18 Nisan 2013, Perşembe 09:39:35

TAI BOEING'E KARŞI KAYBETTİ!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un nükleer savaş tehdidine "düşman kardeş" Güney Kore hava kuvvetlerini güçlendirerek cevap verdi. Güney Kore, ABD'den 1.6 milyar dolar karşılığında 36 savaş helikopteri satın alacak.
  • Sözcü yukarıdaki yorumların tamamına karşı çok güzel cevap vermiş.İşi takip edenin yapacağı yorum.Bende 4-5 yıldır takip ediyorum.Kısa sürede bu kadar ilerlemek çok iyi.Hükümetin bu konulara destek verdiği aşikar.Başka türlü sesini yükseltemessin.Atak gerçekten üstün bir helikopter.Ayrıca her parçayı istesende üretemessin.Önemli olan bunları dogru yazılımla configure etmektedir.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • sen harbiden rüya alemindesin..ne içiyorsan bizede söylesene
  • Herkes zannediyor ki helikopter denen makina 1 senede herşeyiyle birlikte yapılır, dünyanın da en iyisi oluverir. Bilmeden yorum yapmak böyle bir şey, İtalyanlar 80 senedir, Amerikalılar 100 senedir hava taşıtı üretiyorlar ve ona göre de bir know-how'ları birikmiş durumda. Türkiyede ise bu işler Ak Parti dönemiyle birlikte başladı. Bu kadar kısa sürede "uçabilen" bir makina tasarlayıp 5 prototip üretebilmiş, üzerindeki silahları, mekanik aksamları geliştirip testlerini yapabilmiş olmak dahi çok büyük bir başarıdır. Bu işlerden hiç anamayan, hariçten gazel okuyan, Türk tipi kahve muhabbeti çevirenlere duyrulur. Siz ancak konuşun, bu işlere ömrünü adamış, ülkesine, türk savunma sanayisine bağlı, dışa bağımlılığı gururuna yediremeyen binlerce Türk Mühendisi var. Hepsi zamanla olacak, Atak helikopterinin sonu "Devrim" arabasına benzemeyecek. Çok bilenler esas bilmeleri gerekeni öğrenecek.

Kore yarımadasında "düşman kardeşler" Güney Kore ile Kuzey Kore arasında haftalardır devam eden gerilim ABD uçak ve helikopter üreticisi Boeing'e yaradı.

Güney Kore, 1.6 milyar dolar karşılığında Boeing'ten 36 adet "AH-64E-Apache Guardian" tipi savaş helikopteri satın alacak. Güney Kore'deki helikopter ihalesine Bell Helicopter ve Türkiye'den TAİ de teklif vermişti.

Uluslararası haber ajansı Reuters, Güney Kore'nin hava kuvvetlerini daha da güçlendirmek için savaş uçağı satın almayı planladığını iddia etti.

Seul'un 60 adet savaş uçağı satın almayı planladığını belirten Reuters, söz konusu ihale için Amerikan savunma şirketleri Lockheed Martin ve Boeing ile Avrupa konsorsiyumu EADS, Finmeccanica ve İngiliz BAE Systems'in yarıştığı ifade edildi.

Güney Kore'nin ise Lockheed Martin'in üretimi F-35 ile Boeing'in savaş uçakları F-15'ler arasında tercih edeceği iddia edildi.

Güney ile Kuzey Kore arasındaki gerilim ise devam ediyor. Kuzey Kore, ortak sanayi bölgesi Kaesong'a Güney Kore'li işadamlarının girmesine bugün de izin vermedi. (NTV)

TAI BOEING'E KARŞI KAYBETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

SÖZCÜ HAKLI ~ 5 yıl önce
Sözcü yukarıdaki yorumların tamamına karşı çok güzel cevap vermiş.İşi takip edenin yapacağı yorum.Bende 4-5 yıldır takip ediyorum.Kısa sürede bu kadar ilerlemek çok iyi.Hükümetin bu konulara destek verdiği aşikar.Başka türlü sesini yükseltemessin.Atak gerçekten üstün bir helikopter.Ayrıca her parçayı istesende üretemessin.Önemli olan bunları dogru yazılımla configure etmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzrumuz a cvp ~ 5 yıl önce
sen harbiden rüya alemindesin..ne içiyorsan bizede söylesene

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzrumuz ~ 5 yıl önce
Herkes zannediyor ki helikopter denen makina 1 senede herşeyiyle birlikte yapılır, dünyanın da en iyisi oluverir. Bilmeden yorum yapmak böyle bir şey, İtalyanlar 80 senedir, Amerikalılar 100 senedir hava taşıtı üretiyorlar ve ona göre de bir know-how'ları birikmiş durumda. Türkiyede ise bu işler Ak Parti dönemiyle birlikte başladı. Bu kadar kısa sürede "uçabilen" bir makina tasarlayıp 5 prototip üretebilmiş, üzerindeki silahları, mekanik aksamları geliştirip testlerini yapabilmiş olmak dahi çok büyük bir başarıdır. Bu işlerden hiç anamayan, hariçten gazel okuyan, Türk tipi kahve muhabbeti çevirenlere duyrulur. Siz ancak konuşun, bu işlere ömrünü adamış, ülkesine, türk savunma sanayisine bağlı, dışa bağımlılığı gururuna yediremeyen binlerce Türk Mühendisi var. Hepsi zamanla olacak, Atak helikopterinin sonu "Devrim" arabasına benzemeyecek. Çok bilenler esas bilmeleri gerekeni öğrenecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000