15 Haziran 2008, Pazar 10:04:05

ŞENER KOLTUK'A VEDA

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden, Türkiye tarafından üretilen F-16’ların test pilotu, en tehlikeli manevralara bile gözünü kırpmadan girdiği için arkadaşlarının "kelle koltuk" adını taktıkları müstafi Hava Pilot Binbaşı Şener Koltuk’un cenazesi önceki gün Ankara’da toprağa verildi.
  • Yorumunuz...
  • Yorumunuz... BABAMI KAYBETTİMM..bana babalık yapmıstın ölüm haberinle yıkıldım!16yıl beraber calıstık hakkım sana helal olsun hakkını helal et SENİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIM...
  • 13 yıl beraber çalışma fırsatı bulduğum,en cesur,en yetenekli ve yardımsever insan."ZEKİ BABA"diye seslenişin hala kulaklarımda.Seni rahmetle anıyoruz.Mekanın cennet olsun.
  • ben ucundan acık bir havacı olarak şener hocamıza allahtan rahmet diliyorum.

Şener Koltuk, 1951 yılında İstanbul’da doğdu ve lise eğitimini burada tamamladı. 1970 yılında asteğmen rütbesi ile Hava Kuvvetleri’ne katılan Koltuk, uçuş okulu eğitimini takiben Hava Kuvvetlerinin muharip ve uçuş eğitim birliklerinde pilot ve öğretmen pilot olarak görev yaptı. Kıbrıs gazisi de olan Koltuk, 1987’de binbaşı rütbesindeyken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile yapılan protokol doğrultusunda "Öncel Projesi" kapsamında Akıncı/Ankara’da bulunan TAI tarafından üretilen F-16 uçaklarının test pilotluğunu yapmak üzere ordudan ayrıldı.

İlk F-16’yı uçurmuştu

Koltuk, 14 Ekim 1987’de 86-0068 kuyruk numaralı ilk F16’yı başarıyla uçurdu. TAI’de görev yaptığı 18 yıl boyunca test pilotu ve uçuş işlemleri müdürü olarak, üretilen tüm F-16 uçaklarının test uçuşlarını tamamlayarak Hava Kuvvetlerine teslimatında büyük rol oynayan Şener Koltuk, evli ve bir çocuk babasıydı.

Kocatepe’de son görev

F-16 test pilotu Şener Koltuk için Kocatepe Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine eşi Julide, TRT’de yayınlanan "Bizim Evin Halleri" dizisinde oyuncu olan kızı Zeynep Koltuk, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ile çok sayıda subay ve astsubay katıldı. Orgeneral Babaoğlu, cenazeye gelişinde Koltuk’un eşine ve kızına başsağlığı diledi.

ŞENER KOLTUK'A VEDA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 10 yıl önce
Yorumunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAYRAM AKÇAY ~ 10 yıl önce
Yorumunuz... BABAMI KAYBETTİMM..bana babalık yapmıstın ölüm haberinle yıkıldım!16yıl beraber calıstık hakkım sana helal olsun hakkını helal et SENİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeki AKKOYUN ~ 10 yıl önce
13 yıl beraber çalışma fırsatı bulduğum,en cesur,en yetenekli ve yardımsever insan."ZEKİ BABA"diye seslenişin hala kulaklarımda.Seni rahmetle anıyoruz.Mekanın cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tapa ~ 10 yıl önce
ben ucundan acık bir havacı olarak şener hocamıza allahtan rahmet diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000