15 Nisan 2012, Pazar 12:57:53

AMERİKA VE İSRAİL'DEN SONRA TÜRKİYE...

Türkiye Haziran ayından itibaren dünyada insansız hava aracı üreten 3. ülke olacak...
  • Airbus i yapan bunu mü yapamayacak. Ugrasmiyordur. Emin ol uğraşsa ağzın açık bakarsın.
  • Amerikan Northrop Grumman yapımı Globa Hawk, Almanya'da uçan telekulağa dönüştürüldü Fransa İsrail'den insansız hava aracı alıyor İsrail’in Filistinliler’e yönelik savaş suçlarında bir numaralı araçlarından biri olan insansız uçaklar, İngiltere Ordusu’nun da emrine veriliyor. hmm demekki yokmuş bizimkiler sadece motoru yapamamış herkes dışardan alıyo ;)
  • Seneledir cak cek deniyor. Almanin urettigi Iha yok sayiliyor hadi ordan
  • almanlarin tüm mekanik kendi ürünü.ama yazilim cogu israil yazilimi.
İnsansız hava aracı ANKA, Haziran ayından itibaren gökyüzüne çıkacak. ABD’nin Predator ve İsrail’in Heron’larından sonra Türkiye, dünyada insansız hava aracı üretebilen üçüncü ülke olacak. 
 
Savunma Sanayii Müsteşarlığı yetkilileri, insansız hava aracı ANKA’nın, prototiplerinin üretildiğini ve test aşamasında olduğunu bildirdiler. ANKA'nın bütün tasarımı TAI tarafından yapılıyor. Motor dışındaki tüm parçaları yerli olan ANKA’nın testleri Haziran ayında tamamlanacak. Uçakların 10 bin saat arızasız uçması hedefleniyor.
 
Bu arada geçen hafta TBMM Milli Savunma Komisyonu üyelerine bilgi veren Savunma Sanayii Müsteşarı Murat Bayar, "ABD ve İsrail dışında insansız hava aracı üreten ülke yok. Avrupa ülkeleri de, İsrail'in ürünlerini kullanıyor. Biz ANKA’yı tamamladığımıza ilk üç ülke arasında olacağız. 500'den fazla tasarım mühendisimiz bu konuda çalışıyor" dedi.
 
Savunma Sanayii, ATAK helikopter projesini de sürdürüyor. Tüm elektronik yazılım ve dizaynı yerli olan helikopterlerin yanı sıra, yerli malı ALTAY tank projesi de benzer özellikler taşıyor. Türkiye ayrıca GÖKTÜRK 1 ve 2 projesi ile 1,5 yıl sonra uydu fırlatacak duruma gelecek. (Gazeteport)
AMERİKA VE İSRAİL'DEN SONRA TÜRKİYE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
Airbus i yapan bunu mü yapamayacak. Ugrasmiyordur. Emin ol uğraşsa ağzın açık bakarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Amerikan Northrop Grumman yapımı Globa Hawk, Almanya'da uçan telekulağa dönüştürüldü Fransa İsrail'den insansız hava aracı alıyor İsrail’in Filistinliler’e yönelik savaş suçlarında bir numaralı araçlarından biri olan insansız uçaklar, İngiltere Ordusu’nun da emrine veriliyor. hmm demekki yokmuş bizimkiler sadece motoru yapamamış herkes dışardan alıyo ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Seneledir cak cek deniyor. Almanin urettigi Iha yok sayiliyor hadi ordan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
almanlarin tüm mekanik kendi ürünü.ama yazilim cogu israil yazilimi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000