28 Eylül 2012, Cuma 08:20:09

TUSAŞ İLK KEZ AÇTI

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ) ilk kez kapılarını halka açtı. Vatandaşlar tesisi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı...
  • 1500 tane mühendis vida sıkıyo,bilip bilmeden yorum yapıyon
  • Cakma şirket. Bu gördüğünüz aletlerin ve üretim hatlarının hepsinde vida sıkılıyor.

Türkiye’nin önemli kuruluşları bir günlüğüne kapılarını vatandaşa açmaya devam ediyor. ASELSAN’dan sonra bu kez uluslararası adı TAI olan TUSAŞ, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın 25. yıldönümü dolayısıyla kapılarını sivil halka açtı. Vatandaşlar Milli Kütüphane’nin oradan servislerle alınıp TUSAŞ’ın Ankara’nın Kazan ilçesinde bulunan tesislerine getirildi. Burada kimlik kontrolü ve üst aramasının ardından ziyaretçiler yine servis araçları ile parça ve uçak üretimi yapılan tesislere götürüldü.

Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilirken vatandaşların en çok ilgisini ise özellikle Türkiye’nin terörle mücadelede kullanacağı, yılsonunda envantere kaydedildikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hizmetine verilecek olan insansız hava aracı çekti. Ziyaretçiler daha sonra bugüne kadar TUSAS tarafından üretilen uçakların bulunduğu açık hava sergisini gezdi. Burada ise en çok dikkat çeken Erken Uyarı ve Kontrol Uçağı olan Awacslar oldu.

TUSAŞ’ın kapılarını sivil halka açmasına ilişkin İHA’nın sorularını yanıtlayan Strateji ve İşbirliği Bölüm Başkanı Yılmaz Güldoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın 25. yıldönümü dolayısıyla kapılarını açtıklarını belirterek, vatandaşların gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduğunu söyledi. Güldoğan, gün içinde 300’e aşkın vatandaşın ziyarette bulunduğunu, gelecek yıllarda da yine TUSAŞ’ın kapılarını vatandaşa ı açabileceklerini söyledi. TUSAŞ’ı gezen ve hayran kalan vatandaşlar ise böyle bir tesisin varlığından dolayı büyük gurur duyduklarını dile getirdi. 

TUSAŞ İLK KEZ AÇTI

Facebook Yorum

Yorumlar

ultra ~ 6 yıl önce
1500 tane mühendis vida sıkıyo,bilip bilmeden yorum yapıyon

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAI li ~ 6 yıl önce
Cakma şirket. Bu gördüğünüz aletlerin ve üretim hatlarının hepsinde vida sıkılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000