09 Ağustos 2014, Cumartesi 08:54:19

VE İLK UÇAK TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

Savunma Sanayii Müsteşarlığı bünyesinde sürdürülen ERCİYES Projesi kapsamında modernizasyonu gerçekleştirilen C-130, TUSAŞ Tesislerinde gerçekleşen tören ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.
  • Her seyi degisti bir govde kaldi,acaba yenisini almak daha mi iyi olurdu...
  • en yenisi 50 en eskisi 70 yasinda olan C130larin artik daha yeni modelleri ile degistirilmesi daha dogru olacaktir. yapilan islem bir basaridir ancak ortalama 60yasindaki bir buyukanneye ne kadar makyaj yaparsaniz yapin onun yasli bir buyukanne olmasi gercegini degistiremezsiniz
  • Önce bu uçakları uçuracak olan 222. Filo personeline ve sonrada vatana millete hayırlı olsun. Bu işler ağır aksak da olsa adım adım oluyor. Havacılığı bilmeyen ukala tiplerin bu tip projeleri kötülemesi ülkem insanına has olağan bi kusma hareketidir.
  • Ninemi boyayıp dedeme satıyorlar törenle..

Savunma Sanayii Müsteşarlığı bünyesinde sürdürülen ERCİYES Projesi kapsamında modernizasyonu gerçekleştirilen C-130, TUSAŞ Tesislerinde gerçekleşen tören ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

ERCİYES Projesi kapsamında TUSAŞ’ın ana yükleniciliğini yaptığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan 13 adet C-130E ve 6 adet C-130B uçağın ilk teslimat töreni TUSAŞ Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya, ilk C-130 uçağın teslimat töreninde yaptığı konuşmada, uluslararası havacılık kurallarına uygun uçuş koşullarını sağlayacak şekilde tamamının Türkiye’de, Türk mühendisler ve teknisyenler tarafından askeri ve sivil havacılık standartlarına uygun olarak gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi:

“ASELSAN, STM, SELEX, MEGE, BiTES, MilSOFT gibi yerli sanayi firmaları TUSAŞ ile uyum ve koordinasyon içinde üzerine aldığı sorumluluğun bilincinde görevlerini yerine getirmeye çalışmışlar ve gelinen nokta itibariyle de kendine olan hak ettiklerini göstermişlerdir. Projenin başarıyla tamamlanmasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kesintisiz olarak sağlanan uçuş desteği, bilgi ve tecrübe paylaşımının önemini ayrıca vurgulamak isterim.”

Proje kapsamında birinci C-130 Uçağı, uluslararası seyrüsefer ihtiyaçlarına uyumlu, yüksek harekât etkinliğine sahip, çok amaçlı görev bilgisayarı ve Hava Kuvvetleri Bilgi Sistemi’ne entegre olarak çalışabilen ‘Yer Görev Planlama Birimi’ ile gece görüş uyumlu gösterge ve aydınlatma sistemleriyle donatılmış olarak modernize edildi. Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Silahlı Kuvvetler temsilcilerinden oluşan ilk yerli Sertifikasyon Otoritesi tarafından ‘Tamamlayıcı Tip Tasarım Onay Belgesi’ yayınlanarak modernizasyon kapsamındaki uçakların uçuşa elverişliliği belgelendirildi. Ayrıca Proje kapsamında, alt yüklenicilik sözleşmeleri ile yerli firma olan ASELSAN, STM, Aydın Yazılım, SELEX, MEGE Teknik, BiTES, MilSOFT firmaları da rol aldı. ERCİYES Projesinde, Yer Görev Planlama Birimi ve 1 adet Prototip Uçak’ın (C-130 E) Kabul Testleri tamamlandı ve teslimatı gerçekleştirildi.

VE İLK UÇAK TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iyi ucaklar ama... ~ 4 yıl önce
Her seyi degisti bir govde kaldi,acaba yenisini almak daha mi iyi olurdu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aa ~ 4 yıl önce
en yenisi 50 en eskisi 70 yasinda olan C130larin artik daha yeni modelleri ile degistirilmesi daha dogru olacaktir. yapilan islem bir basaridir ancak ortalama 60yasindaki bir buyukanneye ne kadar makyaj yaparsaniz yapin onun yasli bir buyukanne olmasi gercegini degistiremezsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Önce bu uçakları uçuracak olan 222. Filo personeline ve sonrada vatana millete hayırlı olsun. Bu işler ağır aksak da olsa adım adım oluyor. Havacılığı bilmeyen ukala tiplerin bu tip projeleri kötülemesi ülkem insanına has olağan bi kusma hareketidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 4 yıl önce
Ninemi boyayıp dedeme satıyorlar törenle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000