22 Şubat 2010, Pazartesi 08:38:21

Yunuseli Havaalanı'na yeşil ışık

Yunuseli Havaalanı'nın sivil havacılığa açılması için bürokratik engel kalmadı. Sivil Havacılık Genel Müdürü Arıduru, askeri yetkililerin de olumlu görüş bildirdiğini müjdeledi.
  • darısı istanbul da yer alan askeri bölge ve müzenin oradan kaldırılmasına...istanbulun tek kurtuluşu bu.askeri tesisler için de toki ile anlaşılıp çok lüks tesisler şehrin hemen dışına yaptırılabilir..bu müzenin bulunduğu alan da thy nin terminali olabilir.
  • a benim sevgili kardeşim.bu iki meydanın ikiside askeri meydan kimin meydanını kime veriyorsun?yunuseli meydanına bu haliyla sadece ATR,DASH ,CASAgibi pervaneliler ile CRJ veRJgibi jetler iniş kalkış yapabilirler.bunlardan da sadece biri türkiyede var.kısaca işiniz zor.
  • Yenişehire havaalanı yapımını onaylıyanlar ya havacılıgı bilmiyorlar yada Bursa halkına zulum olsun istediler Niye mi ? -İlk önceorası kuşların göç yollarının altında baharda oraya en az 500 leylek gelecek gelip bakın)hatırlarsınız Amerikada uçak kuş sürüsüne dalıp Hudson nehrine indi) Ama bursada nehir yok bu leylekler yüzünden illa bir ucak düşecek. - Sürekli sisli olan bir dogal yapıya sahip ( meterolojiden bunu ögrenebilirsiniz) - Sürekli yan rüzgar var (pist için) Haydi bu riskleri görmezden gelin !.. Havalanı yapmaya yetkili olan o bilge insanlar bunları düşünmeden yanlış yatırıma sebep verdiler Yenişehirde.
  • DHMİ ve Türk Hava Kuvvetleri anlaşarak Yunus eli havaalanı tamamen DHMİ ye diger Yenişehir Hava alanı ise Türk Hava Kuvvetlerine verilebilinir. Yenişehir Havacılık Okulu için ideal bir mekan.DHMi nin binaları okula dönüştürülmek için tam istenildigi şekilde diye düşünüyorum. Lütfen bu fikri düşünsünler.

DEMİREL TAKİPTE

Bursa Hakimiyet Gazetesi'nin haberine göre; SunExpress'in, Yenişehir Havaalanı'ndaki uçak seferlerini kaldırmasından sonra gözler Yunuseli Havaalanı'na çevrildi. Bursa'nın demiryoluna kavuşması için yıllardır mücadele veren CHP Milletvekili Kemal Demirel, Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ile görüşüp, Bursa'nın hava ulaşımından da mahrum bırakılmaması gerektiğini söyledi.

BİRAZ SÜRE GEREK

Türkiye'de, Genelkurmay Başkanlığı sorumluluğunda olan tüm havaalanlarının sivil havacılığa açılması için çalışma yaptıklarını ifade eden Arıduru, Bursa'ya da müjdeyi Demirel aracılığıyla verdi: "Askeri yetkililerle yaptığımız görüşmelerden sonra, Bursa Havaalanı'nın açılmasına karar verdik. Bürokratik engelimiz yok. Sadece biraz  zamana ihtiyacımız var."

Yunuseli Havaalanı'na yeşil ışık

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
darısı istanbul da yer alan askeri bölge ve müzenin oradan kaldırılmasına...istanbulun tek kurtuluşu bu.askeri tesisler için de toki ile anlaşılıp çok lüks tesisler şehrin hemen dışına yaptırılabilir..bu müzenin bulunduğu alan da thy nin terminali olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
a benim sevgili kardeşim.bu iki meydanın ikiside askeri meydan kimin meydanını kime veriyorsun?yunuseli meydanına bu haliyla sadece ATR,DASH ,CASAgibi pervaneliler ile CRJ veRJgibi jetler iniş kalkış yapabilirler.bunlardan da sadece biri türkiyede var.kısaca işiniz zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yenişehire havaalanı yapımını onaylıyanlar ya havacılıgı bilmiyorlar yada Bursa halkına zulum olsun istediler Niye mi ? -İlk önceorası kuşların göç yollarının altında baharda oraya en az 500 leylek gelecek gelip bakın)hatırlarsınız Amerikada uçak kuş sürüsüne dalıp Hudson nehrine indi) Ama bursada nehir yok bu leylekler yüzünden illa bir ucak düşecek. - Sürekli sisli olan bir dogal yapıya sahip ( meterolojiden bunu ögrenebilirsiniz) - Sürekli yan rüzgar var (pist için) Haydi bu riskleri görmezden gelin !.. Havalanı yapmaya yetkili olan o bilge insanlar bunları düşünmeden yanlış yatırıma sebep verdiler Yenişehirde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
DHMİ ve Türk Hava Kuvvetleri anlaşarak Yunus eli havaalanı tamamen DHMİ ye diger Yenişehir Hava alanı ise Türk Hava Kuvvetlerine verilebilinir. Yenişehir Havacılık Okulu için ideal bir mekan.DHMi nin binaları okula dönüştürülmek için tam istenildigi şekilde diye düşünüyorum. Lütfen bu fikri düşünsünler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000