05 Temmuz 2017, Çarşamba 10:37:36

Sunexpress'ten THY'ye uçucu ekip transferi

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortaklığında kurulan Sunexpress, isteyen uçucu ekiplerin gerekli şartları sağlaması durumunda Türk Hava Yolları'na geçiş yapabileceğini duyurdu.
  • Peki tecrubeli memurda tekrar diploma sarti sunacakmi acaba?
  • Suan icin sxs tarafindan yurutulen aj operasyonunun thy gecmesi gibi bir durum sozkonusu değil. Thy den sxs e gecmesi planlanan ucaklarda anlasma saglanamadi haliyle sxs in elinde bulunan fazla personel thy ye geciriliyor olup biten budur. Su bir gercektir ki sxs operasyoni thy den cok daha ucuza mal ediyor ayni zamandada verimli. Bugun operasyonun icinde olan kime sorarsaniz sxs operasyonundan memnun olduklarini soyler. Sxs personelinin uzunca bir suredir kapandi kapanacak endisesi ile diken ustunde oldugu gercektir thy personelide uzunca bir suredir operasyonun kendilerine gececegi umuyor. Umarim calisanlarin magdur edilmeyecegi sancisiz bir surec ile ortak bir yol bulunur ve bu belirsizlik durumundan herkes kurtulur.Tabi bu birazda havacilik sektorunun gidisatina bagli
  • dirsek ustundeki kolun ustundeki dovmeden sorun oluyor mu
  • Sunex calisanlari bu pratiklikten uzak sadece kurala bagli calisma tarzlari ve raporculuklariyla tk ya uyum surecinde zorluk cekeceklerdir diye dusunuyorum.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortaklığında kurulan Sunexpress, isteyen uçucu ekiplerin gerekli şartları sağlaması durumunda Türk Hava Yolları'na geçiş yapabileceğini duyurdu.

Kendi personeline bir bilgilendirmede bulunan Sunexpess, THY’ye geçiş yapmak isteyen ekiplere kolaylık sağlanacağı ve tüm haklarının da ödeneceğini bildirdi.

Talebin Türk Hava Yolları’ndan geldiği öğrenilirken, SHGM’nin koyduğu transfer yasağı nedeniyle geçişlerin Eylül ayında başlayacağı öğrenildi. Öte yandan THY’ye geçecek ekiplerde Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanı base önceliği aranacak.

Ekip transferi, kokpit, kabin ve hat bakım personellerinden oluşacak.

SHGM YAZ DÖNEMİNDE YASAKLAMIŞTI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 2015 yılının sonunda yayınladığı genelge ile yaz döneminde şirketler arasında uçucu ekip transferine yasak getirmişti. Nisan-Ağustos döneminde uçucu ekiplerin transferinden dolayı uçuş emniyetini ihlal edecek şekilde uçuş görev ve dinlenme sürelerinde limitlerin zorlandığı ve aşılmak zorunda kalınmasına vurgu yapılmıştı.

©AirportHaber.com

Sunexpress'ten THY'ye uçucu ekip transferi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (106)

Km ~ 11 gün önce
Peki tecrubeli memurda tekrar diploma sarti sunacakmi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarafsız ~ 16 gün önce
Suan icin sxs tarafindan yurutulen aj operasyonunun thy gecmesi gibi bir durum sozkonusu değil. Thy den sxs e gecmesi planlanan ucaklarda anlasma saglanamadi haliyle sxs in elinde bulunan fazla personel thy ye geciriliyor olup biten budur. Su bir gercektir ki sxs operasyoni thy den cok daha ucuza mal ediyor ayni zamandada verimli. Bugun operasyonun icinde olan kime sorarsaniz sxs operasyonundan memnun olduklarini soyler. Sxs personelinin uzunca bir suredir kapandi kapanacak endisesi ile diken ustunde oldugu gercektir thy personelide uzunca bir suredir operasyonun kendilerine gececegi umuyor. Umarim calisanlarin magdur edilmeyecegi sancisiz bir surec ile ortak bir yol bulunur ve bu belirsizlik durumundan herkes kurtulur.Tabi bu birazda havacilik sektorunun gidisatina bagli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dovme ~ 16 gün önce
dirsek ustundeki kolun ustundeki dovmeden sorun oluyor mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dövme ~ 12 gün önce
evet oluyor, görünmeyen yerde olursa sorun olmuyor sadece.
Tattocu Kiz ~ 11 gün önce
Mantaliteye bak gorunmeyen yer dedigi zaten erkekler uzun kollu gomlek giyiyor neden kola bakiyorsun?
dovme ~ 11 gün önce
erkek kadın baktıkları yerler farklı mı acaba erkekte kol ustu gorunmuyor cunku
Esikses ~ 16 gün önce
Sunex calisanlari bu pratiklikten uzak sadece kurala bagli calisma tarzlari ve raporculuklariyla tk ya uyum surecinde zorluk cekeceklerdir diye dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kural ~ 16 gün önce
Araba CRD sinde infant bağlatmak pratiklikse devam edin hocam
Esikses ~ 15 gün önce
Security alirken jump seat icindeki mrt cantasinin icine bakmak gibi cilginliklardan bahsediyorum.
ezikses'e ~ 15 gün önce
jump seat içinde mrt çantası yok , ccm stationda var mrt çantası

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000