21 Aralık 2015, Pazartesi 11:33:46

Çalış kaptan göklere veda etti

Tailwind Havayolları'nın kaptanlarından Hasan Çalış gökyüzü macerasına noktayı koydu.
  • Adam gibi adam ,Profosyenel , Kaptan Pilot , 40 Yıl kazasız, belasız. Helal olsun sana , Nice sağlıklı yıllar olsun Hasan Hocam.
  • KIYMETLİ HASAN , SEVGİLİ ARKADAŞIM , DEDİĞİNİ YAPTIN VE YAKLAŞIK BİR YIL ÖNCE SEKTÖRDEN AYRILDIN. OYSA , SENİN YENİ KPT. VE PLT.'LARA HALA KATACAĞIN ÇOK BİLGİ VE TECRÜBEN VARDI . UMARIM , BU KARARINDA ŞTİ. UYGULAMALARI ETKİLİ OLMAMIŞTIR. ÖYLE İSE GENÇLERE YAZIK OLDU. SENİ YAKINDAN TANIMIŞ OLMANIN VE AYNI ŞTİ.'DE ,SON 3 YILIMDA BİRLİKTE ÇALIŞMA İMKANIMIN MUTLULUĞUNU ASLA UNUTMAYACAĞIM. DİLEĞİM ; İŞİNİN HAKKINI VEREN TÜM PİLOTLARIN ,EKİBİNİN GÜVENİNİ / SAYGISINI / SEVGİSİNİ KAZANARAK , İCRA ETTİKLERİ UÇUŞ GÖREVLERİNİ , SENİN GİBİ , AKSAKSIZ , UÇAK OLAYI / KIRIMI / KAZASI OLMAKSIZIN TAMAMLAYARAK EMEKLİ OLABİLMELERİDİR. SONSUZ SEVGİLERİMİZLE SAĞLIK VE MUTLU BİR YAŞAM DİLİYORUZ.
  • Salla. Amma. Dedigin gibide. Kaptanlik kolay degil Otobus soforlugu begil. Kocpit basli basina. Bir kompitirdir. Bir ilimdir. Bunu da unutma. Sizin gorevinizi bilmiyorum . Fakat durum boyle.
  • CALIS KAPTANIM, SIZINLE SKY DA BERABER UCTUK, HEP TAKDIRE LAYIK BIR AGABEYIMIZ OLDUNUZ. SIZE HAYIRLI EMEKLILIKLER. ALLAHA EMANET OLUN. Ö.S

Tailwind Havayolları'nın kaptanlarından Hasan Çalış gökyüzü macerasına noktayı koydu. 

Dün Antalya'dan gerçekleştirilen Tel Aviv uçuşu sonrası emekli olan Çalış'ı mesai arkadaşları uğurladı. Hasan Çalış 22 yıldır kaptan pilot olarak görev yapıyordu.

1970-1992 yılları arasında hava kuvvetlerinde görev yapan Hasan Çalış, ilk kaptanlığını Pegasus Havayolları'nda yaptı. 64 yaşındaki Çalış, Boeing 737'de kaptan olarak uçuşlarını devam ettirmesinin yanı sıra öğretmen pilot olarak da görev yapıyordu.

Çalış kaptan göklere veda etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Şahvelet Kağan ~ 3 yıl önce
Adam gibi adam ,Profosyenel , Kaptan Pilot , 40 Yıl kazasız, belasız. Helal olsun sana , Nice sağlıklı yıllar olsun Hasan Hocam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T.GÜREL ~ 3 yıl önce
KIYMETLİ HASAN , SEVGİLİ ARKADAŞIM , DEDİĞİNİ YAPTIN VE YAKLAŞIK BİR YIL ÖNCE SEKTÖRDEN AYRILDIN. OYSA , SENİN YENİ KPT. VE PLT.'LARA HALA KATACAĞIN ÇOK BİLGİ VE TECRÜBEN VARDI . UMARIM , BU KARARINDA ŞTİ. UYGULAMALARI ETKİLİ OLMAMIŞTIR. ÖYLE İSE GENÇLERE YAZIK OLDU. SENİ YAKINDAN TANIMIŞ OLMANIN VE AYNI ŞTİ.'DE ,SON 3 YILIMDA BİRLİKTE ÇALIŞMA İMKANIMIN MUTLULUĞUNU ASLA UNUTMAYACAĞIM. DİLEĞİM ; İŞİNİN HAKKINI VEREN TÜM PİLOTLARIN ,EKİBİNİN GÜVENİNİ / SAYGISINI / SEVGİSİNİ KAZANARAK , İCRA ETTİKLERİ UÇUŞ GÖREVLERİNİ , SENİN GİBİ , AKSAKSIZ , UÇAK OLAYI / KIRIMI / KAZASI OLMAKSIZIN TAMAMLAYARAK EMEKLİ OLABİLMELERİDİR. SONSUZ SEVGİLERİMİZLE SAĞLIK VE MUTLU BİR YAŞAM DİLİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hawaii ~ 3 yıl önce
Salla. Amma. Dedigin gibide. Kaptanlik kolay degil Otobus soforlugu begil. Kocpit basli basina. Bir kompitirdir. Bir ilimdir. Bunu da unutma. Sizin gorevinizi bilmiyorum . Fakat durum boyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖRNEK KAPTAN! ~ 3 yıl önce
CALIS KAPTANIM, SIZINLE SKY DA BERABER UCTUK, HEP TAKDIRE LAYIK BIR AGABEYIMIZ OLDUNUZ. SIZE HAYIRLI EMEKLILIKLER. ALLAHA EMANET OLUN. Ö.S

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000