli etkinlik kapsamında 7 ülkeden 36 uçakla 140 kişi Çanakkale’ye geldi.
  • Göklerdeki Kanat Dostlarımızın ve organizasyonumuzu destekleyen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Troya Fly In'in başarısı Genel Havacılık camiasında moral dopingi etkisi yaratmış, şevkimizi arttırmıştır. Havacılık etkinliklerimiz önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecektir. Sayılardan daha çok niteliğin önemli olduğu bu tür organizasyonlara uçuş okulu, kulüp, bağımsız pilotlar ve resmi kurumlar davet edilmektedir ve edilecektir. Teşekkürler, Turgut Kulaçoğlu, İHK YK Başkanı
  • laleli yani isminin tuncer oldugunu ögrendik artik yine lafebeligine baslamisin. Desifre olmak yetmedimi sana ?
  • Sizin gibi orumcek kafali insanlar , insanlarin islerinden guclerinden zaman ayirarak yaptiklari boyle guzel bir eglenceye kulp bulurlar.. Emegi gecen herkese tebrikler
  • maalesef yalan builgi vermek adet oldu bu tur etkinliklerde.. Orada sadece 41 tane pilot vardi. bu tur bir yalana gerek yok. Ayrica ramazanda icki icilmesi hic hos olmadi.

Sabah erken saatlerden itibaren belirli aralıklarla Çanakkale Havaalanı’na inmeye başlayan uçaklar, yetkililerin direktifleri doğrultusunda alanda belirli yerlere çekildi.

İstanbul havacılık kulübü eski başkanı Ferhat Tigrel’in düzenlediği etkinliğe İstanbul Havacılık Kulubü Başkanı Turgut Kulaçoğlu, Havacılık Federasyonu Başkanı Nihat Ermihan, TALPA Genel Başkanı Ali Ziya Yılmaz ve Altın Kanatlar Derneği Başkanı Oben Oğultarhan’ın yanı sıra pek çok davetli katıldı.

Organizasyon hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Havacılık Kulübü Başkanı Turgut Kulaçoğlu, “Fly to Troy” adını verdikleri etkinliğin önemine değinerek, “Bu etkinliğimize Türkiye, Yunanistan, Polonya, İsrail, İngiltere, Portekiz ve Bulgaristan’dan 36 uçakla 140 amatör pilot katılıyor. Uluslararası pilotların bir araya gelerek tanışıp kaynaşmasını hedefleyen etkinlik kapsamında, Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerleri de gezilecek. 7 ülkeden toplam 140 amatör pilot, önce Troia antik kentini gezecek, ardından Bozcaada’ya geçerek burada gerçekleştirilecek Bağbozumu Festivali’ne katılacak. Katılımcılar pazar günü ülkelerine geri dönecek” dedi.

Öte yandan 7 ülkeden Çanakkale’ye gelen yabancı pilotlar ise etkinliğe katılmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, “Çoğumuz Çanakkale’ye ilk kez geliyoruz. Burada böyle bir etkinliğin düzenlenmesi çok güzel. Amatör pilotlar olarak burada bir arada bulunmamız bizleri oldukça sevindirdi” dedi.

İstanbul’da yaşayan ve uçaklara karşı ilgisi olan işadamı Ferhat Tigrel’in Bozcaada’da satın aldığı 75 dönümlük arazi üzerine yaptığı çim piste de dikkat çeken amatör pilotlar, “Bu etkinlik bir bakıma Ferhat Bey’in katkıları ile oldu. Kendisine de bu sebeple teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çanakkale'deki karnavalı andıran buluşmadan görüntüler bu akşam saat 20:00'de Airport TV Ana Haber'de...

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale

Havacılar "Fly to Troy" organizasyonunda buluştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Göklerdeki Kanat Dostlarımızın ve organizasyonumuzu destekleyen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Troya Fly In'in başarısı Genel Havacılık camiasında moral dopingi etkisi yaratmış, şevkimizi arttırmıştır. Havacılık etkinliklerimiz önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecektir. Sayılardan daha çok niteliğin önemli olduğu bu tür organizasyonlara uçuş okulu, kulüp, bağımsız pilotlar ve resmi kurumlar davet edilmektedir ve edilecektir. Teşekkürler, Turgut Kulaçoğlu, İHK YK Başkanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
laleli yani isminin tuncer oldugunu ögrendik artik yine lafebeligine baslamisin. Desifre olmak yetmedimi sana ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sizin gibi orumcek kafali insanlar , insanlarin islerinden guclerinden zaman ayirarak yaptiklari boyle guzel bir eglenceye kulp bulurlar.. Emegi gecen herkese tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
maalesef yalan builgi vermek adet oldu bu tur etkinliklerde.. Orada sadece 41 tane pilot vardi. bu tur bir yalana gerek yok. Ayrica ramazanda icki icilmesi hic hos olmadi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000