29 Haziran 2012, Cuma 11:09:44

İŞTE O HİKÂYE...

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TAI tarafından tasarlanan 'Türk uçağı' Hürkuş, 28 Haziran 2012'de fabrikadan çıkartıldı...
  • TAI'den şimdi de ilk yerli çalı süpürgesini üretmesini bekliyoruz.
  • he he % 100 yerli üretim diye sallamaya devam...motor ve elektronik ekipmanlar yurtdışından ithal...gövde kt1 den kopya...gerçekten %100 yerli üretim :)) :)) :)) :))
  • "Bir Teyyarecinin Anıları, Vecihi Hürkuş-Yapı Kredi Yayınları" Hala piyasada var, kitapçılarda ve internette kitap satan sanal mağazalarda bulabilirsiniz.
  • Başlangıç için oldukça modern bir uçak gibi görünüyor. Fırlatma koltuğu bile dahil edilmiş. Bence çok önemli bir ayrıntı. 50- 60 sene geriden geldiğimiz doğru fakat günümüz teknolojisi artık eskisi gibi sır değil. Yeterli know how mevcut. Sadece riske girecek ve üretim yapacak babayiğit aranıyor. Ayrıca 1950 lere gelindiğinde nuri demirağın önü çoktan kesilmişti ve siparişler iptal edilerek uçak üretmesine engel olunmuştu. Vecihi Hürkuşta aynı şekilde. Hemen suçu DP ye atma uyanıklığını gösterip bu tarihi ayıp ve ihanetten sıyrılamazsınız.

2013'te uçacak askeri eğitim uçağının farklı modelleri Türk Silahlı Kuvvetleri'nde hizmet verecek.

İşte Hürkuş'un adını aldığı Vecihi Hürkuş'la başlayan hikayesi...

 

 

İŞTE O HİKÂYE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

İsim-Rumuz ~ 6 yıl önce
TAI'den şimdi de ilk yerli çalı süpürgesini üretmesini bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vortex ~ 6 yıl önce
he he % 100 yerli üretim diye sallamaya devam...motor ve elektronik ekipmanlar yurtdışından ithal...gövde kt1 den kopya...gerçekten %100 yerli üretim :)) :)) :)) :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mutlaka okuyun: ~ 6 yıl önce
"Bir Teyyarecinin Anıları, Vecihi Hürkuş-Yapı Kredi Yayınları" Hala piyasada var, kitapçılarda ve internette kitap satan sanal mağazalarda bulabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Başlangıç için oldukça modern bir uçak gibi görünüyor. Fırlatma koltuğu bile dahil edilmiş. Bence çok önemli bir ayrıntı. 50- 60 sene geriden geldiğimiz doğru fakat günümüz teknolojisi artık eskisi gibi sır değil. Yeterli know how mevcut. Sadece riske girecek ve üretim yapacak babayiğit aranıyor. Ayrıca 1950 lere gelindiğinde nuri demirağın önü çoktan kesilmişti ve siparişler iptal edilerek uçak üretmesine engel olunmuştu. Vecihi Hürkuşta aynı şekilde. Hemen suçu DP ye atma uyanıklığını gösterip bu tarihi ayıp ve ihanetten sıyrılamazsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000