26 Aralık 2014, Cuma 16:42:22

TAI SERTİFİKASINI ALDI

TAI Tasarım Organizasyonu Onay Sertifikası aldı.
  • Sonuç olarak easa tarafından onaylanmayan bir sertifikanın alınması verilmesi ve TAI gibi bir firmanın bunu almaya çalışmasi bununla sanki bir yerlere gelinecekmiş gibi bir hava katılmadı gerçekten saçma olmuş. Sadece iç piyasada birileri cebini dolduracak bunun için yasal yolları kullanacak bu verilen belgenin ana fikri budur. Saygılar A.C
  • Bu sertifika alındığına gore artik %100 yerli uçağımızı yaparız uzaya da çıkarız!!
  • oo hayırlı olsun tai düdüklü tencere mi üretti :))
  • Oooo hayirli isler. Ortalik tuz buz olmus. Hakkaten bu isi bilen birkac arkadas var yorumlarda. Su resimlere bir baktim, tam bir kahve havasi. Neye uzuldum encok, bir arkadas demiski, "muhendisleri uzaklastirdilar", "6. Emekliligi gelen pasa", "SHGM ve THY Ankara ofisi benzetmesi", "B787 basari mi? Basarisizlik mi?". Bu konular cok ilginc olmus. Psikolojik bilgilerime gore bu fotodakiler birseylere gizleniyormus gibi geldi. Airport habere butun yorumlari tum aciklikla yayinladigi icin tesekkur ediyoruz. Bu konular uzerine biraz daha gidilebilinir. Halk olarak meraktayiz. TAI konusunda da ozellikle son gunlerde negatif yonde pek cok sey soyleniyor, forumlarda okuyoruz.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), hava aracı ve/veya parçalarının tasarım ve üretimine ilişkin mevzuat kapsamında ilk Tasarım Organizasyonu Onayı’nı Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş TUSAŞ/TAI’ye verdi.

“Hava Aracı ve İlgili Ürün, Parça ve Cihazın Uçuşa Elverişlilik ve Çevresel Sertifikasyonu” konusunda 20 Ağustos 2013 tarihinde yürürlüğe giren SHY-21 Yönetmeliği çerçevesinde mühendislik kabiliyeti, organizasyon yapısı, ürün geliştirme becerisi incelenerek uluslararası standartlarda gereklilikleri yerine getirdiği tespit edilen TAI, Tasarım Organizasyonu Onay Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Söz konusu sertifika ile TAI, küçük uçak kategorisinde hava aracı tasarım faaliyetlerini gerçekleştirebilecek ve tasarım ve üretimini gerçekleştirdiği Hürkuş uçağı için ulusal tip sertifikası alabilecek.
TAI SERTİFİKASINI ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sonuç olarak easa tarafından onaylanmayan bir sertifikanın alınması verilmesi ve TAI gibi bir firmanın bunu almaya çalışmasi bununla sanki bir yerlere gelinecekmiş gibi bir hava katılmadı gerçekten saçma olmuş. Sadece iç piyasada birileri cebini dolduracak bunun için yasal yolları kullanacak bu verilen belgenin ana fikri budur. Saygılar A.C

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu sertifika alındığına gore artik %100 yerli uçağımızı yaparız uzaya da çıkarız!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dnm5 ~ 3 yıl önce
oo hayırlı olsun tai düdüklü tencere mi üretti :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaan ~ 3 yıl önce
Oooo hayirli isler. Ortalik tuz buz olmus. Hakkaten bu isi bilen birkac arkadas var yorumlarda. Su resimlere bir baktim, tam bir kahve havasi. Neye uzuldum encok, bir arkadas demiski, "muhendisleri uzaklastirdilar", "6. Emekliligi gelen pasa", "SHGM ve THY Ankara ofisi benzetmesi", "B787 basari mi? Basarisizlik mi?". Bu konular cok ilginc olmus. Psikolojik bilgilerime gore bu fotodakiler birseylere gizleniyormus gibi geldi. Airport habere butun yorumlari tum aciklikla yayinladigi icin tesekkur ediyoruz. Bu konular uzerine biraz daha gidilebilinir. Halk olarak meraktayiz. TAI konusunda da ozellikle son gunlerde negatif yonde pek cok sey soyleniyor, forumlarda okuyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000